Skocz do zawartości
centka

Euphillia gubi polipy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Akwarium posiadam od około 1,5 roku.

Ca 410, mg 1290, kh 6,6, P,N testami Colombo nie wykrywalne .

Od 6 miesięcy jadę na Red sea system po 0,5ml z każdej buteleczki (z wyjątkiem ballinga bo testy nie pokazywały ubytków)- większość korali to miękasy.  Przy 0,6-0,7 ml wyskakiwało cyjano, a przy 0,3-0,4 glony przestawały rosnąć. Co tydzień podmianka 10 %, a w każdą niedzielę bakterie biogro po 10 ml

Dzisiaj rano woda mleko... a z glonu caulepra rozpuściło się około 60-70 liści, przynajmniej tyle naliczyłem. Nie wiem co się stało, przez 6 miesięcy było wszystko OK. I co najgorsze moja euphilia która jest moim najstarszym koralowcem zaczęła gubić te białe kulki co ma na końcach macek. (na zdięciu ładnie to widać) Ktoś się spotkał z czymś podobnym ?

https://zapodaj.net/ec47f48a389ac.jpg.html

 

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, centka napisał:

 

, P,N testami Colombo nie wykrywalne .

 

Nie masz azotanów i  fosforanów ?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic się nie zabarwia. Czyli wychodzi niby 0. Przed chwilką zrobiłem testami Salifterta- też nie ma żadnego zabarwienia. Aczkolwiek ja tym testom nie ufam. Zrobili by normalne testy jak te na ca i mg gdzie się miareczkuje, a nie wymyślili jakieś zmiany barwy...  Jak robiłem Te ICP to Po4 wyszło 0,05....

 

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda mleko to pewnie zakwit bakteryjny. Parametry na zero bo bakterie wszystko chłoną. Może Kh spadło poniżej 6 i nie zauważyłeś tego. Glon się rozpuścil i oddał sporo do wody. Tak gdybam... 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mleko" to może być też skutek nagłego rozpuszczenia się glonów.

Autor napisał, że 70% glonów poszło, więc to ich resztki mogły zanieczyscic wodę. Prawdopodobnie wyssaly z wody wszystko, co jest im potrzebne do życia i dlatego padly.

W słodkich zbiornikach akwaria roslinne nawozi się. Hodowle fito też nawozi  się.  Nawóz zawiera zwykle mieszankę azotananów, fosforanow,  dozuje się też żelazo. Pewnie braklo tego wszystkiego w wodzie, skoro wyniki testów pokazują brak azotananów i fosforanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaobserwowałem odpadanie polipów u Euphylli przy nagłym skoku kH w dół :( wystarczy pół stopnia na raz i lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.