Skocz do zawartości
s1ngle

[720L] Ojjj, tak to sie zaczelo moje szeryfowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Discosomie zapodaj strzykawką ciepły ocet do mordki to sobie "pójdzie" albo zrób tak jak pisze Leszcz słony ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grażyna... to jebnie :D

Wybaczcie mi zwierzaki, bo nie wiem co czynię :D

IMG-20200919-000152.jpg

Pierwszy dzień podłączonego reaktora atomowego, trzymajcie kciuki :D


 

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow co narozrabiałeś?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2020 o 01:10, s1ngle napisał:

Grażyna... to jebnie :D

Wybaczcie mi zwierzaki, bo nie wiem co czynię :D

IMG-20200919-000152.jpg

Pierwszy dzień podłączonego reaktora atomowego, trzymajcie kciuki :D


 

Chyba jeb..ęło jednak...


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 12.09.2020 o 01:10, s1ngle napisał:

Grażyna... to jebnie :D

Wybaczcie mi zwierzaki, bo nie wiem co czynię :D

To co ma jebnąć jebnie :P kontrolowałeś codziennie kh po podłączeniu tej maszyny? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpierw przez tydzien chodzila w wiadrze, codziennie kontrolowalem odciek.

Potem codziennie i zbiornik i odciek i kH i PH i Ca przez 2 tygodnie. Potem standardowo pelny zestaw testow co 5 dni.

Po tych 2 tygodniach padl zoltek. Nie wiem czy przez reaktor, nie wiem co tam sie moglo dostac przy podlaczaniu do wody... Ale chodzil na RO przez tydzien. No i skoczylo po4, bo zoltek duzy, tak z 16cm.

Reaktor teraz chodzi juz w zbiorniku 7 tygodni. Efekty widac :) z dnia na dzien coraz gorzej.

Czy to kwestia reaktora? Nie wiem, moze miekasow, ktore sie wszedzie parza (dopiero co pozbylem sie pol metra pachyclavularii i anthelii), ale sporo sie nadal parzy, moze wegiel nie wyrabia.

Ciagle czekam na ICP....


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy reaktorze wystarczy kontrolować tylko kh . Ale co 5 dni to bardzo rzadko na początku . Ja kontroluje u siebie codziennie i codziennie muszę podkręcać pompę bo kh wciąż spada . 
czym sprawdzasz kh ? Jakie masz pH w reaktorze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, Hoom said:

Przy reaktorze wystarczy kontrolować tylko kh . Ale co 5 dni to bardzo rzadko na początku . Ja kontroluje u siebie codziennie i codziennie muszę podkręcać pompę bo kh wciąż spada . 
czym sprawdzasz kh ? Jakie masz pH w reaktorze ? 

Ok, uproscilem troche to tlumaczenie :) Dokladnie to bylo tak:
 

Sprawdzalem codziennie przez 3 tygodnie (1 odcieku, potem 2 zbiornika).

Potem 2x co 2 dni, potem 2x co 3 dni, potem co 4, no i teraz juz co 5.

Wydluzalem czas zaleznie od ostatnich wynikow wzrostu/spadku.
 

pH w reaktorze utrzymuje na poziomie 6.23, pompa ustawiona na 2/6 (zakres 0-6).

pH w zbiorniku 8.15 i przed reaktorem i po podlaczeniu.
 

kH sprawdzam:
- Nyos
- Salifert
- Colombo

Przez ostatnie 2 pelne mierzenia (10 dni) utrzymalo sie kH na poziomie 7.5-7.7 (zaleznie od testu).
Jest to dosc ciekawe, bo wczesniej, jak kalibrowalem reaktor to jeden test potrafil pokazywac 6, a drugi 8 (wyniki powtarzalne).
 

 

 

Co zauwazylem po podlaczeniu reaktora: mg z 1500 wskoczyl na 1800 i Ca z 420 do 470, ale to pewnie dlatego ze algi wapienne sie rozpuscily.

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się jedziemy na tym samym wózku z tym, że ja pierdykne młotkiem i mam święty spokój... Ty masz gorzej z tym akrylem :)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, sith114 said:

Nie martw się jedziemy na tym samym wózku z tym, że ja pierdykne młotkiem i mam święty spokój... Ty masz gorzej z tym akrylem :)

 

Damy radę ...

 

IMG-20201109-194554.jpg


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, s1ngle napisał:

 

Damy radę ...

 

IMG-20201109-194554.jpg

DO IT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, s1ngle napisał:

 

Damy radę ...

 

IMG-20201109-194554.jpg

Nie podpuszczam ale na pewno teg0 nie zrobisz :P Krzysiek też nie :P 

Zawsze ktoś z forum pomoże :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam reaktora ale na podstawie pomiarów z wykorzystaniem ballinga robiłem tak że dozowanie szło w oparciu o jedną wartość ca, kh, mg która najszybciej się podnosiła utrzymując ją na właściwym poziomie. A resztę pozostałych macro podnosiłem niezależnie plusami od af. Po jakimś czasie z plusów przestałem korzystać gdyż wszystko się ustabilizowało. Z reaktorem przypuszczam że można podobnie. I przyczyną w tym wypadku mógł być znaczny skok np magnezu. Musisz wrócić do punktu wyjścia i proponuję dozować reaktorem wszystko a niedobory uzupełniać plusami (nie koniecznie af). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

co do ICP  to Ci podpowiem   nie wysyłaj pocztą  bo na wyniki czeka się około 2 tygodni.  kiedyś wysyłałem poczta i tyle czekałem   ja teraz wysyłam kurierem i wyniki   mam w ciągu 2 max 3 dni. a wiadomo że czas jest wazny gdy coś sie dzieje. 

co do reaktora  to myśle ze to nie jest przyczyna Twoich kłopotów, ja uruchamiałem reaktor  w styczniu  i od samego poczatku jest ok. 

Nie wiem jaki masz zasyp   ja mam w reaktorze  Gruby ARM . nie dodawałem  w ogóle magnezu .  sam MG dozuję wsypując do sumpa  2 razy w tygodniu 1  miarkę  MG . do tego  4 krople jodu i 4 strontu dziennie . i wszystko się kula . 

w reaktorze  cieżko jest ustawić proporcjre  wkładu i mg .  dlatego dałem sam wkład bez MG. Na forum wyczytałem  że różne  chocki klocki  wychodziły  gdy Mg jest razem z zasypem . trzeba dobrze dobrać proporcje i firmy plus odpowiednie ph w reaktorze   ,ja  poszedłem na łatwizne ale widać dobrze zrobiłem  tak doradził mi gość u którego kupowałem akropory ze ma reaktor bez MG JUZ OD KILKU LAT i jest ok.   ja do dziś mierzę tylko kh   raz w tygodniu  i ewentualnie podkręcam  tak by trzyma c kh 7 do 7,3  wtedy  wapno  i mg  musi być w normie .

 myślę  że wyniki icp powinny dać odpowiedz.   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, tedeus63 napisał:

Witam 

co do ICP  to Ci podpowiem   nie wysyłaj pocztą  bo na wyniki czeka się około 2 tygodni.  kiedyś wysyłałem poczta i tyle czekałem   ja teraz wysyłam kurierem i wyniki   mam w ciągu 2 max 3 dni. a wiadomo że czas jest wazny gdy coś sie dzieje. 

co do reaktora  to myśle ze to nie jest przyczyna Twoich kłopotów, ja uruchamiałem reaktor  w styczniu  i od samego poczatku jest ok. 

Nie wiem jaki masz zasyp   ja mam w reaktorze  Gruby ARM . nie dodawałem  w ogóle magnezu .  sam MG dozuję wsypując do sumpa  2 razy w tygodniu 1  miarkę  MG . do tego  4 krople jodu i 4 strontu dziennie . i wszystko się kula . 

w reaktorze  cieżko jest ustawić proporcjre  wkładu i mg .  dlatego dałem sam wkład bez MG. Na forum wyczytałem  że różne  chocki klocki  wychodziły  gdy Mg jest razem z zasypem . trzeba dobrze dobrać proporcje i firmy plus odpowiednie ph w reaktorze   ,ja  poszedłem na łatwizne ale widać dobrze zrobiłem  tak doradził mi gość u którego kupowałem akropory ze ma reaktor bez MG JUZ OD KILKU LAT i jest ok.   ja do dziś mierzę tylko kh   raz w tygodniu  i ewentualnie podkręcam  tak by trzyma c kh 7 do 7,3  wtedy  wapno  i mg  musi być w normie .

 myślę  że wyniki icp powinny dać odpowiedz.   

 

ICP poszlo do tritona z tego co wiem także swoje kolega musi odczekać ;/

A co do wkladu tez w reaktorze ma Grubego Arma i brak wkladu z MG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tedeus63 napisał:

co do ICP  to Ci podpowiem   nie wysyłaj pocztą  bo na wyniki czeka się około 2 tygodni

Tyle to ja nawet nie czekałem na wyniki z Fauna Marin wysłane pocztą do Niemiec pod francuską granicę. Do Marinlaba najdłużej  darmowy polecony priorytet szedł mi 3 dni. Na wyniki  czekałem max 2 dni, bo teraz mają jakąś kwarantanne próbek 24 godzinną ze względu na Covid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosowski   no i co z tego  ze miałeś wyniki  po 5 dniach ?  Ty czekałes 5 ja 14 dni . co to ma do rzeczy i tematu .

  ja czekałem  3  razy  po bite  2 tygodnie  własnie  w marin lab  ,  kurierem 3 dni .Po prostu   napisałem jak było  w moim przypadku  , Twój wpis nic nie wniósł do problemów kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tedeus63 napisał:

Klosowski   no i co z tego  ze miałeś wyniki  po 5 dniach ?  Ty czekałes 5 ja 14 dni . co to ma do rzeczy i tematu .

  ja czekałem  3  razy  po bite  2 tygodnie  własnie  w marin lab  ,  kurierem 3 dni .Po prostu   napisałem jak było  w moim przypadku  , Twój wpis nic nie wniósł do problemów kolegi.

A ja napisałem jak było w moich przypadkach.  I cieszę się, że masz wynik w 2 dni, bo teraz tyle się czeka od momentu dostarczenia próbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnią wysyłkę do Marine Lab posłałem w pon rano, w pt po południu był wynik.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki można powiedzieć wzorowe. Żelazo w sumie można podnosić i ciut więcej jodu podawać. Nie wiadomo co z KH.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH 31.10.2020 03.11.2020 08.11.2020

Colombo 7.6 7.6 7.6

Nyos 7.5 7.4 7.5

Salifert 7.7 7.6 7.6

 

A w miedzyczasie padla Zebrasoma Flavescens i aktualnie pada murena :(

Żółtek padł tydzień po podłączeniu reaktora, murena od tego czasu nie je.

Obie ryby były ponad rok w zbiorniku. Murenę co dwa dni do pyska karmiłem ręcznie.

A dziś pada... :(
 

 

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.