Skocz do zawartości
Nik@

[756] All inclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Nik@ możesz napisać jak wyglądają te wyrostki u pterapogonów i od jakiej wielkości ryby można ich szukać? Kupiłem w sobotę 4 sztuki, fakt że to młode rybki, ale ciekaw jestem co trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Marijo napisał:

Nik@ możesz napisać jak wyglądają te wyrostki u pterapogonów i od jakiej wielkości ryby można ich szukać? Kupiłem w sobotę 4 sztuki, fakt że to młode rybki, ale ciekaw jestem co trafiłem.

Wystarczy poszukać...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marijo napisał:

Nik@ możesz napisać jak wyglądają te wyrostki u pterapogonów i od jakiej wielkości ryby można ich szukać? Kupiłem w sobotę 4 sztuki, fakt że to młode rybki, ale ciekaw jestem co trafiłem.

Tu Ci niestety nie pomogę, bo ja poległam na tym liczeniu wyrostków. Jak kretynka przez kilkanascie minut w sklepie ezoa wpatrywałam się tym rybom i innym, pływającym w drugim zbiorniku  w podwozia i u tych, które ostatecznie kupiłam widziałam po dwie wypustki, tylko może jakoś inaczej rozmieszczone. Dwa wyjścia na fajkę i intensywne rozmyślanie, aż zdecydowałam się zaufać tym rybkom, które trzymały się razem. Teraz wiem kto jest kim, bo samiec ma pysk wypchany ikra, ale jak wypuści młode, to już je rozpoznam, bo mają inaczej kropeczki na ciele rozmieszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie wygląda tak cukierkowo i kolorowo co mnie urzekło. Zrobiłaś te akwarium na fajnych prostych koralowcach na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 07:09, Nik@ napisał:

spróbować komin zabezpieczyć, żeby mi do sumpa nie wpadly.

Jak nie masz filtracji mechanicznej na spływie to w sumpie sobie poradzą. Ja u siebie 7 sztuk znalazłem na wacie.. reszta pewnie w akwarium znikła..2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Artur Tokajuk napisał:

Akwarium nie wygląda tak cukierkowo i kolorowo co mnie urzekło. Zrobiłaś te akwarium na fajnych prostych koralowcach na wysokim poziomie.

Dziękuję. Jest też kilka mniej zwykłych korali, jak tubki, biała gorgonia, alcyonium. Te niefotki niestety mocno oberwały po przeprowadzce dwa lata temu i leczeniu ospy. Zbiornik nie dość, że był świeży, to jeszcze UV pracująca kilka miesięcy powybijała sporo mikroorganizmow. alcyonium nie pompuje się od chyba roku. To większe, bo nam też takie mikroskopijne, ono się pompuje. 

Ale w ostatnim czasie zauważyłam, że fioletowo-granatowa gorgonia, na której szkielecie zostało ledwie kilka polipów odrasta, tkanki jest więcej, będzie już miała ponad 20 polipów. Biała też jakby lepiej się czuje, to większe alcyonium jakby coś chcialo zagadać, wystawić polipy, bo widać nabrzmiałe punkty na tkance. No i wreszcie zaczęły się mnożyć rurowki w sumpie. W starym 360 mogłam je garściami zbierać, a w tym zostało mi tylko kilka sztuk i przez te prawie dwa lata nie mnożyły się, nagle zaczęły. Już jest ich masa.Zastanawiam się, dlaczego. Miałam swoje fito, miałam wrotka, lałam do akwarium sporo tego i nic. Fito nie mam ze dwa miesiace, więc w zastępstwie dawałam kostkę mrozonego zielonego czegoś dla filtratotow. Może to tak fajnie działa na koralowce i rurowki?

 

9 godzin temu, elespero napisał:

Jak nie masz filtracji mechanicznej na spływie to w sumpie sobie poradzą. Ja u siebie 7 sztuk znalazłem na wacie.. reszta pewnie w akwarium znikła..2

Na spywie nic nie mam, tylko sito. W sumpie jest niby jakieś refugium, ale jest w tej komorze też odpieniacz, spokojnie wessie maluchy, a jak nie, to przepłyną do komory pompy i tam je zmielić albo cyrkulator, abo pompa obiegowa :(

edit: dendro u rawki ma raj i kwitnie :)

4k06dyv.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akwarium petarda :clappingprzedewszystkim ładnie przestronnie i czysciutko. Nawet tymi naprostszymi koralami a zbiornik cieszy oko:Dnajważniejsze że po wszystkich perypetiach że zbiornikiem się nie podałas i to się ceni wytrwałość akwarysty:czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2020 o 20:48, adrianguzik napisał:

Dla mnie akwarium petarda :clappingprzedewszystkim ładnie przestronnie i czysciutko. Nawet tymi naprostszymi koralami a zbiornik cieszy oko:Dnajważniejsze że po wszystkich perypetiach że zbiornikiem się nie podałas i to się ceni wytrwałość akwarysty:czapkizgłów:)

Dziękuję :) chcialam, aby zbiornik się bujał, był puchaty i trochę świecił. No i najważniejsze, aby był all inclusive, czyli jak najbardziej roznorodny gatunkowo. Stąd mieszanka miękkich, los, sps, niefoto i nawet jeden taki poł-niefoto, zawiera niewielkie ilości zooksantelli. Do tego rybki, krewetki, małże, ślimaki, wezowidla, rurowki, gąbki, makroglony i cokolwiek jeszcze uda się dopasować do żyjących w akwarium mieszkańców (poza inwazyjnymi gatunkami oczywiście).  Chciałabym jeszcze strzykwę i kraby porcelanowe i że dwie jeszcze przydacznie. Widziałam też w sklepach super zwierzaki jak pióra morskie i liliowce, ale ich chyba nie ma szans utrzymać, tak, jak małży lima scabra. 

Z wszystkich dotąd tragedii najgorsza była odinoza w 54l, bez szans na uratowanie kogokolwiek, potem ospa w 750, gdzie po wielu miesiącach walki udało się uratować prawie wszystkie ryby, prócz 4 apogonow. Kolejny wróg to cholerna aitasia. Wiele miesięcy walki, w końcu wydaje się dzięki berghiom opanowana, ale nadal czekam, czy za chwilę jakaś róża nie wylezie. 2 lata od założenia i zauważam te małe niebieskie asteriny. Gdzieś jakas jedna przetrwała franca i trzeba będzie zaraz zaczac walkę, bo już teraz kilka na dzień widuje. 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ jak się nazywały te babki czyszczące ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobiosoma oceanops masz na myśli?

Nika napisz jaką masz teraz obsadę rybną?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, katani napisał:

Gobiosoma oceanops masz na myśli?

Nika napisz jaką masz teraz obsadę rybną?

O dzięki :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Moljzesz napisał:

@Nik@ jak się nazywały te babki czyszczące ?

Tak, gobiosoma (elacatinus) oceanops. 

To maleńkie rybki, dużo mniejsze od doktorka.

A z ryb u mnie:

- żółtek

- naso vlamingii

- acanthurus nigrofuscus

- hepatus

- 2x błazenek

- 2x pterapogon kauderni

- pholidichtys leucotaenia

- siganus magnifica

- nemateleotris magnifica.

- żagiewka długonoga Oxycirrhites typus

- ecsenius Midas

- cirrhilabrus cyanopleura

- cirrhilabrus exquisitus

- halichoeres chrysus

- ptereleotris evides

Wychodzi 17 ryb. Niby dużo, ale w akwarium wydaje się pustawo, bo babki się ukrywają.

Aaa, jeszcze mój ulubieniec, Kostera piramidalna czyli tetrosomus gibbosus, pogromca ślimaków osiadłych :) czyli 18

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie mierzyłam, jedynie no3 z miesiąc temu, był jak zwykle barszcz... Do dziś mam pakiet na ICP, który dostaliśmy w zeszłym roku na zlocie w Ustroniu. Muszę w końcu wysłać.

W sumie prawie nic nie dozuje, tylko podmiany, ostatnio średnio co 3 tygodnie i co jakiś czas atrament na PO4, jod i stront. 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ant pacz, ta acra od Ciebie, którą mi dałeś na zlocie. Ciągle żyje i nawet rośnie. Nie jest to przyrost imponujący, ale sam wiesz, że acry przy takim no3 nie mają szansy przetrwac ;) Ta Twoja jakoś na przekór prawom natury daje sobie radę, rośnie, jest kudłata i swieci. nawet nie jest brazowa. Mam dwie acry, które postanowiły się sprzeciwić i żyć. 

Soznilam się trochę z foceniem, bo już nawet niebieskie przygasa, ale kudełki widać :)

76ixMnS.jpg

 

UmKeUQs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, cała ściana zawalona jakimiś szkłami nie najwyższych lotów. Ale ja kocham te moje szkiełka. 

Dziś pożegnałam niestety tridacne. Z rok czasu była u mnie. Wczoraj zauważyłam, że lekko zapadla się w muszli, a dziś już nie żyje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy chciałby mieć tak zawaloną ścianę, a przynajmniej ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Dominika . 

Cieszy mnie to że żyje acra.

Zresztą NP też mają sie cool. 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwie kilka dni temu gdzieś na forum pisałam, że moje blazenki (rodzeństwo, z tych samych rodziców ale innych miotow) nie noszą ikry. Są u mnie ze 3 lata, kupiłam maluszki. Dziś zaglądam do akwarium i miła niespodzianka, pracowicie sobie "jajczą". 

Na filmie widać, jak samiczka ciągnie ukwiał za macki, które przeszkadzały.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję... Szanse na przychowek małe, ale znak to, że dobrze im u Ciebie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadario szanse na przychówek są duże tylko zabawy z tym jest masa.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pterapogon jest w ciąży, więc jakieś baby boom się szykuje :) ale nie licze, że uda się coś uchować, nie mam dobrego fito, nie wylowie też maluchów pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.