Skocz do zawartości
Luigi

Debiut 60x36x45H

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kanio10 napisał:

Wystarczy kupować szczepki ze zdrowych zbiorników oraz patrzeć co się wkłada do swojego akwarium 

 

A co ma zdrowie zbiornika wspólnego z występowaniem aiptasii? Aiptasia to nie choroba tylko "chwast", którego nie przyniesienie wcześniej czy później IMVHO praktycznie stanowi cud. Nawet kupowanie tylko ze zbiorników, gdzie ich "nie ma" jest nieskuteczne bo aiptasia może być tylko trzymana przez naturalnych wrogów w ryzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma zdrowie zbiornika wspólnego z występowaniem aiptasii? Aiptasia to nie choroba tylko "chwast", którego nie przyniesienie wcześniej czy później IMVHO praktycznie stanowi cud. Nawet kupowanie tylko ze zbiorników, gdzie ich "nie ma" jest nieskuteczne bo aiptasia może być tylko trzymana przez naturalnych wrogów w ryzach.
Oj Przemek ale piszesz głupoty [emoji6] prowadziłem wcześniej dwa zbiorniki i do żadnego nie przeniosłem wraz ze szczepka Aiptasi, wystarczy tylko wiedzieć co i od kogo się kupuje.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By rozładować emocje [emoji39]

 

Dzień #8

 

Prawdopodobnie parametry książkowe.

2 dni temu pojawiły się ogniska okrzemków , zgodnie z planem pojawia się dino brązowe z pęcherzykami powietrza.

Teraz tylko czekać na purpurowe szaleństwo cyjano i moc zielonych glonów.

Chyba wszystko okej ma co konsumować no3 i po4.

No nareszcie coś się dzieje [emoji6]

 

A co do ciekawości, jeden z moich szkrabów chciał przyozdobić akwarium kamyczkiem. Spoko już wyłowiony.

 

 

 

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kanio10 napisał:

Oj Przemek ale piszesz głupoty emoji6.png prowadziłem wcześniej dwa zbiorniki i do żadnego nie przeniosłem wraz ze szczepka Aiptasi, wystarczy tylko wiedzieć co i od kogo się kupuje.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie piszę głupoty? To raczej Ty je wypisujesz skoro twierdzisz, że zbiornik z aiptasią to ziornik chory ;)

Nie twierdzę że się nie da nie mieć aiptasii, ale to graniczy z cudem, a wysiłek w to włożony jest nieproporcjonalny do korzyści. Aiptasie można łatwo trzymać w ryzach albo krewetkami albo brzydalem (jak się nie ma LPS). Wolę poza tym udzielać rad, które są dla przeciętnego akwarysty łatwo osiągalne a nie liczyć , że cud się powtórzy u niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panowie. To tak lubią wprowadzać się w zażartą dyskusje.[emoji848]

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Mam takie pytanie. Dziś stwierdziłem że jednak zatłukę ślimaki osiadłe na mojej żywej skałę. Co jedno mnie zdziwiło jedna z skał nieprzypomina koralowej skały.
Czy będzie to mieć wpływ na słup wody.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Przy drugim zdjęciu jakby rdza.408d4a0f65655c6bcffa249b18e70712.jpg78d11dac55432d1c719b98b10da9fdd5.jpg

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

No i rdza to jest do magnesu się przylepia.
Pytanie brzmi kawałek do wywalenia

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to była ta żywa skała?  Bo na marco rock nie wyglądała. Skąd ją nabyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to była żywa skała jedna z trzech.
Nabyta w Katowicach w aquario. Drugie podejście z żywą skała. Ma Marco rocks i chciałem dodać z 3 kg żywej. Duża aglomeracja a w sklepach bieda. Tyle się mówi o tej żywej skale a w sklepach nie ma tego co jest na stronach pokazane.
Wielka ściema. Byle by hajs się zgadzam.
[emoji35]

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doborze,  że chociaż kupiłeś mało tego badziewia. Żywa skała na start to super sprawa. Ale dobra, odpowiednia bez syfu. Jeśli masz blisko do sklepu. Wymień na inną lub coś innego. Wiem, że tego niedużo ale nie ważne czy kupujesz kilo czy sto. Ma być w 100% ok. a sprzedający ma dbać by klient był zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to ja w najblizszym czasie bede sprzedawał swoja skałe bo przechodze na ceramike.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po eksmisji jednej żywej skały wygląda to tak przy biały m świetle. Może sobie zostawię trochę wolnego tego miejsca z prawej strony.
Emocje już opadły730cbe4f97f11638c5bba4a3ef6e02e5.jpgfafbe425cd8cf099b8c6c1a53614543b.jpg

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień #17

 

Zasolenie 35ppt

po4- poniżej 0,03 {z 0,6}

no3- 25 {z100}

 Z obserwacji, było dino odchodzi od skały zapach zbyt nieurokliwy. Odpieniacz ma  co robić .

Na żywej skale pojawiły się zielone kępki glonów. szyby robią się zielone.

Nudy, mam tylko przyjemność patrzenia na moją aiptasie.

 

d71cad86e5c19dca3c7081f935a4a69c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2018 o 06:25, kanio10 napisał:

W takim razie każdy ma inne zdaniem na ten temat i z Twoim się nie zgodzę. Miałem to cholerstwo w dwóch baniakach - Wundermani załatwiła sprawę po czym trafiła w ręce innego akwarysty. Po tym "zabiegu nie było już śladu Aiptasi.

Mam podobne zdanie na temat krewetek, tylko ja moich nigdzie nie oddawałem. Pierwsza jak już zakończyła żywot to długo nie miałem aiptasi, aż kupiłem nowe szczepki korali i z nimi aiptasie pojawiły się ponownie. Nie zauważyłem też, żeby krewetki zjadały korale, wyrywały im jedzenie z polipów. Krewetki trzeba karmić, a jak się nie karmi to z głodu zjedzą wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość.

 

Zakupiłem żywą skałę z briareum od kolegi z forum Właśnie tego szukałem zielona Wyspa.

Dostałem jeszcze garść małego siporaxu poszedł na sztorc. W miejsce grzałki w filtrze i na pierwszą warstwę gdzie będą media filtracyjne.

Teraz to ja wiem już jak wygląda żywa skała.

Niby nić a siedzę przyklejony do szyby [emoji3]

Żona nawet zadowolona bo jestem częściej w domu.

Szukam teraz kilka ślimaków i 3 rodzaje zoa

 

13941501257a9350578b226cd449a3ee.jpg

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę ślimaków to wpadnij do mnie, dostaniesz w gratisie. Znajdzie się też trochę zoa, xenia, pavona.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień. #25 

Nowość

Życie. 

*  15 sztuk. ślimak columella 

*  3 sztuki. Turbo 

* Zoa sunny D. /Bam Bam / lord of the ring / God of War / Musze trochę zagospodarować pierwszy plan na nie.:D

* Rico pomarańczowy

Technicznie:

* Grzałka  Eheim termopreset 100w

*  Do filtra weszło  ( FIltra5 80ml) dojdzie pół bloku Maxspect Nano-Tech Bio-Block. I jest trochę siporaxu .

Muszę zrobić jakieś zdjęcia normalne na pierwszą miesięcznice 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest noc , i wszystko w d*pę.
Użyłem kleju milliput do klejenia pod wodą małej skałki do głównej konstrukcji.
Ale nieprzewidziane że może to spowodować katastrofę. 1/3 poszła kleju tylko że on w wodzie zaczął rozpuszczać się. I się zaczęło ślimaki wyskakiwały z braku tlenu nassariusz powędrował na samą górę. Zrobiłem podmianę filtry podniosłem do góry by napowietrzal wodę, dałem bakterię. A teraz piję i będę pić do rana. Jak myślicie będzie dobrze.[emoji20]

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic wydarzyć. Ja też używam kleju dwuskladnikowego tylko ,że od aquaforestu. Mętni wodę ale nie zauważyłem by coś źle się działo w systemie. Czytałeś instrukcje producenta? 

A na przyszłość kup sobie napowietrzacz, wężyk i kostkę lipowa. W razie potrzeby super dotlenisz akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcz nie poddawaj się, faktycznie napowietrzanie powinno dużo pomóc. Z klejem nie miałem doczynienia więc nie pomogę, niestety ale nie poddawaj się. 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKO ŻYJE.

Briareum trochę grymasi. Walka była do 3:00 . Dobrze że mam ten filtr, podniosłem go do góry by zasysał powietrze. Teraz tylko by mi się nie walna restart.

Co do kleju to trzeba go urobić i zostawić na 2 godziny i wstrzelić się w czas wiązania.

Muszę odpocząć od baniaka kilka dni, bez stresu.

Gdyby był to tak łatwe to każdy by miał bania na parapecie. Spoko dalej będę to kontynuować.:D 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Ten klej z aquafoeestu też mieszam do jednobarwnej masy i zostawiam na ok 10min. Lepiej kleji i mniej mętni wodę. 

Mocne napowietrzanie jest jedną z metod klarowania i oczyszczania wody. 

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Kleje klejem z af lub escape. 2 minuty mieszania i od razu do akwa i szczepka na to.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień #35

Parametry:

Zasolenie: 35ppm

NO3: 10

PO4: 0,00-0,03

KH : 8

Co się stało.

 * Po klejeniu milliputem dochodził zbiornik do siebie przez tydzień.@laszek kupiłem klej z AF no ba malinowy. Co do milliput zostawiam go na 1h-1,5h rozrobiony i wtedy do zbiornika.

* Ślimaki wygoliły zielone kępki z żywej skały. Powoli zabierają się za tylną szybę.

* Już tak nie często zachodzi szyba na zielono.

Ogólny stan życia:

* Ślimaki columella X15, turbo 3X , Trochus 2X , nassarius 1X

* Zoa 5 szczepki po kilka polipów, mają się dobrze dają na świat nowe.P1130295.JPG.15ba46ab320e3c07a8079a34e8331822.JPG

*  1X Rico florida.

*  euphyllia paraancora

* skałka z briarerum ( ten to się ma najgorzej ślimaki po nim łażą )

* 1X montipora samarensis REd

* 1X Milka

* doszło do reanimacji caulastera.

Pytanie do zgromadzonych.

 * W piątek chce zrobić pierwszą planową podmianę 5l albo 10 l . Robić i ile ?

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja.

Mam jebao sw-2 , ale przydało by się coś jeszcze. Te sw-2 zdecydowanie za mało.
Zastanawiam się czy dokupić jeszcze sw-2 czy raczej sw-4. Bo te pierwsze chodzi na maca i przy 60cm lekko buja na dole briareum.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.