Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Wymieniałam uszczelkę na nową, potem dokupilam smar silikonowy, wysmarowałam, nadal cieklo. W serwisie powiedzieli, że wylamalam ząbki trzymające szybkozlaczke, ale ja nie kojarzę, żeby w tych otworach kiedyś były ząbki. 

 

Serwis twierdzi, że w tych kwadratowych  wycięciach przy otworach powinny być ząbki trzymające szybkozlaczke. Przez to, że zęby zostały wyłamane filtr przecieka. Niby je wylamalam, wyszarpując złączkę na sile bez zwolnienia blokady. Nie zrobiłam tego oczywiście. 

 

JKqr9sO.jpg

Oczywiście, wiem, że trzeba odpowietrzyć, ale gdzieś czytałam, że kubełki trzeba trzymać poniżej akwarium, a nie wyżej, niż poziom wody. 

Z drugiej strony, w głowicy przecież jest silnik/wirnik, podobny, jak w innych pompach. Ma jakąś deklarowana przez producenta wydajność. ten sunsun ma niby 1000l/h (pewnie przy założeniu, że woda spada grawitacyjnie z wysokości).

Jeśli będzie ją musiał zassać spod siebie, to może straci 200-300l na przepływie, ale raczej powinien dać radę utrzymać obieg. Tak na babski rozum sobie kombinuje. 

Filtry przepływowe  do morszczaka kosztują sporo, a to przeciekające ustrojstwo mogłoby w tym celu posłużyć, zyskując drugie życie. 

Nik@

Nik@

Wymieniałam uszczelkę na nową, potem dokupilam smar silikonowy, wysmarowałam, nadal cieklo. W serwisie powiedzieli, że wylamalam ząbki trzymające szybkozlaczke, ale ja nie kojarzę, żeby w tych otworach kiedyś były ząbki. 

Oczywiście, wiem, że trzeba odpowietrzyć, ale gdzieś czytałam, że kubełki trzeba trzymać poniżej akwarium, a nie wyżej, niż poziom wody. 

Z drugiej strony, w głowicy przecież jest silnik/wirnik, podobny, jak w innych pompach. Ma jakąś deklarowana przez producenta wydajność. ten sunsun ma niby 1000l/h (pewnie przy założeniu, że woda spada grawitacyjnie z wysokości).

Jeśli będzie ją musiał zassać spod siebie, to może straci 200-300l na przepływie, ale raczej powinien dać radę utrzymać obieg. Tak na babski rozum sobie kombinuje. 

Filtry przepływowe  do morszczaka kosztują sporo, a to przeciekające ustrojstwo mogłoby w tym celu posłużyć, zyskując drugie życie. 

Nik@

Nik@

AWymieniałam uszczelkę na nową, potem dokupilam smar silikonowy, wysmarował, nadal cieklo. W serwisie powiedzieli, że wylamalam ząbki trzymające szybkozlaczke, ale ja nie kojarzę, żeby w tych otworach kiedyś były ząbki. 

Oczywiście, wiem, że trzeba odpowietrzyć, ale gdzieś czytałam, że kubełki trzeba trzymać poniżej akwarium, a nie wyżej, niż poziom wody. 

Z drugiej strony, w głowicy przecież jest silnik/wirnik, podobny, jak w innych pompach. Ma jakąś deklarowana przez oroducenta wydajność. ten sunsun ma niby 1000l/h (pewnie przy założeniu, że woda spada grawitacyjnie z wysokości).

Jeśli będzie ją musiał zassać spod siebie, to może straci 200-300l na przepływie, ale raczej powinien dać radę utrzymać obieg. Tak na babski rozum sobie kombinuje. 

Filtry przepływowe  do morszczak kosztują sporo, a to przeciekające ustrojstwo mogłoby w tym celu posłużyć, zyskując drugie życie. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.