Skocz do zawartości
Luigi

Debiut 60x36x45H

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak .

* Odpieniaacz wyłączony od 29 grudnia. Lps-y wracaja do formy. Sps zaczynają polipować.

* nastąpił mały wysyp glonów i gigantyczny wysyp życia  rano szyby mam usiane równonogami itp.

* Co ryb Garam loreto ma konflikt z Midasem . Loretke wysypało na potęgę miałem monety że lężała już na boku. Ale o dziwo już dziś pływała.

Zastanawiam się do jakich wniosków dojdę bez odpieniacza . Może w nowym projekcie będzie zbyteczny?  

 

Kręci się.888bcf87364fd5730ece3135c98f7a84.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na to czekałem od Września. Dostałem ją brązową i z mocno cofniętymi polipami.

Zpe6T6X.jpg 



Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE STYCZNIA.

* Nadal BEZ odpieniacz. Korale zadowolone aż miło szczególnie widać po sps-ach i mnóstwo życia .

* Zagadka pomoru rozwiązana. Mianowice nie było to spowodowane produktami TM nadal stosuje i nic się nie dzieje.

-W tamtym okresie miałem remont w oddzielnym pomieszczeniu i były stosowane szybkie zaprawy cementowe i wylewki anhydrytowe. Odpiernicza  zasał całą tą chemie i zrobił się klops.

- Potwierdziło się to tydzień temu z braku odpieniacza nie było tak żle . Węgiel plus podmian 10% i wszystko wróciło do normy.

- Co do glonów Po takiej eksterminacji slimaków krewetki i ryb. musiało wyskoczyć. Dollabela zjadła tylko te smaczne a resztę sobie darowała. Zobaczymy jak będzie najwyżej pójdzie w ruch flukonazol.

Opóźnienia są w nowym projekcie ale za to będzie to bardziej przemyślany projekt.

A tak po za tym jest ciepło, pierwsze komary już widziałem . A to zima  

No to czołem i do zobaczenia na zlocie w ustroniu.  

A i doszły T5 bo myślałem  ze lampa padła a tu problem był z internetem 

Krewetka na Aptasie padła i róż powróciły. Do zbiornika dałem  3 berghie i zobaczymy. 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe Podsumowanie.

- Co do przekładki  projekt został zastopowany ze względu na obecną sytuacje wirusowa. Obecnie nie było by to za mądre latanie po sklepach .

Pompa obiegowa będzie  w tym tygodniu w sklepie a zbiornik się klei .

Myślę że projekt ruszy za 3 tygodnie , Jeżeli nie zbankrutuje ? Alę bądźmy dobrej myśli.

Co do zbiornika w obecnym czasie.

- z glonami pożegnałem się w 3 tygodnie poszedł flukonazol w ruch.

- co do parametrów no3 i po4 na colombo są zerowe .

- trochę dokarmiam korale lps  i dodaje z tropic marine NP Plus na zwiększenie azotanów i fosforanów.

- z złych wiadomości      szklane róże wysyp . Slimaki na róże może są?  Lecz ostanio widziałem jak furgają w wodzie , i przypuszczam że zostały zmielone.

- A z pozytywów zbiornik dochodzi do siebie .

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychać w kwietniu.

A no tak.

* glony opanowane 

* no3 wykrywalne.

 * Aiptasia opanowuję akwarium.

Ale już niebawem będzie nowe . Myślę że do 10 dni się ograne i nie spieprze z  przeprowadzką .

J0EKwHF.jpg?1 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.