Skocz do zawartości
Xcome

Dziwne zachowanie zebrasomy żółtej....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakładałem temat z dziwną plamą na czole u mojego żółtka, jak się okazało było to następstwo spotkania z kolcem jadowym hepatusa. Teraz mam kolejny problem ,od dwóch dni żółtek pływa aktywnie przy przedniej szybie i jeżeli ktokolwiek podejdzie pod przednią szybę akwarium, zółtek stroszy się jak kogut i próbuje atakować...Pokarm pobiera normalnie , innych mieszkańców akwarium nie goni... Ktoś wie dlaczego tak robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ,że incydent trwa już trzeci dzień zaczynam się mocno obawiać o dalsze zdrowie ryby, szyba przednia nie jest idealnie czysta a mimo wszystko żółtej z wielkim impetem bije się ze swoim odbiciem...Wielkość ryby około 5-6cm ,akwarium 6mcs , 100x40x50 , sól: 35ppt, no2-0,no3-10,po4-0 (salifiert), temp. 25,5. podmiany co tydzień 10%, kh-7,7 ,mg 1350 ,ca 420. Zdaję sobie sprawę ,że akwarium nie nadaje się do hodowli żadnych dorosłych pokolców ,jednak liczyłem ,że 5cm żółtek nie zwariuje z dnia na dzień w moim zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Może coś sprawia że ryba widzi się w szybie jak w lustrze i walczy sama że sobą? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Verman napisał:

Hej. Może coś sprawia że ryba widzi się w szybie jak w lustrze i walczy sama że sobą? 

 

Nic w akwarium nie zmieniałem odkąd u mnie pływa a będą to już dobre 2 miesiące i nigdy nie zauważyłem żeby prężyła się tak przy tej szybie.Agresja jest tylko w tą szybę żadnego atakowania reszty obsady ,żadnego ocierania o skały czy też korale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam, że widzi swoje odbicie i walczy z nim jak z wrogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nik@ napisał:

Też obstawiam, że widzi swoje odbicie i walczy z nim jak z wrogiem.

Czy to zjawisko z czasem przejdzie samoistnie ? Na razie nie czyszczę przedniej szyby z nalotu ,zobaczę czy coś to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj co się będzie działo. Pokolce bardzo się szybko się stresują a to prosta droga do ospy. Moja zebrasoma była bardzo agresywna i przez 2 tyg miałem lusterko przy szybie i zachowywała się podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ryby też czasem walczą z odbiciem, w tym żółtek, ale nie jest to jakieś patologiczne zacięcie, żeby pół dnia trzepał kolcem w szybę. Ale jest to raczej codzienny widok. To dopiero dwa dni, poczekaj. Zawies mu algi na klipsie na przedniej szybie i stój przy akwarium. Zobacz, czy chętniej będzie skubał algi, czy atakował szybę.

A jak się zachowuje, kiedy zbliżasz twarz do szyby? Atakuje, ucieka, czy się przygląda? Kiedy nikt nie stoi blisko akwarium to nie trochę w szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Nik@ napisał:

Moje ryby też czasem walczą z odbiciem, w tym żółtek, ale nie jest to jakieś patologiczne zacięcie, żeby pół dnia trzepał kolcem w szybę. Ale jest to raczej codzienny widok. To dopiero dwa dni, poczekaj. Zawies mu algi na klipsie na przedniej szybie i stój przy akwarium. Zobacz, czy chętniej będzie skubał algi, czy atakował szybę.

A jak się zachowuje, kiedy zbliżasz twarz do szyby? Atakuje, ucieka, czy się przygląda? Kiedy nikt nie stoi blisko akwarium to nie trochę w szybę?

Będę w takim razie dalej obserwował... Jeżeli już pali się światło w akwarium a ma to miejsce od godziny 12 ,to w momencie podsunięcia twarzy w miarę blisko akwarium ,stroszy się i zaczyna atakować tak jak swoje odbicie. Z rana z kolei kiedy jeszcze światło się nie pali, jest bardziej przygaszony i jedynie przygląda się z daleka ewentualnie pływa swobodnie i podejmuje pokarm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.