Skocz do zawartości
s1ngle

[720L] Ojjj, tak to sie zaczelo moje szeryfowanie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2019 o 18:07, s1ngle napisał:

Wlasnie zrobilem testy

NO3: 3

PO4: 0.00

Dalej coś lejesz? Dodajesz do baniaka? 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluko i vibrant są bezpieczne dla bezkręgowców? 

 

Tak jak na moje... już trochę pieniędzy wlałeś w ten zbiornik. Jak dobrze kojarzę sump został ten sam, odpieniacz też. Może tutaj szukaj rozwiązania na dłuższą metę.

Druga sprawa to zaproś którąś z dobrych firm do serwisowania baniaka, niech Ci go wyprostują, a później już będziesz osobiście go prowadził :)

 

Trzecia.... Masz pomysł gdzie ja mógłbym upchnąć Edka :) ?


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 hours ago, kris88 said:

Fluko i vibrant są bezpieczne dla bezkręgowców? 

 

Tak jak na moje... już trochę pieniędzy wlałeś w ten zbiornik. Jak dobrze kojarzę sump został ten sam, odpieniacz też. Może tutaj szukaj rozwiązania na dłuższą metę.

Druga sprawa to zaproś którąś z dobrych firm do serwisowania baniaka, niech Ci go wyprostują, a później już będziesz osobiście go prowadził :)

 

Trzecia.... Masz pomysł gdzie ja mógłbym upchnąć Edka :) ?

1. Fluko bedzie przed slimakami, vibrant jest bezpieczny, to bakterie

2. Juz go wyprowadzilem na prosta, mialem 3 miechy slicznego zbiornika. Tylko wtedy aiptasia sie rozrosla, wiec dokupilem ryby slimaki i krewetki. Aiptasia zniknela, ale Chelmon nie chcial jesc, wiec przekarmialem zbiornik (5x tyle zarcia co wczesniej bardzo roznorodnego) a i tak padl i pojawilo sie wtedy to purpurowe cholerstwo (slimakami i krewetkami zajal sie pewnie Edek)

3. Nikt nie chce :( dlatego oddaje do Oceanarium w Gdyni

 

z6INYK3.jpg

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz tam valentini i hawkfish... to też są zabójcy bezkręgowców więc wszystkiego na Edka nie możesz zrzucać.

Trzymam kciuki za ponowną próbę wyprostowania baniaka :) 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował eksperta od machania siatką w celu wyłowienia ryb to chyba kolega @s1ngle mnie poleci xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/9/2019 at 10:03 PM, kris88 said:

Widzę że masz tam valentini i hawkfish... to też są zabójcy bezkręgowców więc wszystkiego na Edka nie możesz zrzucać.

Trzymam kciuki za ponowną próbę wyprostowania baniaka :) 

To akurat blacksaddle filefish.

Ale dorosłe ślimaki powinny być ok.

Dzięki :)

21 hours ago, sith114 said:

Jakby ktoś potrzebował eksperta od machania siatką w celu wyłowienia ryb to chyba kolega @s1ngle mnie poleci xD

Haha.

No ogromne dzięki dla Sith114. Jakiś certyfikat muszę mu wystawić chyba xd

Akcja była gruba. Bez siatki ogrodowej chyba by się nie udało ;)

SFcgp1w.jpg

Atzk3jf.jpg

 

 

Edek to mistrz świata. Jak zaczalem wyławiać srebrzyce z sumpa to położył się na dnie i udawał martwego 0_o

 

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no poszedl fluconazole.

Dzien 1.

3.6 grama, czyli: 5mg/litr.

Czekam na vibrant z usa, podobno mozna stosowac rownoczesnie.


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek z odpieniacz zdejmij i wyciągnij z sumpa Absorber.
Miałem kiedyś podobny problem ale po dwóch tygodniach znikł i do dzisiaj się już nie pojawia.
Trzymam kciuki.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, s1ngle napisał:

Haha, no poszedl fluconazole.

Dzien 1.

3.6 grama, czyli: 5mg/litr.

Czekam na vibrant z usa, podobno mozna stosowac rownoczesnie.

Widzisz kolego to trzeba się znać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/16/2019 at 6:00 PM, romi said:

Kubek z odpieniacz zdejmij i wyciągnij z sumpa Absorber.
Miałem kiedyś podobny problem ale po dwóch tygodniach znikł i do dzisiaj się już nie pojawia.
Trzymam kciuki.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kubek zdjety, GFO wyciagniete, Chateo ciagle w obiegu.

Dzisiaj polecialo 19ml Vibranta.
Zalecana dawka 2x w tygodniu to 17ml, ale na oko wlalem do naczynia i wyciagajac strzykawka do akwa wyszlo 19.

Jak glony zaczna umierac to i tak sie przydadza bakterie do 'czyszczenia' tego.

Z oficjalnych informacji odnosnie Vibrant: 
- Turf Algae - 8-20 doses

Czyli od miesiaca do 2.5 miesiecy.


W sobote kolejna dawka Vibrant.
W niedziele zrobie testy i wtedy zdecyduje czy wlozyc GFO i kubek odpieniacza.

Zastanawiam sie czy w niedziele (tydzien od zaczecia fluco) dac dawke podtrzymujaca...


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

----

 

Godzine po podaniu vibrant, glony zapchaly mi komin i akwarium zaczelo zalewac mi mieszkanie.
Uwazajcie z tym.


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, s1ngle napisał:

----

 

Godzine po podaniu vibrant, glony zapchaly mi komin i akwarium zaczelo zalewac mi mieszkanie.
Uwazajcie z tym.

Grubo. Ale jak eksperyment, to eksperyment.

Strach iść spać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, katani napisał:

Grubo. Ale jak eksperyment, to eksperyment.

Strach iść spać.

Jest ryzyko jest zabawa :D

 

Co nie @s1ngle? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, s1ngle napisał:

Godzine po podaniu vibrant, glony zapchaly mi komin i akwarium zaczelo zalewac mi mieszkanie.

Czy tam Ci do rana cokolwiek przeżyje w akwarium? I czy dziur w szkle nie wypali? Zastanów się, czy aby napewno nie za bardzo kombinujesz i nie próbujesz iść na nadmierne skróty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

I czy dziur w szkle nie wypali?

W szkle pewnie nie, a w plastiku kto to wie ;]

Masz puste akwarium, wywal tą piankę do reszty.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to pewnie Fluko zaczął działać i glony się powoli rozpuszczają, ja bym dał po tygodniu następna dawkę pilnował żeby właśnie niczego nie przypchały. I otwierał zimnego browarka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reef2reef.com/threads/vibrant-liquid-aquarium-cleaner-discussion-thread.271428/

Wibrujący to tlumaczenie środka Vibrant przez google translate




 

Cześć wszystkim,

Poproszono nas o przyjście na to forum i udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Vibrant dla kilku użytkowników tutaj w różnych wątkach. Pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie wątku dyskusyjnego na temat Vibrant, sposobu jego utworzenia, co to jest, jak działa, itp. Wtedy będzie miejsce, w którym ludzie będą mogli zadawać pytania, gdzie będą przechowywane razem, ludzie mogą wrócić i przeczytać.

Myślę, że większość lub wiele osób słyszało lub widziało już Vibrant, ale nie mam pojęcia, co to jest. Co to jest „płynny środek czyszczący do akwarium”? Co oznacza „Rozjaśnia i czyści akwaria w ciągu zaledwie 12 godzin”? Wielu ludzi od razu myśli, że to olej z węża. Żaden produkt nie może tego zrobić! W miarę upływu czasu i widząc, że użytkownicy uzyskują niesamowite rezultaty dzięki Vibrantowi, słowa te powoli zanikają. Zawsze będą wątpić, ale to jest w porządku. Każdy ma sposób na robienie rzeczy, a my jesteśmy w porządku. Vibrant nie jest produktem, który zastępuje dobrą hodowlę i utrzymanie akwarium, jest to produkt, który działa bardzo dobrze wraz z dobrze przyjętym akwarium.

Skąd więc pochodzi Vibrant Liquid Aquarium Cleaner?

Vibrant jest dostępny dla publiczności od prawie roku i był w pracach dwa lata wcześniej. Połączyliśmy siły z grupą naukowców, aby stworzyć coś, co uwolni glony z akwariów. Wypróbowaliśmy setki różnych rzeczy i różnych kombinacji rzeczy, zanim znaleźliśmy coś, co rzeczywiście działało, podobało nam się, gdybyśmy chcieli bez szkody dla wszystkiego, co trzymamy w naszych akwariach. Ten produkt był używany wyłącznie przez nas, aby upewnić się, że akwaria naszych klientów zawsze wyglądały idealnie. Budujemy, instalujemy i konserwujemy akwaria w całym naszym kraju, w tym wiele akwariów znajdujących się w przestrzeni publicznej i zawsze w oczach opinii publicznej. Po stworzeniu Vibrant poszliśmy na wizytę serwisową, serwisowaliśmy akwarium, wróciliśmy dwa tygodnie później, a czołg wyglądał tak, jak poprzedniego dnia. Ludzie to zauważyli i zaczęli pytać nas, jak utrzymujemy nasze akwaria w czystości ?! Nasza odpowiedź brzmiała: my tworzymy własne płyny do czyszczenia akwariów. Następne pytanie zawsze będzie, czy sprzedajesz? Które odpowiedzieliśmy, nie, my nie. W miarę jak coraz więcej osób zaczęło pytać, a popyt stale wzrastał, pomyśleliśmy, że może ten produkt też by się spodobał. Tak więc po kilku pracach na początku 2016 roku zaczęliśmy oferować Vibrant publiczności.


Vibrant Liquid Aquarium Cleaner Składniki -

95% hodowana mieszanka bakterii
1% aminokwasów (kwas asparaginowy)
0,5% ocet - jest używany jako środek konserwujący
3,5% innych składników (woda RO / DI)

Vibrant Instrukcje dotyczące dozowania płynnego akwarium -

W przypadku bardzo zadbanego, czystego akwarium, dodaj 1 ml Vibrant na 10 galonów wody akwariowej raz na 2 tygodnie.
W przypadku brudniejszych akwariów dodaj 1 ml preparatu Vibrant na 10 galonów wody akwariowej raz w tygodniu.
W przypadku walki z glonami Bryopsis lub Turf, dawkę 1 ml preparatu Vibrant należy podawać dwa razy w tygodniu.

Nie ma potrzeby zaprzestania stosowania jakiejkolwiek mechanicznej lub biologicznej filtracji podczas korzystania z urządzenia Vibrant.
Żywy jest bezpieczny dla wszystkich ryb, koralowców i bezkręgowców.

Vibrant działa inaczej w każdym akwarium. Niektórzy ludzie widzą niemal natychmiastowe wyniki, a niektórzy ludzie będą musieli wykonać wiele zabiegów, aby rozpocząć i przejąć kontrolę. Jeśli pierwsza dawka straci przytomność, świetnie! Jeśli nie, postępuj zgodnie z harmonogramem dawkowania i wcześniej niż później będziesz mieć również czyste akwarium tętniące życiem :)

Jakich szczepów glonów pozbywa się Vibrant i jak szybko działa?

Wibrujący jest prawdziwą bestią i nie natknęliśmy się jeszcze na glony, których Vibrant nie może pokonać. Poniżej przedstawię ogólny harmonogram tego, jak szybko Vibrant działa na częste szczepy glonów, które powodują problemy w akwariach rafowych.

Pochmurna / zamglona woda - 1 dawka
Okrzemki - 1-2 dawki
Cyjanobakterie - (Tak, wygra z innymi bakteriami) 1-5 dawek
Dinoflagellates - 2-5 dawek
Glony bąbelkowe - 3-8 dawek
Algi do włosów - 3-5 dawek (w zależności od gatunku włosów i stopnia porażenia)
Glony trawiaste - 8-20 dawek (ponownie, w zależności od gatunku i stopnia porażenia)
Bryopsis - 6-30 dawek (ponownie, w zależności od gatunku i stopnia porażenia)

Istnieje wiele czynników, które wpływają na szybkość, z jaką porusza się pewien szczep glonów w jednym zbiorniku, w porównaniu do drugiego. Im czystsze i lepsze jest twoje akwarium, tym szybciej zobaczysz wyniki. Oczyszcza również zaniedbane zbiorniki, zajmuje więcej czasu, ponieważ populacja bakterii musi rosnąć, aby konsumować i wyprzedzać glony. Ogólnie jest to bardzo szybkie działanie i ludzie widzą bardzo pozytywne wyniki po pierwszej dawce, niektórzy już po kilku godzinach.

Jak działa Vibrant Liquid Aquarium Cleaner?

 

Wibrujący jest prawdziwą bestią i nie natknęliśmy się jeszcze na glony, których Vibrant nie może pokonać. Poniżej przedstawię ogólny harmonogram tego, jak szybko Vibrant działa na częste szczepy glonów, które powodują problemy w akwariach rafowych.

Pochmurna / zamglona woda - 1 dawka
Okrzemki - 1-2 dawki
Cyjanobakterie - (Tak, wygra z innymi bakteriami) 1-5 dawek
Dinoflagellates - 2-5 dawek
Glony bąbelkowe - 3-8 dawek
Algi do włosów - 3-5 dawek (w zależności od gatunku włosów i stopnia porażenia)
Glony trawiaste - 8-20 dawek (ponownie, w zależności od gatunku i stopnia porażenia)
Bryopsis - 6-30 dawek (ponownie, w zależności od gatunku i stopnia porażenia)

Istnieje wiele czynników, które wpływają na szybkość, z jaką porusza się pewien szczep glonów w jednym zbiorniku, w porównaniu do drugiego. Im czystsze i lepsze jest twoje akwarium, tym szybciej zobaczysz wyniki. Oczyszcza również zaniedbane zbiorniki, zajmuje więcej czasu, ponieważ populacja bakterii musi rosnąć, aby konsumować i wyprzedzać glony. Ogólnie jest to bardzo szybkie działanie i ludzie widzą bardzo pozytywne wyniki po pierwszej dawce, niektórzy już po kilku godzinach.

Jak działa Vibrant Liquid Aquarium Cleaner?

To trudna do wyjaśnienia część. Istnieje kilka różnych szczepów bakterii, które odgrywają różne role w pozbywaniu się glonów. Jeden ze szczepów pracuje nad przekształceniem No3 i Po4 w biomasę, która następnie jest łatwo usuwana poprzez odpienianie białek i zmiany wody. Część biomasy będzie również konsumowana przez żywe korale. Szczep ten jest również bardzo dobry w osiąganiu osadów organicznych i znacznie go redukuje. Tutaj jest trudniej wyjaśnić, funkcja jednej z innych bakterii polega na wchodzeniu i przyleganiu do glonów i konsumowaniu ich, a następnie przetwarzaniu ich odpadów w biomasę, która jest następnie wykorzystywana przez koralowce lub później usuwana przez szumowanie białek lub zmiany wody. Piękna rzecz jest taka, że to nie jest tak, jakbyś używał jakiegoś szalonego algicydu, który po prostu pozostawia bombę ze składnikami odżywczymi w twoim zbiorniku, ponieważ glony umierają, prowadząc cię w dół spirali problemu po wydaniu. Gdy problem z glonami zniknie, możesz przestać dozować żywe lub po prostu użyć go jako części rutynowej konserwacji, aby cały czas wyglądał ładnie i czysto.

Vibrant Disclaimer-

Wibrujący może być bardzo mylący. Może sprawić, że twoje akwarium będzie wyglądało tak czysto, że możesz pomyśleć, że możesz pominąć regularne rutynowe utrzymanie akwarium przy wymianie wody, oczyszczaniu filtrów itp. Gorąco zalecamy, abyś ich nie pomijał, ale używasz Vibrant w połączeniu z normalną rutyną akwarystyczną za szczęśliwe, żywe akwarium.

Jak używamy Vibrant?

Używamy tętniącego życiem we wszystkich naszych akwariach i wszystkich akwariach naszych klientów. Bardzo dbamy o nasze zbiorniki, więc generalnie stosujemy harmonogram dawkowania 1 ml na 10 galonów co dwa tygodnie. Zwykle zaczynamy używać Vibrant w nowych akwariach kilka tygodni po ustawieniu, ponieważ okazuje się, że tak naprawdę nie przeszkadza w jeździe na rowerze akwarium, ale z pewnością sprawia, że wygląda lepiej podczas tego :)

Jestem pewien, że przegapiłem wiele rzeczy, które ludzie chcieliby wiedzieć, więc używajmy tego jako wątku pytań / dyskusji. Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać niektórych użytkowników do tego, jak to działa dla nich i jak im się podoba.

 

 


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Vibrant to na czas leczenia odstaw a z
fluconazole to nie przesadzaj jedna dawka na początku wystarcza.
Glony staraj się usunąć ile się da bo jak masz ich naprawdę dużo to faktycznie możesz mieć problemy ze odpływem.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, romi said:

 

Quote

Ten Vibrant to na czas leczenia odstaw

Dlaczego? Przeciez to nie ma zwiazku ze soba.
Powiem wiecej, wymieranie glonow wymaga dozowania bakterii, aby utrzymac stabilny poziom parametrow (skoro glony nie zjadaja to cos innego musi)

Quote

a z fluconazole to nie przesadzaj jedna dawka na początku wystarcza.

Mowilem o dawce podtrzymujacej, czyli 10x mniejszej po tygodniu/dwoch, no ale to zalezy od efektow

Quote

Glony staraj się usunąć ile się da

Glony usuwam poprzez czyszczenie komina i wymiane waty, innego sposobu przy tym litrażu nie widze.

Quote

bo jak masz ich naprawdę dużo to faktycznie możesz mieć problemy ze odpływem.

No tak, o tym pisalem post wczesniej. Ale nikt sie tego nie spodziewal, wlacznie ze mna.

Dokladnie to grzebien zostal zapchany, a ze mialem pokrywe komina no to wiadomo...

 

On 6/18/2019 at 10:53 PM, katani said:

Masz puste akwarium, wywal tą piankę do reszty.

Nie mam pustego akwarium, to byl stan w trakcie lapania ryb.
Dlaczego mialbym wywalic pianke z tylu?
To jest pianka zrobiona przez jedna z najwiekszych firm na swiecie zajmujaca sie akwariami (w tym, a moze i glownie morskimi).

On 6/18/2019 at 10:48 PM, Słony leszcz said:

 

Quote

Czy tam Ci do rana cokolwiek przeżyje w akwarium?

Dlaczego nie mialoby? Korale wygladaja lepiej niz przed, ryby jak zawsze, mega glodne.

Quote

I czy dziur w szkle nie wypali?

To akryl, ale tym bardziej wrazliwy, tylko co ma go wypalic?

Quote

Zastanów się, czy aby napewno nie za bardzo kombinujesz i nie próbujesz iść na nadmierne skróty.

Kombinuje?
Na skroty?
Przez 3 miesiace lalem wszystkie dostepne w polsce rodzaje bakterii i zmienialem swiatlo, nic nie pomoglo, wlasciwie zero zmian z parametrami prawie idealnymi (2.5 NO3, i PO4 0.00).
To byla bardzo dluga i wymagajaca kilkudziesieciu (jak nie kilkuset) godzin czytania decyzja

 


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oczy widziały, że glony się cofają niedługo las acropor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny stan:
iEq4yBo.jpg
 

6 dni od podania fluconazole, 4 dni po podaniu pierwszej dawki Vibrant (zaraz druga).



Ktos wie moze co to jest?
I5Cyd4M.jpg


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgwiazda asterina?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.