Skocz do zawartości
robbi2708

Nieszczelne akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem dzisiaj wodę z lewej strony akwarium. Nie była to duża ilość ale alarm wywołała.Po dokładnej inspekcji namierzyłem miejsce wycieku i jakie było moje zdziwienie (szukałem pęknięcia) jak zobaczyłem otwór wywiercony w silikonie. Dziurka ma ok 1,5mm średnicy i jest jedynym miejscem gdzie silikon jest uszkodzony.W całym akwarium nie ma nawet jednego bąbelka czy rysy w silikonie.

Pytanie czy ktoś spotkał się z czymś takim ,bo mam podejrzenie ,że może to jakiś zwierzak z akwarium chciał nawiać i taki podkop zrobił. Drugie pytanie czy "świeży " silikon z tuby jest szkodliwy dla organizmów, bo chciałbym bez spuszczania wody wcisnąć go w ten otwór.

 

 

541132172_IMG_1219(1).thumb.jpg.18a7995759b1bc401e7c5106cfd7cfc6.jpg

IMG_1220.thumb.jpg.1fe79c908c8892f95eb0a03f21a3d9a7.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, robbi2708 napisał:

 czy "świeży " silikon z tuby

po pierwsze musiałby złapać/stwardnieć pod wodą :) czyli "zwykły/akwarystyczny" odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

po pierwsze musiałby złapać/stwardnieć pod wodą :) czyli "zwykły/akwarystyczny" odpada

Nigdy nie sprawdzałem, ale myślałem że jak można skleić przegrody w działającym sumpie to i w akwarium zwiąże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, robbi2708 napisał:

Nigdy nie sprawdzałem,

 

tematów było co najmniej kilka np.

 

 

 

słowem musi być do klejenia na mokro - są takie

np.

https://allegro.pl/juwel-conexo-klej-silikon-na-mokro-czarny-80ml-i6005047694.html

 

https://allegro.pl/listing?string=JUWEL CONEXO&order=m&bmatch=baseline-cl-uni-1-0-0806

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu wynika że jednak można.A tak poza nawiasem co mogło zrobić taki otwór. Pytam bo może jest jakiś winowajca i za jakiś czas znajdę więcej takich dziurek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to kiepsko wygladac jesli jest to frontowa szyba. Może spróbuj kupić w aptece igłę tzw. Insulinowkę i wstrzyknij tam klej cyjanoakrylowy. Przy odrobinie szczęścia powinno się udać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie 

Kiedyś byłe gdzieś temat o ślimakach czy innych ....

co robiły takie wżery 

ale nie chce mi szukać gdzie to było 

na którym forum 

nawet fotki były 

może ktoś pamięta

ale był taki temat  


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Przemo999 napisał:

Będzie to kiepsko wygladac jesli jest to frontowa szyba. Może spróbuj kupić w aptece igłę tzw. Insulinowkę i wstrzyknij tam klej cyjanoakrylowy. Przy odrobinie szczęścia powinno się udać. 

Całe szczęście jest to boczna szyba od strony komina i jest zakryta zabudową. Spróbuję wcisnąć tam silikon strzykawką i zobaczę co z tego wyjdzie.

 

3 godziny temu, AnT napisał:

Pamiętacie 

Kiedyś byłe gdzieś temat o ślimakach czy innych ....

co robiły takie wżery 

ale nie chce mi szukać gdzie to było 

na którym forum 

nawet fotki były 

może ktoś pamięta

ale był taki temat  

Przez ostatni rok nic nie dokładałem do zbiornika oprócz ślimaka strombus ,ale raczej to nie on wierci dziury. (no chyba nie on) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.