Skocz do zawartości
SheerG

Wysokie PO4...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;)

Mam problem z wysokim PO4 które mam na poziomie 1.01 na mierzone na małej Hance...

Technicznie jak mogę zejść do mniejszej wartości nie robiąc rewolucji w akwarium???

Podmianki cały czas co tydzień są...Od tego tygodnia tylko na innej soli...

Jak walczyliście chemia,VSV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zmniejsz ilość suchego żarcia , sprawdź czy np. węgiel nie oddaje .. zastosuj jakiś adsorbent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż dobrej ceramiki jak masz miejsce i glony (filtr przeplywowy-reaktor), do dobrego przepływu pohosguard sichema. I jak kolega wyżej, ogranicz suchy pokarm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SheerG napisał:

Cześć;)

Mam problem z wysokim PO4 które mam na poziomie 1.01 na mierzone na małej Hance...

Technicznie jak mogę zejść do mniejszej wartości nie robiąc rewolucji w akwarium???

Podmianki cały czas co tydzień są...Od tego tygodnia tylko na innej soli...

Jak walczyliście chemia,VSV??

czy wcześniej też taki wynik miałeś?  czy to problem od niedawna ?a może jest fatalnej jakości skała? i oddaje do wody,napisz coś więcej;-)ile czasu ma akwarium,nie daj się ciągnąć za język,karty na stół!:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za  odpowiedzi ;)

Dam się pociągnąć za język...więc tak.Suchym pokarmem nie karmię,w sumpie moczy się phosphate minus 150ml od AF zawsze zmieniany co 3 tygodnie (i tu się bije w pierś od ok 4 tygodni go nie ma,zapomniałem kupić przed wyjazdem)

Ceramiki mam z 7-8l siporaxu.

Jeśli chodzi o samo akwa...mam je od 1,5 roku ...samie miękasy i quadri 7 rybek;)

Plan był taki żeby się nie śpieszyć więc przez ponad rok miało być miękko, testy robione poza P04 (też robiłem ale salifertem więc wpuszczone między bajki)

P04- ;)

No3- 5

Mg- 1600 tu mam kosmos od zawsze (AF RS)

Ca -420

Kh-7

Ph-7,7

Na tym poziomie są prawie cały czas ;)

Podmianki co tydzień ok 15l

Co do skały wydaje mi się że nie jest tragiczna...startowałem na suchej z e-rybki...dobierałem porowate kawałki ;)

Jak wszyscy wiemy po ponad roku patrzenie na same miękkie robi się nudne i chciałoby się wpuścić coś twardego ;)

Więc kupiłem sobie małą szczepkę milki...która poleciała w 3-4 dni...;/

Więc pierwsze co zrobiłem zakupy czyli Hankę i refraktometr....pierwsze pokazało 1.01 drugie coś pomiędzy 34-35 ppt  ;)

Tak to mniej więcej wyglądało/wygląda...;)

aaa i jeszcze co leję do akwa???

Poza bakteriami AF ,phyto mix  i amino mix kompletnie nic ;)

Jaki plan działania podjąć...poza kupnem absorbera???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie + pożywka

Bakterie dowolne pożywka najlepiej z monopolowego - tylko nie można przesadzić najlepiej zacząć od małych dawek i zwiększać powoli do 1 ml na 100 l wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.