Skocz do zawartości
Reefshop Trójmiasto

Nowe testy No3 i Po4 od Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Njanowsze nowości od Aquaforest są już wprowadzone do naszej oferty :

Test nO3

Test PO4

 

Zapraszamy na www.Reefshop.pl - wysyłki testów nastapią po weekendzie.

Zapraszamy

 

reefshop aquaforest test no3.jpg

Edytowane przez Reefshop Gdynia (wyświetl historię edycji)

pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

produkt nowy, firmy w sumie znanej ale nowy. cena wobec saliferta ktory swoja renome w branzy ma - x2, ze tak powiem tanio to to nie jest. zachecajaco tez nie.

 

goscia od marketingu macie z lapanki czy jestescie pewni sukcesu? o odwage nie pytam. widze ze nie brakuje.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stefan85 napisał:

produkt nowy, firmy w sumie znanej ale nowy. cena wobec saliferta ktory swoja renome w branzy ma - x2, ze tak powiem tanio to to nie jest. zachecajaco tez nie.

Jeśli się okaże że będą dobre to cena na tym poziomie jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, dla syna napisał:

Jeśli się okaże że będą dobre to cena na tym poziomie jest ok. 

dla mnie dobre sa saliferta i calkowicie wystarczające. za trujaca woda mowi sie nawet ze jbl ma wystarczajaca dokladnosc, bo 4, 5... 10 miejsce po przecinku nie ma znaczenia. nie widze powodu kupowania 2x droższego testu. szkoda, wolalbym polskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dla syna napisał:

Jeśli się okaże że będą dobre to cena na tym poziomie jest ok

Ale żeby się to okazało, to kilka osób musi te testy wcześniej kupić i sprawdzić. Atrakcyjna cena mogłaby to spowodować. Nie chcę się tu wymądrzać w tematach marketingu,  bo w sumie nie moja dziedzina kompletnie. Ale taki wybór: sprawdzony i tańszy vs. niesprawdzony droższy... Hmmm., który wybrać?..:-)

Może chociaż coś więcej szczegółów o tych testach? Jak wygląda skala pomiarowa (rozdzielczość, zakres, "rozróżnialność" kolorów)? Jak wygląda instrukcja wykonania testu (ilość czynności, czas całkowity, czytelność instrukcji)? Wszystko to są dużo ciekawsze informacje niż zdjęcie opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stefan85 napisał:

produkt nowy, firmy w sumie znanej ale nowy. cena wobec saliferta ktory swoja renome w branzy ma - x2, ze tak powiem tanio to to nie jest. zachecajaco tez nie.

 

goscia od marketingu macie z lapanki czy jestescie pewni sukcesu? o odwage nie pytam. widze ze nie brakuje.

Zobacz http://www.sklep.aquamedic.pl/salifert-test-no3-azotany.html po ile saliferta wciskają :)

i aquaforest momentalnie tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Zobacz http://www.sklep.aquamedic.pl/salifert-test-no3-azotany.html po ile saliferta wciskają :)

i aquaforest momentalnie tańszy :)

patrzyłem na reefshop. salifert PO4 - 60 testów 37zł, AF - 40 testów 47,90.

Salifert 37/60 ~> 0,62zł

AF 47,90 / 40 ~> 1,20zł

ja wysiadam, wolę to co znam w dodatku taniej. Jeszcze ciekawiej to wygląda na aukcjach allegro. test saliferta nawet poniżej 30zł można kupić.

 

edit:

https://erybka.pl/product-pol-1238-Salifert-Test-na-azotany-NO3.html 

33,50zl?

mozemy tez poszukac na str niemieckich czy francuskich sklepów. pewnie tam sie trafi testy po przeliczeniu z eur za ponad stowke. tylko czy to ma jakikolwiek sens. szukanie sobie usprawiedliwienia bo przeciez mozna bylo drozej? sorry ludzie raczej tak nje mysla. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostaniemy testy do ręki zrobimy sesję  - wszystkie elementy zostaną obfotografowane i wrzucone tu na forum.

Jeśli chodzi o cenę - trudno na tym etapie komentować. Sprawdzimy , potestujemy i wtedy możemy pogadać czy cena jest ok czy nie ok:-) 


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Reefshop Gdynia napisał:

Jak tylko dostaniemy testy do ręki zrobimy sesję  - wszystkie elementy zostaną obfotografowane i wrzucone tu na forum.

Jeśli chodzi o cenę - trudno na tym etapie komentować. Sprawdzimy , potestujemy i wtedy możemy pogadać czy cena jest ok czy nie ok:-) 

Poproście chociaż kogoś z renomą o recenzje / porównanie. Część akwarystów perfekcjonistów skusi się na dokładniejsze, droższe testy jeżeli uda się ich przekonać że są lepsze. Obawiam się że przez pierwsze miesiące ta oferta hitem nie będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan85 kupilem test na no3 AF jak kurier przywiezie to porównam. Mam też świeży test saliferta, jeszcze nie otwarty. Zobaczymy co pokażą. Wrzuciłem link do testu saliferta u aquamedica bo tam go kupiłem. Zorientowałam sie dopiero w domu ile przeplacilem bo nie spojrzałem na cenę. Kupowałem jeszcze sporo innych rzeczy i gdzieś to umknęło. Sporo rzeczy mają w dobrych cenach, ale tutaj przesadzili. 

Testu PO4 aquaforest nie kupuje bo mam hanke. Może ktoś inny porówna. 

42 zlote za test to jeszcze nie majątek :)

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, Pawel_Q napisał:

42 zlote za test to jeszcze nie majątek :)

48zł. fakt, nie majątek. Ja patrze na to trochę inaczej- przepłacam prawie 100% wobec porównywalnego produktu a może w jakiś sposób lepszego. może gorszego? nie wiem. 100% to jest dużo.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na salifercie już kilkukrotnie się zawiodłem,  test świeży niedawno otwarty a wyniki z kosmosu,  np po4 wynik testem 0.03 a na hance 0.8, troszke przekłamane,  podobnie z magnezem i wapniem.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Stefan85 napisał:

48zł. 

Sorry pomylka, dokladnie 43 złote zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, andzior70 napisał:

Akurat na salifercie już kilkukrotnie się zawiodłem,  test świeży niedawno otwarty a wyniki z kosmosu,  np po4 wynik testem 0.03 a na hance 0.8, troszke przekłamane,  podobnie z magnezem i wapniem.

Nawet hanka ma blad pomiaru +- 0.04?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stefan85 napisał:

Nawet hanka ma blad pomiaru +- 0.04?

Z tą hanką to sprawa też jest dziwna. Ostatnie testy:

reagent 713: 0,01mg/L przy dokładności +-0,4ppm/+-4% odczytu w 25C (jeśli brać to pierwsze to odczyt kompletnie nie ma sensu)

reagent 736: 105ug/L = 0,105mg/L (pomiar pokazuje 10x więcej PO4... niestety temu trzeba ufać bardziej)

Saliferta test są chyba niezłe. KH wypada identycznie jak KH mierzone fotometrem. Poza PO4. Dla mnie to porażka... różnice barw są takie, że hoho :) 

 

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo chętnie kupię i wypróbuję, czy są warte swojej ceny nie można określić na podstawie fotografii. Salifert test na No3 ma akurat moim zdaniem dobry, co nie oznacza ten z AF będzie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stefan85 napisał:

Nawet hanka ma blad pomiaru +- 0.04?

Stefan 0.04 to nie jest tak wielka różnica jak 0.77, a to już daje do myślenia.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może juz próbował testu No3? z AF

Bo ja jestem rozczarowana wynikiem:Blush2

Salifart 5

colombo pełne 4 ciut więcej  czyli podobnie

AF 50 brakło skali, test wykonywałam trzy krotnie wg instrukcji;) nie wierzę:(,jak tylko zaczynam wlewać 2ml roztworu odrazu czerwone jak burak. Może coś źle robię?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, @Beti napisał:

Ktoś może juz próbował testu No3? z AF

Bo ja jestem rozczarowana wynikiem:Blush2

Salifart 5

colombo pełne 4 ciut więcej  czyli podobnie

AF 50 brakło skali, test wykonywałam trzy krotnie wg instrukcji;) nie wierzę:(,jak tylko zaczynam wlewać 2ml roztworu odrazu czerwone jak burak. Może coś źle robię?

Ja tak mialem z colombo. Wynik pomiedzy 2-4 a w labie wyszło 36.... Potem jak zbiłem do 2 to colombo nadal pokazywał swoje 2-4. Okazało sie że proszek był nieco wilgotny. Po wstrzasnieciu enegricznie przez 30sek pojemniczkiem z proszkiem pomiary były właściwe. Zerknij czy wierzchnia warstwa proszku czasami nie jest zbyt wilgotna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, @Beti napisał:

Ktoś może juz próbował testu No3? z AF

Bo ja jestem rozczarowana wynikiem:Blush2

Salifart 5

colombo pełne 4 ciut więcej  czyli podobnie

AF 50 brakło skali, test wykonywałam trzy krotnie wg instrukcji;) nie wierzę:(,jak tylko zaczynam wlewać 2ml roztworu odrazu czerwone jak burak. Może coś źle robię?

W ubiegłym tygodniu zamówiłem w Coral House i jeszcze nie wysłali :respect: Jak dostanę to porównam u siebie z salifertem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak...wszystko jasne trzeba 2ml roztworu czyli dwie strzykawki,a mnie zmylilo 0,2ml na strzykawce,bo to sa te cieniutkie:rofl: ale plamka hihi:smilieA13: wynik = 2 ciekawe ilu sie wyłoży na pierwszym teście:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti jedna osoba napewno ;-) ale dałaś plamę... :smilieA13:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy test na NO3 też wymaga porównania odcienia ze wzornikiem, tak jak test Salifert? Jeśli tak, to poproszę o wstawienie fotki wzornika kolorów.

Edytowane przez Marti701 (wyświetl historię edycji)

Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Marti701 napisał:

Czy test na NO3 też wymaga porównania odcienia ze wzornikiem, tak jak test Salifert? Jeśli tak, to poproszę o wstawienie fotki wzornika kolorów.

 

20180926_225732.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów odcienie :banghead

Miałem nadzieję że zrobią rewolucję i skala będzie kolorowa jak tęcza, lub zrobią jak w teście KH Salifert na zmianę koloru i odczyt ze strzykawki :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.