Skocz do zawartości
Trurl

e-rybka komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Mi jako świeżakowi zarówno Pan Tomasz , Pani Oksana jak i Pracownicy byli bardzo pomocni , tylko trzeba wiedzieć co się robi a jak się nie wie to dopytać.

Jak na początku szedłem po zakupy to miałem listę ryb i korali co mam , co chciałbym kupić i mi często odradzali niektóre ryby czy korale i to z różnych powodów - za świeże akwarium , że będą się tłukły itp. itd.

Jak ostatnio pojechałem i chciałem kupić pokarm dla korali to na kartce napisane miałem co leję i sypię i w jakiej ilości i wtedy mi Pan Tomasz doradził.

Tyle się mówi, że każdy zbiornik inny, więc nieco inaczej się go traktuje.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do salonu Fiata, kupiłem 126p, w opisie nie było napisane, że bagażnik jest z przodu a silnik jest z tyłu. Pomyślałem, że to oczywiste że jest na odwrót bo w Fiacie 125p, którego posiadam jest na odwrót. Salon nie chce mi teraz zwrócić pieniędzy.  Banda naciągaczy w tym salonie.

Sorry ale pierwszy raz spotykam się by klient kupił kota w worku i miał pretensje, że kot co prawda był tylko nie czarny a szary.

Wybaczcie ale to na kliencie spoczywa świadomość tego co kupuje. Ponadto jeśli kupił przez internet to miał 14 dni na zwrot. Jeśli kupił w sklepie stacjonarnym to "Prosimy o przemyślane zakupy, zwrotów nie przyjmujemy" - nie ma żadnego prawnego obowiązku przyjęcia towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym.

Wróćmy jeszcze na chwilę do niezgodności towaru ze specyfikacją i zwrotem z tego powodu. Produkt po pierwsze nie może być używany, po drugie w specyfikacji z tego co zrozumiałem nie było zapisu, że produkt posiada sterowanie. Domniemywanie, że dana opcja jest nie upoważnia do zwrotu. Opis opisem - jeśli klient nie jest pewny czy dana funkcjonalność jest, to wyjaśnia to przed a nie po zakupie. No chyba, że sprzedawca zapewniał o takiej funkcjonalności.

Jeśli sklep nie poczuwa się do reklamacji za wadę towaru pozostaje Rzecznik Ochrony Praw Konsumenta plus ewentualnie droga sądowa. Choć w tym wypadku marnie to widzę, bo z tego lakonicznego wpisu wynika, że wina leży po stronie klienta nie sklepu.

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, VDR napisał:

Poszedłem do salonu Fiata

W punkt - jak to się teraz mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR - zobacz historię postów tej osoby... Albo konkurencja, albo ktoś z e-rybki kuku dzieciakowi zrobił... nie wiem, dziewczynę odbił? Typowe zrzucanie własnego nieogarnięcia na innych...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[mention=8573]VDR[/mention] - zobacz historię postów tej osoby... Albo konkurencja, albo ktoś z e-rybki kuku dzieciakowi zrobił... nie wiem, dziewczynę odbił? Typowe zrzucanie własnego nieogarnięcia na innych...
 
Na innym forum o tej tematyce też się zarejestrował tylko po to żeby oczerniać ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale nie chcę oceniać osoby i celu jaki mu przyświeca. Natomiast padły w wątku słowa jakoby brak w opisie informacji o funkcjonalności skutkował, że produkt jest wadliwy. Byłoby tak, gdyby w opisie było, że jest sterowana manualnie albo gdyby sprzedawca o takiej funkcjonalności zapewniał, albo gdyby w instrukcji była taka informacja.  W innym wypadku to na kliencie spoczywa dopytanie o daną funkcjonalność jeśli jest dla niego kluczowa. 
W ogóle sprawa wygląda dość dziwnie - przy zakupie internetowym było 14 dni na zwrot i to bez podania przyczyny ! Przy zakupie stacjonarnym można było lampę sprawdzić na miejscu i obejrzeć. Więc dla mnie to strasznie dęta sprawa.

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszystko , we poniedziałek zamówiłem piękną fioletową gonioporę . Mam już ładne duże dwie zieloną i czerwoną . Przyjechała w styroboksie niby ogrzewanym . Temperatura wody 6 stopni :wacko: niestety mimo 8 godzinnego podwyższania temperatury i aklimatyzacji zeszła . Nawet polipka nie wypuściła . Szkoda zwierzaka :( . Taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz , będę w poniedziałek reklamował . Dzisiaj się nie dodzwoniłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petroniusz2

Kupowanie w okresie zimowym na odległość jest zawsze ryzyko, mimo to że sklep zaoferował styrobox ogrzewany.

Jedynie do tej pory JM ma beczki ogrzewane i to jest pewne, plus kurier na 9rano.

Raz się uda raz nie, więc te styroboxy są jakie są, czy reklamację uznają? sama jestem ciekaw i dziwię się że nie wysłali PKP bo nie napisałeś czy to kurier?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się dałem namówić na wysyłkę kurierem. Był to jedyny i ostatni raz. Wysyłają PKP albo nie kupuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Beti napisał:

@petroniusz2

Kupowanie w okresie zimowym na odległość jest zawsze ryzyko, mimo to że sklep zaoferował styrobox ogrzewany.

Jedynie do tej pory JM ma beczki ogrzewane i to jest pewne, plus kurier na 9rano.

Raz się uda raz nie, więc te styroboxy są jakie są, czy reklamację uznają? sama jestem ciekaw i dziwię się że nie wysłali PKP bo nie napisałeś czy to kurier?

 

Kurier . Do tej pory zawsze było ok . Acry są bardziej wytrzymałe . 2 msce temu przysłali mi centropygę i acantusa wszystko było ok . Nie wiem czemu ale w styroboksie są cztery dziurki średnicy 1 cm i zapewne stąd to zimno , wkład też był zimny , prawdopodobnie coś było z ogrzewaczem . Paczka była wysłana koło 17 , u mnie była o 14 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wystawiać opinii e-rybce, ale daje do myślenia traktowanie klienta przez sklep.

W moim przypadku zadałem pytanie e-meilem o parametry sprzęty a właściwie wkładu do rollera w dniu 26.12.2019. dostałem potwierdzenie że wiadomość dotarła ale do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Jestem ich klientem od 2009 roku. Wiec ??????


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kurier . Do tej pory zawsze było ok . Acry są bardziej wytrzymałe . 2 msce temu przysłali mi centropygę i acantusa wszystko było ok . Nie wiem czemu ale w styroboksie są cztery dziurki średnicy 1 cm i zapewne stąd to zimno , wkład też był zimny , prawdopodobnie coś było z ogrzewaczem . Paczka była wysłana koło 17 , u mnie była o 14 .
Bez dostępu do tlenu ogrzewacze są nieaktywne nie grzeją.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, =Fresz= napisał:

Bez dostępu do tlenu ogrzewacze są nieaktywne nie grzeją.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Ogólnie , kasy mi nie szkoda tylko zwierzaka . Rzeczywiście zimą już nie będę zamawiał . Co do dziurek jaki jest sens ich robienia skoro paczkę szczelnie owija się streczem czarnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz 10dni czekam na sol która u nich zamówiłem... jakiś czas temu jak zamówiłem większą paczkę nie dostałem dipu. Gdy zadzwoniłem do niech zęby im to powiedzieć usłyszałem że jestem naciagaczem i dip na pewno był w paczce...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=28210]petroniusz2[/mention]
Kupowanie w okresie zimowym na odległość jest zawsze ryzyko, mimo to że sklep zaoferował styrobox ogrzewany.
Jedynie do tej pory JM ma beczki ogrzewane i to jest pewne, plus kurier na 9rano.
Raz się uda raz nie, więc te styroboxy są jakie są, czy reklamację uznają? sama jestem ciekaw i dziwię się że nie wysłali PKP bo nie napisałeś czy to kurier?
 
O ile wiem to jeśli się nic nie zmieniło to Paweł z Seafrags również słał życie w ogrzewanych beczkach.

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 2 razy zakupy w e-rybce i o 2 razy za dużo. Pierwszy raz latem i drugi  raz jesienią. Wszystko powiększyło grono aniołków. Zaznaczę że w tym samym czasie życie kupiłem gdzie indziej i żyje do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo. Ten facet wszędzie pisze, że erybka go oszukała, tylko nie pisze o tym, że tych lamp nie kupił w erybce tylko w innym sklepie. A do erybki się doczepił bo jest dystrybutorem na Polskę...


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/24/2020 at 8:31 PM, Beti said:

@marek1980

ostatnio miesiąc temu pisałam do Ciebie i widzę  że nic nie dotarło!

Po raz kolejny błoto na tą  firmę, a aktywności na tym forum to zero! nie wiem czy szukasz sensacji czy co? Jeśli masz problem z tym sklepem opisz ich w Google, na FB itd.

To forum nie służy tylko do obrzucania  błotem bo jesteś niezadowolony.

To twój trzeci post na ten temat z trzech dostępnych, i proszę  Cię opamiętaj się, to forum nie jest od tego, to nie źródło i sposób aby tylko negatywny wystawiać a następnie zwinąć się z forum.

 Mam wrażenie że twoja aktywność na NR polega tylko na negatywnych ocenach i to wszystko, gdzie reszta ? jakieś pozytywy ?

jesteś prawie rok na forum i co 3 x negatyw to wszystko!

Może  się przywitaj, pokaż  akwarium a nie strzelaj z armaty na dzień dobry!

 

Już wyraziłeś swoją opinię  na stronie erybki,

tak bardzo zależy Ci zrobić to po raz kolejny na NR?

to trzeci temat na tym forum gdzie o tym piszesz, po miesiącu odstępu  postanowiłeś znów napisać negatyw bo poprzedni temat zamknęłam, i nie wszyscy przeczytali może twojego posta.

Tak bardzo Cię skrzywdził ten sklep że szukasz w jakim jeszcze temacie można coś napisać.

 

 

Witaj.

O czym mam niby napisac skoro wszystko czego doswiadczylem jest juz poruszone .a negatywne opinie musza trafiac do klienta bo inaczej takie sklepy jak erybka beda zerowac na zwtkltch ludziach.napietnowanie takiegi zachowania powinno lezec i w twoim interesie.ja jakos jeszcze nie umarlem z powodu utraty 25oo zl.a ratowac dupska akwarystom to chyba glowny cel tego forum.wchodze tu jak czegis potrzebuje i czytam.nic nie moge dodac ciekawego bo wiekszosc jest tu juz opisana.stad tez brak mojej innej aktywnosci.jesli bola cie moje negatywne opinie to mam kilka miejsc o ktorych moge sie pozytywnie wypowiedziec.azkolwiek bedzie to odevrane za reklame.co pwebie bedzie jeszcze gorzej odebrane.nie mam zamiaru walczyc wiecej na fb bo to jest jakas pomylka co tam sie dzieje.niektore fora na fb sa prowadzone w aspekciebautoreklamy.jaj wpadlem tam z opinia to za chwile temat byl usuwany.jesli masz takiebsamo podejscie to nie wiem w jakim celu te forum istnieje.

Wydaje mi sie ze powinno sie szanowac ludzi ktorzy wchodza w te hobby.jest dosc drogim oraz dlugofalowym wyzwaniem.ja jestem jeszcze raczkujacym hobbystà.co mam niby wypisywac wyzeraczom tu...?niby ze dolewalem solanke zamiast rodi i mi zasolenie wyskoczylo?ucze sie na bledach.place za nie tez sam.ale erybka zapracowala na moja szczegolna uwage z ktora bede sie dzielil gdzie sie da.pozdrawiam

On 1/24/2020 at 7:05 PM, =Fresz= said:

Nie chcę być niegrzeczny, ale pisownia woła o pomstę do nieba emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Tak skup sie na pisowni.to napewno zalatwi sprawe.nastepny wonownik ortografii.robisz to z zamilowania czy to drugi etat?do twojej wiadomosci...mam podwoj e widzenie po wypadku .nie widze tak doskonale jak ty .frustracja latwiej mi przychodzi jak czytanie takich komentazy jak twoje.myslisz ze kazdemu musze to tlumaczyc?poza tym nie mam paluszkow 11 latka.piszac tu latwo jest o pomylke.wedlug twojego kodeksu nie moge juz dodawac opini?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marek1980

Opanuj się chłopie, wchodzisz na forum i znów erybka! Itd...

46 minut temu, marek1980 napisał:

negatywne opinie musza trafiac do klienta bo inaczej takie sklepy jak erybka beda zerowac na zwtkltch ludziach.napietnowanie takiegi

Już to wypisujesz od miesięcy, napiszesz jednego posta normalnie na inny temat ? czy tylko jedno masz zadanie?

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
50 minut temu, marek1980 napisał:

.wedlug twojego kodeksu nie moge juz dodawac opini?

Niczego Ci nie zabraniam :P pisz śmiało tylko postaraj się o pisownię ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, =Fresz= said:

Niczego Ci nie zabraniam :P pisz śmiało tylko postaraj się o pisownię ;) 

Poczytaj co wypisujesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem marek1980 ale tego co napisałeś nie da się czytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, marek1980 napisał:

Poczytaj co wypisujesz 

Na żartach się nie znasz :P już grzeczniej napisać nie mogłem hehe za to Ty piszesz o jakimś drugim moim etacie i kodeksach heh

Pochwal się w końcu zbiornikiem, a nie smarujesz na e-rybkę gdzie popadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/26/2020 at 10:04 PM, Danielj said:

Drodzy Państwo. Ten facet wszędzie pisze, że erybka go oszukała, tylko nie pisze o tym, że tych lamp nie kupił w erybce tylko w innym sklepie. A do erybki się doczepił bo jest dystrybutorem na Polskę...

Czyli jak pojdziesz do sklepu z butami na wymiane to ci ich nie moga przyjac bo ci mama kupila? Pomimo ze masz rachunek? Chlopie zastanowbsie co piszesz.oddalem lampy do dystrybutora ktory ich nie opisal tj powinny byc opisane.jesli ktos robi mibprzysluge i je kupuje dla mnie to co to za roznica czy ja je odebralem czy zostaly mi przeslane na moje polecenie?jaki twoje meritum jest poza szkalowaniem ludzi co daja opinie?czytajac te wypociny nie dziwie sie ze wpolsce nie ma politykow innych jak po pis.ze swojego ogrodka potrafisz szczekac bo pies ci krzaki za plotem oblal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.