Skocz do zawartości
Luigi

Debiut 60x36x45H

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Luigi napisał:

Przemiarki do nowego.

No no...:-) 230L już w głowie siedzi? Fajnie, na pewno będzie na co popatrzeć. Co do lampek, to z Twojej DIY + t5 światlo mnie się bardziej podoba. Ta red sea za bardzo w fiolet wpada. No ale... ile ludzi, tyle gustów:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po poprzednich zdjęciach zbiornika myślałem że jest dużo większy ;) a jeżeli chodzi o lampę no to widać że świeci jaśniej ale koralowce tak samo wybarwione. Czyli widać że z ledami i T5 dobrze się wstrzeliłeś w barwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jedynie na zdjęcia ogólne mam wrażenie, że pod red sea kolory są lepiej nasycone (mniej trupio blade) szczególnie widać to po talerzówce i briareum, ale to może być efekt jaśniejszej lampy. Na powiększeniach już jakiejś szczególnej różnicy nie widać. Za to na ścianach przyjemniejszy dla oka jest ten kolor niebieski z diy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko krótka analiza jakieś 15 min. Trudno mi było zrobić zdjęcie biorąc pod uwagę że światło z Red sea wychodziło mi po za baniak. Ale myślę że w docelowym zbiorniku będzie dobrze. Ważne że lampa jest bezgłośnie i estetyczna. Co do światła bez disco efektu, szerokie, nocny efekt refleksów no nie wiem jak to nazwać. Światło wygląda jak z ATI blue plus. Lecz czegoś brakuje słabo wyciąga czerwony. Dam znać później . Odkurzę mojego GH4 i zrobię zdjęcia wtedy będzie można porównać

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak do mnie mówiła. Co ja tak będę leżeć w szufladzie. I się zrobił wieszak DIY. Czas, start . Testb517776401f188a72070d54c09e55b94.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jointela napisał:

Super wygląda

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Na żywo nie tak fioletowo. Zobaczymy po tygodniu jak tam wzrosty. lampa chodzi na 85%. I naprawdę doświetla wszystkie strony. Ino korale kupować  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ładniej. Tylko muszę trochę popracować na patykami za kilka dni wejdzie ATI pro i zobaczymy.e8d421a8978564965139d9cf766fe788.jpge689688c11cb47cc9656801672fd52bd.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Powoli i do przodu korale powoli dostosowują się do nowego światła. Najbardziej zadowolone to acany i platygyra.1d6ce005e5f4a5b4ade13ee5cd2d4569.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No To Roczek

.

* Pierwsze zdjęcie z 28 listopada 2018 r.  Coś  napiszę później co mi dał ten rok akwarystyki morskiej w praktyce.uBcjpmX.jpg
fXdl0tC.jpg
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jeszcze istnieje ,  co do nowego to nie mam czasu się za to zabrać.

Co do obecnego.

* wróciłem do jodu , bo zaczęły mi lecieć euphillie.

* Robię mały przemeblunek. doszły kawałki skały koralowej płaskiej.

*Zabiłem jedną apogenę, musiałem gdzieś upchnąć duży kawałek skały za główną konstrukcje.

 No cóż znalazła się w nieodpowiednim  czasie i miejscu. 

Rano patrze  tak o 11;00 a lps-y pootwierane jak głupie. Czyli coś zdechło. Po Rybce mało zostało po nocy , natura działa.a4B90Fj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nić nie pisałem, no to tak.

Nadal walczę z zerowymi parametrami  no3 i po4. Jak wlewam wodę gdzie jest obecne no3, to korale szaleją.

jeszcze bardziej obniżyłem no3 po dodaniu żywej skały po nowe .

   Co do soli Red sea pro , to zrezygnowałem. Z względu, iż producent zaleca azotany 1-2 mimo starań nieosiągalne.

Obecnie przechodzę na system tropic marin.

* Sól tropic marin Pro-Reef

* Reef Actif

* Tropic marin Nitribiotic

* Kupiłem jeszcze NB baco balance, lecz nie wpisuje się w mój zbiornik raczej problem. Musze zastosować Tropic Marin Plus-Np.

Balling zostaje ati pro.

Dam znać, jak wypadnie podnoszenie Azotanów bo obecnie korale głodują.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Luigi napisał:

Nadal walczę z zerowymi parametrami  no3 i po4.

Włóż watę filtracyjną i nie wymieniaj ;)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, goclik napisał:
11 godzin temu, Luigi napisał:

Nadal walczę z zerowymi parametrami  no3 i po4.

Włóż watę filtracyjną i nie wymieniaj ;)

Ja tam bym raczej zaczął obficiej karmić ryby, częściej (choćby i codziennie) karmić lpsy, ładować plankton (tylko nie żywe fito, raczej jakieś zakonserwowane gotowe)... Zwierzaki Cię pokochają, i głodować przestaną, i nutrienty pójdą w górę... Ewentualnie zdejmij kubek z odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata już była przez tydzień może było prawie 0,25mgl/l no3.

Co do karmienia to leci jedna kostka i suche dla korali . A odpieniacz to mikrus skręcony na maksa.

Tak się zastanawiam czy w nowym będzie mi potrzebny większy odpieniacz ,może zostanę przy tym?

Zobaczymy na pompie mam wolny kanał i tam wpakuje Plus-Np . Obecnie dodaje NB baco Balnce , ale to nie dla mnie  bardziej się przyda na równowagę no3/po4.

No to tak, cały czas się człowiek uczy. Jeżeli chodzi o Tropic Marin to dla mnie nowy temat , i trochę błądzę jak dziecko w mglę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi czy tunze 9001 nie puszcza Ci bąbli ? Mam ten sam odpieniacz + Tidal 75 i zastanawiam się nad wymianą kaskady na filtr wewnętrzny tunze. Dobrze Ci się sprawuje ? Akwarium bardzo ładne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz o Ballingu.Dozujesz z "ręki" czy masz pompę dozującą.Jeśli masz pompę to zrób fotkę jak wyprowadziłeś wężyki do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cherrybloss co do tunze to poczyszczeniu i jak nowy był to zawsze puszcza trochę bąbelków  tak z jeden dzień. Musi być zawsze włożona firmowa gąbka. Szczerze to wolałbym mieć zew. odpieniacz ,lecz brak miejsca wymusił takie rozwiązanie.

@Sebastiano Mam pompe dozująca  z aqua-trendu. do tylnej ściany dokleiłem plexi na którym jest uchwyt do wężyków. Jutro zrobię zdjecię .

 

A wracając co tam spieprzyłem. Wczoraj wieczorową porą czytając morskie opowieści%%%, zrobiłem podmianę. nakarmiłem po opór korale przelałem bakterii + tropic marin plus np.

I wszytko je ... zakwit , ale głowa boli.

22;00 Dzisiaj  wszystko wyprostowane  . Podmiana 25% + UV + wegiel. i wszytko gitara. Pozdro i wasze zdrowie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakwice korale trochę dostały po d*pie, ale nic nie padło jeszcze tak dobrze nie polityką. Teraz już wiem jakie są granice zbiornika. Dwie kości planktonu czerwonego plus suche podmiana za dużo bakterii plus za dużo actif reef i troszkę plus -np. No ale na przeprosiny z stworzeniami co tam żyją. Wczoraj znów w nocy o północy ujeb... Akwarelę. Rybką to wisi, ale mi się podoba. [emoji106]c9a012d3aa6ee9a6bae28842b9d01dbd.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze .

I dostałem Tm plus-Np. Od 10 tego leciała  na pompie stopniowo od 0,20ml do 1 ml na dobę do 17 grudnia.  Poszedł taki zakwit że dawno nie widziałem z tak szubko się zwijają lps .

Nigdy nie widziałem ze lps-y sie ślinią. Co do strat Trochę tkanki poleciał w montiporach reszta lps nie za dobrze wygładą strata 2 apogon podusiły się i kilka slimaków odeszło na wieczna rafę. Co mogę powiedzieć Będzie długa odbudowa ekosystemu.

Mam pytanie co mogę zrobić jeszcze by podnieść wartości odżywcze w no3i po4.?

1/ brak odpieniacza?

2/ dokupić ryb?. Dokupiłem midas i tłucze się z błazenkami.

 

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Grubo.

95% ślimaków  padło, przystępuję do wyciągnięcia co się. Skała zaczyna się robić zielona . Wygląda to na ponowne dojrzewanie zbiornika , bede monitorwać no3 i po4.

Kluczowe będą najbliżej dni ,czy przejdzie to w miarę gładko czy nie będzie co zbierać.

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki już wchłonięte przez nature, Maxsymalne no3 odnotowałem 0,6 , a po4 ledwo 0,03. Obecnie znów zero lece teraz bez kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.