Skocz do zawartości
Dephire

Różnica w testach NO3 AF/Salifert

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, z racji tego , że kończy mi się powoli test na NO3 Saliferta dokupiłem test Aquaforesta i tu moje zdziwienie bo różnica w wynikach ogromna....Ktoś już może miał taki problem ? Pozostaje mi zrobić testy ICP i dowiem się gdzie leży wina...

 

1364059922_SalifertNO3.jpg.42caa04106a4c13a0de4f5b2aa769589.jpg1498953146_AFNO.jpg.ebf5bc2f443170946b0667744441b5eb.jpg


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odrózniasz 10 od 50 na skali af? Ja bym nie potrafił :P myślę, że masz koło 10 i salifert to potwierdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że te testy w AF opracowywały kobiety,bo tylko one mogą zauważyć różnice między 25 a 50 mg/l.Dla mnie prostego chłopa nie do odróżnienia.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W af instrukcji nie pisze czy na bialym itd...a kolory faktycznie z d*py do rozroznienia...to juz wole saliferta zdecydowanie..szkoda kasy tylko na to cos.  


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego  zrobili gradient, a nie maksymalne zabarwienie dla danej wartości.  Czy PO4 też ma taką skale  ?


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i umnie jest ten sam problem,natomiast pierw myslalam ze robię źle test,nastepnie zrobilam juz zgodnie z instrukcją,ale juz odpuściłem na forum,niestety ten sam jest problem Salifart mam 5 Colombo okolo 4 ponad lekko,ale AF 50,i mało tego zrobiliśmy wczoraj test w znanym sklepie juz bez reklam ale co poniektórzy się pewmo domyśla gdzie:-),wynik Tak samo:mad: co jest?? Odpuszczam to szkoda tylko było 47 zł( sory taka prawda) co do testu Po4 nie kupowałam.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety i ja potwierdzam to co piszą przedmowcy. Szkoda wielka bo bardzo lubię aquaforest ale ten test im się poprostu nie udał. Wracam do Saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rana robiłem testy na szybko i myślałem, że coś źle wykonałem. Pierwszy raz użyłem testu af i wyszło mi 50. Zrobilem po chwili salifertem i wyszło 10. 

Po pracy zrobię jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeżo jeszcze raz po testach AF, Salifart, Colombo:)

6696880c5bd13.jpg

b0de37ab76872.jpg

f76563e426c29.jpg

i tu nie chodzi o to aby obsmarować AF bo sama używam wszystkiego z AF i bardzo też ich lubię,ale coś jest nie tak,nawet nie ma jakieś granicy błędu tylko od razu jest 50 jak dla mnie to jest 50 reszta testów też jest świeża jeśli chodzi o datę to koniec 2019 roku.Może coś poszło nie tak przy produkcji,nie śmie twierdzić tylko czysty domysł,ale jeśli u wielu się to sprawdzi to co dalej;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu powiem na starcie, że nie używałem testu na no3. Ja zawsze miałem problem z odczytem odcieni przy testach no3, po4. Natomiast fotka wzornika odcieni af dla no3 to jakaś porażka. 10-50 wg mnie niewiele się różni. Wg mnie nie do odczytania.To samo dotyczy 3-5. Uważam, że wygląda to na produkt nieudany. Pozostałe produkty af (sól, balling i inne klocki które używam) są na medal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podsumowujac, swietny wypelniacz kosza za prawie 50zl. Marudzilem w watku AF ze wycenianie nowego produktu na cene 2x wobec produktu konkurencji ktory w dodatku ma swoja dobra renome to posuniecie bardzo ryzykowne. Teraz sie okazuje ze nie dosc ze drogo to jeszcze lipa... szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Stefan85 napisał:

Podsumowujac, swietny wypelniacz kosza za prawie 50zl. Marudzilem w watku AF ze wycenianie nowego produktu na cene 2x wobec produktu konkurencji ktory w dodatku ma swoja dobra renome to posuniecie bardzo ryzykowne. Teraz sie okazuje ze nie dosc ze drogo to jeszcze lipa... szkoda.

Prawo konsumenta mówi,jesli produkt nie spełnia naszych oczekiwań towar podlega zwrotowi do sprzedawcy w ciagu14dni,a jesli chodzi o reklamację sprzedawca do producenta,no ale wiadomo nie robię scen oddawać nie będę choć mam dużą ochote,ale teraz patrząc na to z drugiej strony czemu mam wydac 47zl i testu nie używać bo wynik jest już z góry znany. 

No szkoda bo zapowiadało się rewolucja w testach na No3,rozczarowana jestem:-)może ktoś po czasie z Aquaforest się wypowie w tej sprawie,mam cichą nadzieje:)

Edit;reszta klocków jak pisał kolega @dla syna jest ok bez dwóch zdań polecam;-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Z tego co mi sie wydaje produkty zakupione nie w punktach stacjonarnych podlegaja zwrotowi o ile sa nieuzywane (uzywany przedmiot/rzecz wcale nie musi byc przyjety bo z jakiej racji). Wiec moze nie generalizujmy ze mozna oddac bo ktos przeczyta i nie do konca skuma.

To jak ktos widzi kolory to juz rzecz subiektywna. Odczyt w salifercie budzi problemy - od boku/gory itd.

Nie uzywalem testu NO3 z firmy AF wiec sie nie wypowiem.

Kazdy test oparty na kolorze bedzie tez wygladal w sztucznym swietle led/nie led vs slonce inaczej i kazdy widzi kolor jaki chce.

Chyba na dzis ciezko powiedziec ze jeden vs drugi jest lepszy skoro dzialaja na tej samej zasadzie - odczytu jednolitego koloru w roznych odcieniach.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzym napisał:

OT

Z tego co mi sie wydaje produkty zakupione nie w punktach stacjonarnych podlegaja zwrotowi o ile sa nieuzywane (uzywany przedmiot/rzecz wcale nie musi byc przyjety bo z jakiej racji). Wiec moze nie generalizujmy ze mozna oddac bo ktos przeczyta i nie do konca skuma.

@dzymracja ok,ale jak kupimy kg bananów w sklepie i okażą się nie do spożycia po spróbowaniu? mamy możliwość zareklamowac towar? raczej tak,wydaje mi sie że jesli chodzi o testy też,choć sama nie wiem co o tym myśleć nie wgłębiam się aż tak w przepisy,prawnikiem na szczęście nie jestem:rofl:ale sam powiec  czy kupując cokolwiek w sklepie chcesz aby spełniało twoje oczekiwania:) i juz nie mówię o teście na No3,ale i o ninnych produktach.

To może na tyle,aby nie bylo że znów sie robi burzę w szklance wody:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz prawa do zwrotu jezeli produkt jest pelnowartosciowy w wypadku bananow nie sa zepsute. Smak to kwestia gustu. Kazdy by kupil kilogram, zjadl jednego reszte oddal a to strata.

Burzy nie wywoluje ja tylko staram sie zrozumiec na czym wiekszosc opiera argumenty ze produkt A jedt lepszy niz B. Na kolorach? Co ma powiedziec daltonista.

Alternatywa dla testow "kolorowych" sa fotometry polecam przetestowac i nie ma problemu z kolorami :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy testów,zrobiłam teraz test jeszcze raz użyłam fiolki z colombo,wynik testu jest inny znaczy bardziej logiczny,fiolka z Colombo jest szersza i słup oczynnika jest niższy jak z fiolki z Af,może tu jest błąd,zdjecia teraz nie zrobilam bo jest sztuczne światło,ale czy to jest to?chyba fiolka jest odpowiednia do danego testu,chyba to sprawdzane było,ale teraz mam około 5-10 ale to chyba falszywy odczyt co? bo nie ta fiolka co sądzicie...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzym napisał:

(...)

(...) Co ma powiedziec daltonista.

(...)

I Ty takie argumenty... 

Nie lepiej było napisać aby zaprzyjaźniona/ny koleżanka/kolega zrobił testy używając produktów tych 3 firm i porównać wyniki

 


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel z tym daltonista to bylo retoryczne :)

odnosnie porownania to zawsze mi sie wydawalo ze jezeli wyniki maja byc wiarygodne to musze uzyc podobnej ilosci plynu, kropel/proszku, ilosci wody itd.

a kazdy test ma swoja specyfike i inne wielkosci, dlatego w mojej ocenie porownanie produktu A do B nie ma sensu.

Testy na NO3 jak i pozostale sa - w mojej ocenie - pogladowe tym co dzieje sie w baniaku.

Podam przyklad z zycia a raczej niewypalu startu mojego nowego baniaka. Parametry podstawowe igla a cale wiaderko acropor w smietniku i zrestartowany baniak (czas pokaze co z niego bedzie).

Powod w wodzie pierwiastki, ktorych nie sprawdzi test kropelkowy.

Mozna sie pastwic czy produkt A vs B ma lepsza czytelnosc ale czy ma to sens jak i tak bedzie to tylko wartosc pogladowa.

Dodam ze wiele razy ktos pisze, ze NO3 ma zero na tescie a w baniaku glony. Czy test jest zly? Chyba nie tylko wiedza kuleje ;)

Tyle ode mnie i sorki za OT.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem z testem na kH salifert 7,8 ; colombo 7,6 ; aquaforest 9,2 ???


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dzym napisał:

kazdy test ma swoja specyfike i inne wielkosci, dlatego w mojej ocenie porownanie produktu A do B nie ma sensu. 

Testy na NO3 jak i pozostale sa - w mojej ocenie - pogladowe tym co dzieje sie w baniaku.

dzym zgoda, ale rozbieżność pomiaru 5 do 50 (abstrahując, który jest właściwy) jest moim zdaniem zbyt duża, to dziesięciokrotność!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dzym napisał:

Pawel z tym daltonista to bylo retoryczne :)

odnosnie porownania to zawsze mi sie wydawalo ze jezeli wyniki maja byc wiarygodne to musze uzyc podobnej ilosci plynu, kropel/proszku, ilosci wody itd.

a kazdy test ma swoja specyfike i inne wielkosci, dlatego w mojej ocenie porownanie produktu A do B nie ma sensu.

Testy na NO3 jak i pozostale sa - w mojej ocenie - pogladowe tym co dzieje sie w baniaku.

Podam przyklad z zycia a raczej niewypalu startu mojego nowego baniaka. Parametry podstawowe igla a cale wiaderko acropor w smietniku i zrestartowany baniak (czas pokaze co z niego bedzie).

Powod w wodzie pierwiastki, ktorych nie sprawdzi test kropelkowy.

Mozna sie pastwic czy produkt A vs B ma lepsza czytelnosc ale czy ma to sens jak i tak bedzie to tylko wartosc pogladowa.

Dodam ze wiele razy ktos pisze, ze NO3 ma zero na tescie a w baniaku glony. Czy test jest zly? Chyba nie tylko wiedza kuleje ;)

Tyle ode mnie i sorki za OT.

oj przeca to taka zaczepka byla :)

nie chodzi o ich wiarygodność - prosta przyczyna:

1. jak zostanie wydrukowny dany kolor,

2. jak zostanie odczytany przez odbiorcę.

Ale to też w jakiś granicach się mieści mi wszystko wg mnie. 

Testy NO3, PO4, kH, CA itp są poglądowe/ogólne, ale też ich nie możemy wsadzać do kosza - kH to podstawa (znaczy jak wszędzie: stabilność), potem idzie dalej Ca, Mg, NO3, PO4, K (kolejność przykładowa i nie wzorcowa)  a ta cała reszta, o której piszesz... no to poznamy tylko na testach "zawodowych" - i to też jest loteria, bo ta sama woda wysłana do różnych laboratoriów daje rózne wyniki... i co w tedy ?? - widziałem nie raz mega rozbieżności między PL a D - i teraz pytanie kto ma rację ?? :)

a kończąc tę rozprawkę :) - testy te właśnie podstawowe - teoretycznie, w których nie ma co zepsuć na poziome produkcji, powinny wychodzić równo (wszyscy mają ten sam margines błedu w ich dokładności) jednak rzeczywistość pokazuje co innego ( przy zakupie powinna, wg mnie ogrywać lojalnośc do firmy ( na zasadzie: bo ufam, bo robiłem tez testy zawodowe i potwierdziły się testy kropolkowe ) bądź polecenie, a nie cena, która powinna być dla Nas jako akwarystów bez znaczenia, choć wiem ze tak nie jest. 

i żeby było, że OT :)

proponuję zrobić test z tej samej wody, w tym samym czasie, na tych samych testach - konfrontacje dwóch osób - i nie zdziwcie się jak kH będzie różne o 10% i co do innych testów analogicznie :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti: fiolka ma znaczenie, dlatego powinno się używać tej z danego zestawu. 

Co do samego testu. Nie używam tych na N i P z AF ale zastanawia mnie skąd ta pewność, że właśnie ich test przekłamuje wynik. Wierzę, czy raczej jestem pewien, że sprawdzali swój produkt na próbkach wzorcowych jak również na profesjonalnym sprzęcie. Nie mówię, że nie mogli się pomylić, jednak dajmy czas sobie i im. Nam aby się do testów przyzwyczaić, trochę z nimi oswoić a im, w razie prawdziwych problemów z nimi poradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widzę nie jestem jedynym przypadkiem z AF i taka roznica pomiedzy innymi testami. Jutro wezme ICP od nich i sprawdze bo w sumie i tak miałem zakupić aby okiełznać micro itd. Dam znać jaka wtedy wyjdzie różnica pomiedzy Salifert/ AF a ICP i będzie wiadomo co najbardziej przekłamuje. Bardzie mnie irytuje tonacja koloru pomiedzy wartosciami NO3 bo jest skrajnie  nie do rozroznienia. 


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.