Skocz do zawartości
s1ngle

[720L] Ojjj, tak to sie zaczelo moje szeryfowanie

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, s1ngle napisał:

Kłopot w tym, że to jest kompleksowa obsługa, już opłacona

No to co z tego,jesteś niezadowolony w trakcie wykonywania umowy i możesz ja zerwać ze skutkiem natychmiastowym z żądaniem zwrotu pieniędzy za nie wykorzystana dalszą część usługi.

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług
 

Każda umowa o świadczenie usług niezależnie od tego, czy jest zawarta na czas określony, czy nieokreślony, może zostać wypowiedziana. W umowie może zostać uwzględniony okres wypowiedzenia. Jeśli go nie określono, to rozwiązanie umowy następuje ze skutkiem natychmiastowym. W takiej sytuacji ważne będzie to, czy rozwiązanie umowy następuje z ważnych przyczyn, czy nie. Dlaczego? Bo jeśli zleceniobiorca poniósł z tego tytułu straty, a rozwiązanie umowy o świadczeniu usług nastąpiło bez ważnych przyczyn, to może wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym. 
 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, @Beti napisał:

No to co z tego,jesteś niezadowolony w trakcie wykonywania umowy i możesz ja zerwać ze skutkiem natychmiastowym z żądaniem zwrotu pieniędzy za nie wykorzystana dalszą część usługi.

Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług
 

Każda umowa o świadczenie usług niezależnie od tego, czy jest zawarta na czas określony, czy nieokreślony, może zostać wypowiedziana. W umowie może zostać uwzględniony okres wypowiedzenia. Jeśli go nie określono, to rozwiązanie umowy następuje ze skutkiem natychmiastowym. W takiej sytuacji ważne będzie to, czy rozwiązanie umowy następuje z ważnych przyczyn, czy nie. Dlaczego? Bo jeśli zleceniobiorca poniósł z tego tytułu straty, a rozwiązanie umowy o świadczeniu usług nastąpiło bez ważnych przyczyn, to może wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym. 
 

Prawo prawem, ale z rozmów z autorem tego wątku wiem ze to co jest nie wykonane z tych umów to albo „juz się robi, zaraz będzie” już i zaraz dążą do nieskończoności...  Fakt 600 litrów bagna zamiast akwarium najlepiej pokazuje serwis który zrobili koledze. (Ten ostatni opisany na poprzedniej stronie) Porównaj koszty ktore podali do stanu zbiornika i sprzętu który kolega ma to jest rozbój. Ja swoją opinie koledze przekazałem znając system sprawiedliwości w tym kraju podjąłbym jedna z dwóch decyzji dokładam kolejne grube tysiące i sam z pomocą forum bawię się w akwarystykę lub cały ten twór spuścił przez okno...  Niezależnie od decyzji sądził się z ta firmą.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych wiesci to wyroslo ostatnio takie cos (fioletowe nitki):

https://imgur.com/a/fpvg5un

Pytanie: czy w zwiazku z tym, ze oswietlenie jest za slabe (231W) na 532L to moze powinienem swiecic dluzej niz 8h? 11-12? Czy to zly pomysl?

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, s1ngle napisał:

Z dobrych wiesci to wyroslo ostatnio takie cos (fioletowe nitki):

https://imgur.com/a/fpvg5un

Pytanie: czy w zwiazku z tym, ze oswietlenie jest za slabe (231W) na 532L to moze powinienem swiecic dluzej niz 8h? 11-12? Czy to zly pomysl?

Aiptasia zyje nawet!

A jak przejrzystość wody wymieniasz watę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, s1ngle napisał:

Pytanie: czy w zwiazku z tym, ze oswietlenie jest za slabe (231W) na 532L to moze powinienem swiecic dluzej niz 8h? 11-12? Czy to zly pomysl?

a czytałeś w ogóle o oświetleniu ? czy nad rafą koralową słońce świeci tylko 8h ?

dokup drugą lampę to raz  i wydłuż (stopniowo) czas świecenia to dwa

Godzinę temu, s1ngle napisał:

Z dobrych wiesci to wyroslo ostatnio takie cos (fioletowe nitki):

a to akurat jest kolejna zła wiadomość :( 

jak jest jedna  aiptasia (zwłaszcza tak duża) to na tysiąc procent masz dziesiątki jak nie setki kolejnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam nastepujace lampy:
3 x 65W https://erybka.pl/product-pol-15808-Jebao-Matrix-LED-AK-70.html
1 x 36W https://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/aquael-leddy-slim-marine-lampa-led-36w-100-120cm-9675
druga 36W ma dojsc na dniach
Jezeli chcialbym dolozyc dodatkowe oswietlenie to musialbym je zamontowac po bokach bo u gory juz nie ma miejsca

Swiece 8h poniewaz w wielu zagranicznych artykulach o reef tank zalecaja swiecic 6-8h ale oni maja po 600W oswietlenie przy podobnym zbiorniku

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, s1ngle napisał:

 zalecaja swiecic 6-8h

w okresie dojrzewania .. czyli w Twoim przypadku to akurat jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka "smieszno-tragiczna" ciekawostka. Pierwsza platnosc na 16k poszla 2017-05-01, wiec poltora roku sie mecze. Na umowie sa 2 msc.


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśl, w którą stronę zmienić akwarium. Teraz to co wydałeś ma raczej znaczenie historyczne chyba.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam umowionych juz expertow/serwis, ktory licze, ze da mi sugestie i pomoze to wyprowadzic na prosta


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z rybami? W jakim są stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Nik@ napisał:

A co z rybami? W jakim są stanie?

Jestem w kontakcie z @s1ngle, nic o następnych zgonach nie mówił. Oby szybko zostały podjęte działania w sprawie parametrów. To zawsze wyjdzie rybą na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgonow nie bylo, ale wiekszosc ryb ma biale kropki na sobie.

Blazenek prawdopodobnie padnie w ciagu 1-2 dni, bo wiekszosc czasu lezy, czasem plywa normalnie, ale to z 20%, na szczescie apetyt ma.

Ale to historia jak z nemo, wpierw pierwszy blazenek sie tak pokladal, a drugi ciagle kolo niego krazyl i go szturchal.
Teraz drugi lezy, i trzeci (o innej kolorystyce) ciagle go pilnuje. :( serce sie kraja


Jeszcze klopot w tym, ze zauwazylem, iz foxface ma odchody dlugie i ciagnace sie, co tez jest oznaka choroby, z tego co wyczytalem.

To mialo byc hobby dostarczajace radosci, a jest dramat i zakonczenie nie wydaje sie byc tym z bajek.

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To hobby uczy cierpliwości i większość z nas na początku przygody z akwarystyka morska miała mniejsze lub większe wpadki . Ty poprostu trafiłeś na palanta ,który nie miał pojęcia co robi a chodziło mu tylko o kasę . Teraz najważniejsze to abyś znalazł osobę ,która pomoże Ci wyprowadzić to akwarium lub pomógł przy restarcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się..oj bylo ciezko;)

A takich to krótko... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

Długo mnie tu nie było, ojjjjjj długo! Tym bardziej cieszy że piszą jeszcze ludzie z "moich" czasów. Cześć Tamarka :)

No nic to - autor tematu dowiedział się że jest beznadziejnym, nadmuchanym ignorantem, który nie chce się uczyć podstaw, a tylko żąda, bo zapłacił :) Kochani, przeczytajcie cały wątek jednym tchem, wystarczy kubek kawy, sprawdzone przed chwilą :) Mnie się obraz autora rysuje zgoła odmiennie - nie jest ignorantem, jest nieświadomy, owszem, ale to zmienia, idzie mu to z oporem, bo dopiero zaczyna. Z drugiej strony - żąda bo zapłacił, to jest naganne? Nie, tak powinno być w normalnym kraju! Kiedy chcę się napić mleka - nie robię doktoratu z hodowli krów. Lubię musztardę - nie muszę być specjalistą od procesu jej produkcji. Zasada jest prosta - kiedy chcę coś mieć - kupuję to i ufam że ludzie którzy to stworzyli znają się na robocie. Tutaj sytuacja jest o tyle delikatna że chodzi o zwierzęta, w takich przypadkach nigdy nic nie jest czarne albo białe, trzeba wiele wyczucia, trochę doświadczenia i trochę szczęścia żeby t odpowiednio wyważyć. 

Budujące natomiast jest to, że tak wiele osób chce pomagać, na tyle na ile potrafi, na tyle na ile mu się sprawdziło - wyciąga ręce do pomocy, to jest fajne, budujące i napędza!

Do autora wątku - jak zwykł  mawiać Dzielny Wojak Szwejk - "Jeszcze nigdy nie było tak, żeby jakoś nie było"

A moje doświadczenia enduro włóczęgi potwierdzają że nie ma takiego bagna, z którego się nie da wyjechać. Fakt, czasem jest daleko po traktor, ale koniec końców wszystko się kończy dobrze :)

Odnosząc się do tego zbiornika, setupu, obsady i reszty - mnie już w tej branży nic nie zdziwi, ŁukaszRa, dziwię się, że jeszcze sie nie domyśliłeś jaka to "specjalistyczna firma" :D Raffy już na bank albo wie, albo się domyśla :) 

Chyba dziś uda mi się obejrzeć ten cud akwarystycznej inżynierii.

Trzymajcie się ciepło!
Seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, seb said:

 cud akwarystycznej inżynierii

Haha padlem :D

Zgon jakis byl, wyglada na to, ze rogatnica sobie w nocy podjada garbiki.

 

Aktualnie stosuje dziennie:

szczypta soli kuchennej niejodowanej (do pompy),

2ml vodki czystej (do sumpa),

Microbe Lift special blend 10ml (do akwarium),

AquaForest NitraPhos Minus 10ml (do sumpa)

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s1ngle

Jakieś plany co do poważniejszych kroków sprzętowych, metoda prowadzenia, sól do podmian itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, seb napisał:

Chyba dziś uda mi się obejrzeć ten cud akwarystycznej inżynierii.

Udało się?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, seb napisał:

ŁukaszRa, dziwię się, że jeszcze sie nie domyśliłeś jaka to "specjalistyczna firma" :D Raffy już na bank albo wie, albo się domyśla

Raffy bardzo wie :) ten ktoś to legenda... niestety czarna legenda.

Jak został znaleziony ten 'serwis'? 

I w pełni się zgadzam, autor zapłacił i żąda, żeby to miało ręce i nogi... To nie miał być baniak z niefoto czy z kosmosu jakiś, tylko najprostszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Raffy14 napisał:

Raffy bardzo wie :) ten ktoś to legenda... niestety czarna legenda.

Jak został znaleziony ten 'serwis'? 

I w pełni się zgadzam, autor zapłacił i żąda, żeby to miało ręce i nogi... To nie miał być baniak z niefoto czy z kosmosu jakiś, tylko najprostszy...

Ojjj do rąk i nóg jeszcze daleko... Najpierw trzeba pacjentowi kręgosłup nastawić (mam na myśli akwarium). A jak podstawy zaczną działać to wtedy powoli do przodu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie ustabilizowac cisnienie i przeplywy (zarwory) na poziomie 70% pompy.
Serwis ustawil na 30%, wiec ledwo kapalo.
Niestety wiecej raczej sumpy nie wyciagna, za bardzo podnosi sie woda, a ze wzgledu na niskie zasolenie obawiam sie odplywow.

1 hour ago, Raffy14 said:

Raffy bardzo wie :) ten ktoś to legenda... niestety czarna legenda.

Czym wiecej wiem, tym wiecej mnie przeraza.

1 hour ago, Raffy14 said:

Jak został znaleziony ten 'serwis'? 

Wystarczy w google wpisac akwarystyka morska trojmiasto. 
Wyglada jakby byla to najbardziej renomowana osoba w pomorskim.

1 hour ago, Raffy14 said:

I w pełni się zgadzam, autor zapłacił i żąda, żeby to miało ręce i nogi... To nie miał być baniak z niefoto czy z kosmosu jakiś, tylko najprostszy...

Tak, ok, wiem, ze akwarium morskie jest skomplikowane, ale ja nie chcialem najtrudniejszych SPS czy mega obsady, chcialem pare korali i pare ryb (wyspecyfikowalem dwie: skrzydlica, murena wstegowa, no i moze plus blazenki).

2 hours ago, sith114 said:

@s1ngle

Jakieś plany co do poważniejszych kroków sprzętowych, metoda prowadzenia, sól do podmian itd?

Sol na pewno bedzie trzeba uzupelnic, tak samo jak wymienic wklady w filtrach.
Jezeli chodzi o sprzet to czekam na propozycje dwoch firm odnosnie odpieniacza i oswietlenia, bo to wydaja sie aktualnie waskie gardla do ustabilizowania akwarium.

2 hours ago, katani said:

Udało się?

Tak, bardzo mily facet i przede wszystkim bardzo konkretny. Czekam na dalszy kontakt z jego strony.


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że cię humor nie opuszcza. Zresztą może być tylko lepiej.

Z firm w trójmieście wyskakuje mi reefshop (zakładam, że to nie ta firma) i seafarm.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, katani said:

Fajnie, że cię humor nie opuszcza. Zresztą może być tylko lepiej.

Mam nadzieje, ze to nie byl prztyczek. Ja jestem pozytywna osoba, ale niestety ogromnie przezywam to co sie dzieje z tymi rybami.

Jak zobaczysz moje wczesniejsze posty, to zrozumiesz przez co przechodze.

5 minutes ago, katani said:

Z firm w trójmieście wyskakuje mi reefshop (zakładam, że to nie ta firma) i seafarm.

Reefshop jest wlascicielem tego forum, jestem z nimi w kontakcie i mam nadzieje, wkrotce, w bliskiej wspolpracy.
Seafarm, to Pan Sebastian, ktory juz sie wypowiedzial na tym forum i ktoremu bardzo, bardzo dziekuje za pojawienie sie i diagnostyke i licze na dalsza wspolprace.
Na wiecej pytan odnosnie "strzelania, kto to" nie bede odpowiadal, przynajmniej do czasu, kiedy prawnik da mi zielone swiatlo.


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, s1ngle napisał:

Na wiecej pytan odnosnie "strzelania, kto to" nie bede odpowiadal, przynajmniej do czasu, kiedy prawnik da mi zielone swiatlo.

Mam nadzieję że dobierzesz się im do skóry. Ten sump co wymyślili (dwuzbiornikowy?), dobór osprzetu i pianka w zbiorniku, oraz podejście serwisu do obsługi to fenomenalny scenariusz na film grozy. Nawet historia Roberta Kubicy przy tym wysiada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.