Skocz do zawartości
Ceragl

Wybarwienie SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa 40x40x40 plus sump 40x40x35cm

Oświetlenie 4x8W 2x 18000k i 2x Actinic Blue  + Ledy 21W RB, Blue,, Full Spectrum i po jednej pomarańczowej, różowej, czerwonej

W sumpie: skała, DSB, refugium ze spaghetti, odpieniacz Resune 300-K

Akwa zalane w lutym 2017

 

Z istotnych info:

Akwarium mniej więcej w czerwcu 2017 przeżyło załamanie teraz już wiem, że przez mój błąd. Akwa było intensywnie karmione fito ok 20ml dziennie. Miękasy i LPS-y rosły jak na drożdżach. Euphylie szybko dzieliły się i pojawiały się nowe główki, aż pewnego dnia rano woda zrobiła się zielona i mętna. Zawaliłem bo nie sprawdzałem NO3 i PO4 przez jakiś czas i chyba po prostu przekarmiłem akwarium. Akwa chodziło bez odpieniacza. Jakis leżał w szafie to odpaliłem, zrobiłem podmianki i udało się uratować, obyło się praktycznie bez strat. Poza jakimś SPS-em który sobie stał ale w większości czasu był biały. 

w lipcu była przeprowadzka wiec musiałem przenieść całe akwa, udało się praktycznie bez strat, ale stwierdziełem, że będe ostrożniej karmił koralowce i podłączyłem znowu odpienacz Resuna Sk-300. Mam jakieś dwa SPS-y (nazw nie pamiętam, ale raczej nie są wymagające), ale chciałbym je wybrawić. Tylko nie wiem na ile uda się pogodzić tak różne koralowce w takim małym akwa :/

 

Parametry:

Kh  6,5-6,7

Ca   ok390

Mg   1210

NO3  0

PO4  0

Ph  7,7

Zasolenie 1,025

 

Karmie teraz po zgaszeniu światła na przemian: fitoplankton ok 15ml + AF Aminomix w jeden dzień, a w drugi AF Fit i do tego każego dnia JBL Koral Fluid, mrożonki dla euphylli ok 2-3 razy w tygodniu do mordek w ciągu dnia. 

SPS-y zacząły rosnąć, zaczęły polipować, jeden  miejscami zrobił się lekko zielony, zobaczymy co będzie dalej. Mam parę dylematów. Czy światła jest na tyle? Czy karmić tak jak karmię czy za dużo? Czy da się wgl w tak małym akwa pogodzić różne gatunki, chciałbym, żeby zaczeły mi bardziej SPS-y rosnąć, żeby miały ładne kolory, ale nie chce przy okazji zagłodzić moich miękasów i LPS-ów. I nie bardzo wiem jak ugryźć ten temat :/ 

akwa morskie patyk.jpg

akwa morskie.jpg

akwa3.jpg

akwa2.jpg

świetlówka.jpg

morskie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.