Skocz do zawartości
Bondzik04

Używany siporax problem po4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z po4 wynik z małej hanki to 0,36-0,34 korale lps i miekie zastanawiam się czy używany  Siporax około 15l może być źródłem po4. Siporax był wyjety ze starego akwarium  i wypłukany w wodzie RO i teraz jest w nowym akwarium szukam skąd mi się bierze po4  no3 około 2-5. Akwarium ma 800l w obiegu   karmie okoo 3 kostki dziennie. Skała w akwarium  to okoó 50kg rrr  w akwarium nie mam martwych stref  woda krąży w każdym zakamarku.  Zastanawiam się nad wyjęciem całego siporaxu czy to dobry pomysł ?

20180909_110342 (Kopiowanie).jpg

20180909_110335 (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmiesz siporax to po4 skoczy na 1.0 albo i wyżej.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz co masz na dnie w odpieniaczu :) - komora reakcyjna na białym dnie widać zwały detrytusu, po prostu przy najbliższej podmianie, odkurz sumpa, wyczyść odpieniacz, zastosuj lepszą filtrację mechaniczną na zrzucie wody z akwarium. Ogranicz karmienie suchym pokarmem jak karmisz, oraz ogranicz mrożonki na bazie mięsa ryb białych ( mogą być ości zmielone a to dużo fosforanów ) przejdź na mrożonki z skorupiaków. Można dać trochę pochłaniacza na bazie żelaza do jakiegoś małego filtra przepływowego, ale nie za durzo na raz by nie spadło Po4 za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Zrob tak jak Ci poradzil Ura a jezeli chodzi o siporax to ja bym wymienil na nowy, jednak nie caly a podzielony na przyklad na cztery razy, albo i wiecej...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 duże ryby i trochę drobnicy jak widać na foto  

 

Efekt w sumpie widoczny od dużego karmienia nawet gdzie masz pompę obiegową widać zbiera się  dekstrytus

 

Po co ci te kamyki czy pellety ? 

 

Jak je używasz to jakie mają zadanie ? 

Co w zamian oddają do wody ? 

 

Co do siporax wypłukać w wodzie z podmianki na 2-3 tury 

Lejesz bakterie ? 

 

 

 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, AnT napisał:

Masz 3 duże ryby i trochę drobnicy jak widać na foto  

 

Efekt w sumpie widoczny od dużego karmienia nawet gdzie masz pompę obiegową widać zbiera się  dekstrytus

 

Po co ci te kamyki czy pellety ? 

 

Jak je używasz to jakie mają zadanie ? 

Co w zamian oddają do wody ? 

 

Co do siporax wypłukać w wodzie z podmianki na 2-3 tury 

Lejesz bakterie ? 

 

 

 

 

 

Używam Reef Interests All In One Biopellets XL  w filtrze przepływowym  a wylot z filtra skierowany jest do odpieniacza

Bakterie leje co tydzień Special blend 60ml.

Posprzątałem sumpa  i założyłem skarpetę na spływ  i zobaczymy jakie będą efekty :)

 

Edytowane przez Bondzik04
Dopisanie pełnej odpowiedzi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Bondzik04 napisał:

 

Używam Reef Interests All In One Biopellets XL  w filtrze przepływowym  a wylot z filtra skierowany jest do odpieniacza

Bakterie leje co tydzień Special blend 60ml.

Posprzątałem sumpa  i założyłem skarpetę na spływ  i zobaczymy jakie będą efekty :)

 

Ja mam więcej ryb w 360L, mam 4 duże i sporo drobnicy. Też mam AIO biopellets xl ok 180g teraz, siporaxu podobnie, w sumpie mam sporo większy bałagan.. U mnie po4 0.01 a no3 koło 5 obecnie. Nie mam żadnych skarpet ani mechanicznej filtracji, karmię 2-3 kostki plus suche a w nocy korale. Szczerze mówiąc to raczej nie w sumpie to po4, ja bym szukał gdzie indziej.. A gdzie?  To nie wiem ;p


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moljzesz napisał:

Ja mam więcej ryb w 360L, mam 4 duże i sporo drobnicy. Też mam AIO biopellets xl ok 180g teraz, siporaxu podobnie, w sumpie mam sporo większy bałagan.. U mnie po4 0.01 a no3 koło 5 obecnie. Nie mam żadnych skarpet ani mechanicznej filtracji, karmię 2-3 kostki plus suche a w nocy korale. Szczerze mówiąc to raczej nie w sumpie to po4, ja bym szukał gdzie indziej.. A gdzie?  To nie wiem ;p

Moljzesz jakich bakterii używasz ?  i wrzuć zdjęcie sumpa jak możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups nie wiem czy chcemy to oglądać ;) Używam akwesanu, biodegest, wcześniej też z af miałem bios czy probios nie pamiętam

27 minut temu, Bondzik04 napisał:

Moljzesz jakich bakterii używasz ?  i wrzuć zdjęcie sumpa jak możesz

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Moljzesz napisał:

Ups nie wiem czy chcemy to oglądać ;) Używam akwesanu, biodegest, wcześniej też z af miałem bios czy probios nie pamiętam

 

no to pooglądajmy ten ładny sump :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.