Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To mój trzeci zbiornik, tym razem postawiłem sobie poprzeczkę wyżej bo 90% obsady do będą Acropory różnego rodzaju. Od razu podjąłem decyzję o prowadzeniu w oparciu o system ZeoVit, system ma około 4 miesięcy.

Wymiary akwarium 200x65x50(h), do tego sump 130x60x35 co daje w okoliach 800 litrów. W niedługim czasie dojdzie do tego jeszcze szczepkarium 400 litrów, razem będzie więc ponad 1200 litrów wody.

Światełko: DYI w obudowie od Diuny 8x10W LED RB + 8x80W T5 (4x Blue+, 2xPurple+,  2xAquaBlue Special)

Odpieniacz: WS250

W sumpie: 15l Siporaxu, oraz 2L Zeolitu w filtrze od Twistmana.

Rybek mam mało bo mnie bardziej kręcą korale: Hepathus, Flavescens, 2x Ocellaris, 4x Anthias i zagubiony Jubilerek.

Acropor jest koło 40 różnych rodzajów, do tego kilka LPSów które zostały z poprzedniego zbiornika. Staram się teraz sukcesywnie zbierać jakieś cukierki:)

Parametry jakie trzymam to NO3 2 ppm, PO4 0.01, KH 6, Ca 420, Mg 1350.

 

Tak akwarium sobie dojrzewało w maju:

31437363_1724116504322187_8454518821527486464_n.jpg.9d82f58ba01ce861d424684d290b1581.jpg31484970_1724116517655519_8734968997566480384_n.jpg.2b0b45e988f4c9c60c12e4621fe444d4.jpg

Kilka fotek Acropor:

yyxCvbA.jpgiCEEdcV.jpgMAeTiwN.jpg3kSDKHQ.jpgBjPvs1f.jpgSoONctv.jpgoD8iW7U.jpg

MQkRBos.jpg


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie takie czyste:) wrzuć fotkę całego na stan obecny jak wygląda po zasiedleniu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ustawiona skała. bez piasku będzie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam za czysto, takie wrażenie. Lubie sterylnie i póki mi się będzie chciało żaden glon wapienny na szybie z tyłu nie urośnie. Mam w zamian piękny błękit:)

Piasku nie będzie bo z nim tylko same złe wspomnienia, zwłaszcza, że mam RW20,  RW20, RW15, RW8 + obieg DC 12000. Byłaby pralka:)

Jak zrobie FTS to wrzucę.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8:00-20:00 80W ledów

9:00-19:00 320W Blue +

10:00 - 18:00 białe + różowe


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło oko zawiesić :)
A czym karmisz? Jakaś suplementacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super się zapowiada baniaczek

bardzo niskie kH jak na SPS - czy jest to podyktowane wydajniejszą filtracją biologiczną ? czy jakimiś innymi względami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie karmie niczym, czasem dostaną 3 krople Coral Vitalizer. A tak to podstawa ZeoVit czyli ZB, ZS, SP,  ZF i dodatki w postaci Potasu i Jodu bo bardzo dużo tego ciągnie.

W tym tygodniu zacząłem jeszcze podawać AcroGlow i BioMate do sumpa żeby brud troche rozpuściło.

 

KH 6 -6.3 to nie jest jakoś super nisko:) Zdecydowanie lepiej wtedy wyglądają/polipują Acropory moim zdaniem. Staram się nie przekraczać 7 KH teraz.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Vertiscire napisał:

W zasadzie nie karmie niczym, czasem dostaną 3 krople Coral Vitalizer. A tak to podstawa ZeoVit czyli 

 

KH 6 -6.3 to nie jest jakoś super nisko:) Zdecydowanie lepiej wtedy wyglądają/polipują Acropory moim zdaniem. Staram się nie przekraczać 7 KH teraz.

To samo zauważyłem:clapping zacny projekt, będę bardzo śledził :)

i z piaskiem również to samo :) do pewnych rzeczy się dochodzi samemu po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super mógłbyś pokazać jakieś zdjęcie jak zamontowales diody w obudowie diuny i jaka to była wersja diuny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, abzol napisał:

Super mógłbyś pokazać jakieś zdjęcie jak zamontowales diody w obudowie diuny i jaka to była wersja diuny

Ciężko będzie o fotkę. To była wersj 10x80, wywaliłem 2 środkowe świetłówki i na ich miejsce bezpośrednio do obudowy przykleiłem diody 10W co jakies 20 cm. Dodatkowo z racji, że ta lampa nie ma chłodzenia przez co słabo świeci to wyciąłem na środku prostokąt 36x12 cm i tam zamontowałem 3 wolnoobrotowe wentylatory. Świetlówki udało się schłodzić do 35-40 stopni (z prawie 70), efekt był widoczny gołym okiem.

Tak chodzi mi po głowie zakup Powermodule 8x80W + 4x75W, żeby dać jeszcze więcej światła koralom, ale na razie cena mnie odstrasza:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, system wygląda rewelacyjnie! 

Mam kilka pytań:

Na jakiej skale starowałeś?

Czy mikro podajesz z ręki, do ballinga czy jeszcze inaczej ?

Jak z podmianami wody ?

Pozdrawiam

 


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała to półki z RRR a bryły konstrukcyjne z https://erybka.pl/product-pol-14125-Sucha-skala-Fiji-Man-Made-Rock.html

Potem kilka godzin roboty z bratem i CX5 i wyszło takie coś :)

Balling leci czysty ale nierówno (gdybym lał równo to miałbym grubo ponad 500 Ca. Leci 70ml Ca i 150ml Kh). Wstaje rano i wlewam 8-10 preparatów, zajmuje to minutkę. Zeovitu się jeszcze uczę ciągle. Za micro odpowiada chyba Pohl`s Extra. Robiłem pierwszy ICP 2 tygodnie temu to poza drastycznym niedoborem jodu i trochę żelaza wszystko w granicach normy jako tako.

 

Podmiany robię 40 litrów co tydzien chyba, że w tygodniu wypada mi np cięcie szczepek albo pakowanie to wodę rozrabiam w tygodniu i wtedy olewam już weekendową podmianę.

Wczoraj zacząłem lać żelazo bo wyszło go bardzo mało na ICP a i jedyna acra jakie mi padły to właśnie zielona. Może tu gdzieś jest przyczyna.  

 

9 godzin temu, Przemek79 napisał:

Byłem, widziałem, akwarium robie mega wrażenie czystością i pięknymi kolorami acroporek! 

Zapraszam jeszcze, są nowe cukierki i może coś się spodoba :)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vertiscire napisał:

Zapraszam jeszcze, są nowe cukierki i może coś się spodoba :)

 

Hehe na pewno. Na razie jeszcze aklimatyzuję poprzednie szczepki od Ciebie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2018 o 21:51, Vertiscire napisał:

Tak chodzi mi po głowie zakup Powermodule 8x80W + 4x75W, żeby dać jeszcze więcej światła koralom, ale na razie cena mnie odstrasza:)

Szkoda kasy, ludzie narzekają..

PS fajne "szczepki" ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda kasy, ludzie narzekają..
PS fajne "szczepki" [emoji6]
Dlatego sobie daruje na razie. Życie jest za krótkie żeby zaczynać od samych szczepek:)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego sobie daruje na razie. Życie jest za krótkie żeby zaczynać od samych szczepek:)
Pogadaj z@Adamo79 ma tą hybryde

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2018 o 21:51, Vertiscire napisał:

Tak chodzi mi po głowie zakup Powermodule 8x80W + 4x75W, żeby dać jeszcze więcej światła koralom, ale na razie cena mnie odstrasza:)

Kuba znalazłem taką stronę :https://www.transmarine.de/LED-Powermodule-8-x-80-Watt-4x75-Watt-LED

cena w porównaniu do polskich sklepów to dużo taniej za tą lampkę.

2 godziny temu, Moljzesz napisał:

Szkoda kasy, ludzie narzekają..

Piotrek wiadomo że nie jest aż taka tania .Wiesz może na co narzekają  ludzie w tej lampie ?Czyżby na te diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krzysiek K. napisał:

Kuba znalazłem taką stronę :https://www.transmarine.de/LED-Powermodule-8-x-80-Watt-4x75-Watt-LED

cena w porównaniu do polskich sklepów to dużo taniej za tą lampkę.

No nie wiem czy taka duża różnica, raptem 200 + pln, to szkoda zachodu, lepiej samemu coś zmontować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecany FTS, jeszcze pusto ale idzie zima będzie czas na kupowanie :)

 

4TiRilo.jpg

 

+ moja ulubion acra:

wGoEEXs.jpg


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest super  ... a co będzie dalej to aż strach pomyśleć.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek wiadomo że nie jest aż taka tania .Wiesz może na co narzekają  ludzie w tej lampie ?Czyżby na te diody.
Lampa z tego co słyszałem świruje, przegrzewa się itp. Adam ma tą lampę więc może powiedzieć coś więcej.
Ja mam Pacyfik sun hybryde i jestem zadowolony choć słyszałem też opinie że pod samymi ledami(pandora) nie chciało rosnąć..

Co do FTS to nie zła petarda się szykuje :)

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem też o hybrydzie ATI albo PS. Mam taka samą lampę jak ty (Diuna 10x80W) tyle że już dość mocno przerobioną. Na ta chwilę wyrzuciłem 4 środkowe świetlówki, zamontowałem dwa radiatory a na nich w sumie 8 x 50W COB,  4 RB i 4 cool white i po raz pierwszy jestem bardzo zadowolony ze światłą led, przypomina mi czasy HQI - bliki, wygląd akwarium. Po bokach mam jeszcze 8 x10W też w COBach. Wcześniej kilka lat walczyłem z ledami 3W (samoróbki, lampy firmowe) i dramatu nie było ale rewelacji też nie. Jako że diody 230V to łatwość i koszt przeróbki minimalny.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.