Skocz do zawartości
karol86

MYCOSIDOL BIO CURE

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety telefoniczne nie udało mi się złapać tej osoby do której dostałem kontakt a na wysłanego @ nie dostałem (jeszcze) żadnej odpowiedzi.

Ale bądźmy dobrej myśli, ja bynajmniej szybko nie odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lukas_gr napisał:

Moim skromnym zdaniem, dystrybutor tego specyfiku powinien ponieść za ten "numer" pełną odpowiedzialność finansową za uśmiercone korale. Potem oczywiście sam może dochodzić odszkodowania od producenta. 

Tylko czemu sklepy nie są poinformowane o szkodliwości produktu? Przynajmniej tak było o 12 jak dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem. 

Już widzę przelew od colombo.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedź od chemika z firmy Colombo. W tłumaczeniu na język polski przedstawia się ona nastepująco:

Testowaliśmy w zbiornikach z wieloma koralowcami, takimi jak acropora, euphylia, sarcophyton, grzybowieńce, zooanthusy, montipora, pocillopora, caulastrea i lobophylia.

Zgłaszany nam problem może być związany z przedawkowaniem: ludzie, którzy nie czytają uważnie i po prostu wrzucają do swoich zbiorników. Naprawdę zaskoczyło nas to, że hobb
ci mogą zachowywać się tak nieostrożnie. Właśnie dlatego wysłaliśmy ostrzeżenie, a belgijska firma Aqualux, o której wspominasz w swoim drugim e-mailu, zinterpretowała to ostrzeżenie jako sygnał żeby nie używać na bezkręgowcach. Próbowałem wytłumaczyć im, dlaczego ostrzegaliśmy wszystkie sklepy, ale nie odpowiedzieli mi.

Zwłaszcza gdy KH szybko rośnie, jest to wyraźna oznaka przedawkowania. Testowałem go ponownie w zeszłym tygodniu; kiedy prawidłowo dozujesz, KH wzrasta o 1-1,5 ° DH. Może w niektórych przypadkach można zmierzyć + 2 ° DH, ale nigdy więcej, jestem tego pewien!”

 

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem nasza wina.

A może wróćmy do początku

Na co miał działać ten specyfik?

Bo u mnie plaga na się w najlepsze.

Chemicy  colombo pewnie myślą że Polacy ze stepu źle policzyli na liczydle dawkę i drewnianą łychą wsypali do swoich akwariów  . 

W dniu 7.10.2018 o 17:52, ktryc napisał:

 

 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach widzę że ta dyskusja nie prowadzi do niczego..na pewno u mnie nie przedawkowałem preparatu, mogę odesłać resztę preparatu który został, pompę z dozowaniem kh wyłączyłem, zmierzyłem wartość przed i po..ale może u mnie wystąpił ,,nadzwyczajny wyjątek, czy rzecz, o której się ,,filozofom nie śniło,,....

holender z belgiem nie umiał się dogadać, to co dopiero z polakiem...

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ta odpowiedź to dla mnie jest żenada. Jeśli firma traktuje swoich klientów jak idiotow to ja nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
Szkoda tylko że mi nikt nie odpowiedział na mojego maila chętne podejmę dyskusje z producentem w tym temacie i przekonam ich że hobbysci jednak nie są takimi idiotami jak im się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Walker napisał:

Przepraszam ale ta odpowiedź to dla mnie jest żenada. Jeśli firma traktuje swoich klientów jak idiotow to ja nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
Szkoda tylko że mi nikt nie odpowiedział na mojego maila chętne podejmę dyskusje z producentem w tym temacie i przekonam ich że hobbysci jednak nie są takimi idiotami jak im się wydaje.
 

Sprawdź, proszę spam. Przed chwilą dostaliśmy kolejną odpowiedź, tym razem od szefa działu morskiego, którego informowaliśmy, że będzie się z nim kontaktował moderator z polskiego forum. Przy okazji, Irena to moja żona, która prowadzi korespondencję w imieniu firmy. Przekazuję oryginał:

Hi Irena,

 

If we have any important information we always will share with our partners. Do you receive the mailchimp messages?

 

Why some webshops state false information? I do not know, anyway, on the Internet you should always be careful. 50% of the information is incorrect.

 

Yes, the Polish moderator did send an email. I have informed him Mycosidol is not fish only and send him a copy of the manual.

 

We will launch the new Colombo website next week, let's hope people will use this as the only source for correct information.

 

Andre

Sent from my iPad

 

André de Voogd

Colombo BV - The Netherlands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tłomaczenie ze sklepu do którego Ant dał linka.
Czyli co? W jednym kraju są bezpieczne dla rafy a w innym nie?
Nie nadaje się do koralowców i bezkręgowców !! Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do akwariów Fish Only !!

Mycosidol Bio Cure to skuteczna kuracja przeciwko czerwonym algom w akwariach morskich. Zawiera naturalne składniki i bakterie, które oczyszczają wodę i rozkładają zanieczyszczenia organiczne (detrytus). Czerwone algi lub czerwone błoto, znane także jako Cyano, występują głównie w akwariach, w których występuje zbyt dużo wyziewów. Stosując Mycosidol jako serię zabiegów, cyjano można skutecznie zatrzymać. Ponadto, Mycosidol może być stosowany okresowo, aby zapobiec gromadzeniu się odpadów organicznych. Mycosidol nie jest biocydem, który bezpośrednio zabija bakterie.

 

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst nie wnosi niczego nowego ... bo my sypiemy sól z Wieliczki i dozujemy suplementy z....

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alenqer napisał:

Tekst nie wnosi niczego nowego ...

Który?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roman.P napisał:

Który?

ten po ,,angielsku,,...posty układają się ,,nie po kolei,,..

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roman.P napisał:

Który?

Twój akurat wnosi. Bo jest napisane, że Mycosidol nie zabija bezpośrednio cyjano, tylko wspiera rozkładanie detrytusu, stanowiącego pożywkę dla cyjanobakterii.

Tak więc nowy Mycosidol to nie jest stary mycosidol, który działał właśnie na cyjano.

Pytanie, czy Walker dostał odpowiedź od nich, czy ściemniają.

Taki akwesan 2...


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, alenqer napisał:

Tekst nie wnosi niczego nowego ... bo my sypiemy sól z Wieliczki i dozujemy suplementy z....

To była prośba do Walkera, aby sprawdził spam, gdyż

"Yes, the Polish moderator did send an email. I have informed him Mycosidol is not fish only and send him a copy of the manual."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi następująco.

Dlaczego w jednych krajach instrukcja mówi o FO a w innych do zbiorników rafowych?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, kto tą instrukcję pisał. Czy sam sklep, czy pochodzi od Colombo.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może firma Colombo wysili się i zbada co było przyczyną takiej sytuacji, bo sianie domysłów o przedawkowaniu jest nieprofesjonalne.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, alenqer napisał:

ok. ja wysiadam...

Nie wysiadaj. Prosze, niech nikt, komu ucierpiały koralowce się jeszcze nie poddaje. Pokażcie zdjęcia swoich zbiornikow/korali przed i po kuracji  napiszcie producentowi, że "idiota", który hodował te zwierzaki od szczepki wielkości paznokcia przez wiele miesięcy czy lat, az urosly do wielkosci piłki do siatkowki nie może być idiotą, który nie potrafi przeczytać instrukcji i odmierzyc odpowiedniej dawki preparatu zgodnie z instrukcją. 

Stosowaliscie w tym czasie różne preparaty i nic się nie działo, koralowce były zdrowe i uśmiechnięte.  Wrzuccie choćby do tego tematu zdjęcie od ogryzka, z datą mniej więcej, kiedy do Was trafił, zdjęcie możliwie świeże przed kuracja i zdjęcie po kuracji. Może słowa nie docierają, ale dotrze obraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To była prośba do Walkera, aby sprawdził spam, gdyż

"Yes, the Polish moderator did send an email. I have informed him Mycosidol is not fish only and send him a copy of the manual."

Krzysztof, nie dostałem żadnej informacji ani telefoniczne ani na maila. Uwierz że gdybym dostał jakiekolwiek info to zgodne z deklaracją podzielił bym się tymi wiadomościami na forum.

Ale nie ma problemu za chwilę napisze ponowne maila z ponownym zapytaniem.

Może tym razem uda się nawiązać kontakt...

 

(A za instrukcje z góry dziękuję mam swoją która była w pudełku)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czytam temat od początku. Włącznie z innymi tematami podobnymi na temat chemii i glonów. Zawsze było wiadomo że efekt może być fajny a skutki gorsze. Kwestia czasu czy dzień, tydzień, miesiąc. Fajnie mieć akwa bez plag. Ale stosując chemię każdy a zwłaszcza doświadczony morszczak powinien mieć 100% pewność co stosuję. Ulotka ulotką. Tak samo z testami. Tłumaczenia na polski nie raz mijały się z prawdą. Akwaria bez piasku i cyjano. Chęć szybkiego się jego pozbycia. Przepraszam ale dla mnie ta cała dyskusja to jest śmieszna. Oczekujecie cudów bo zakazano jednego preparatu. Chemia to chemia. W jednym zbiorniku się uda w drugim nie. Szkoda zwierzaków oczywiście. Znam koszty.
Ale kto chemię stosuję powinien znac ryzyko. Uda się lub nie. Ulotka ulotką. 100 osobom pomoże 10 nie.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nik@ napisał:

Nie wysiadaj. Prosze, niech nikt, komu ucierpiały koralowce się jeszcze nie poddaje. Pokażcie zdjęcia swoich zbiornikow/korali przed i po kuracji  napiszcie producentowi, że "idiota", który hodował te zwierzaki od szczepki wielkości paznokcia przez wiele miesięcy czy lat, az urosly do wielkosci piłki do siatkowki nie może być idiotą, który nie potrafi przeczytać instrukcji i odmierzyc odpowiedniej dawki preparatu zgodnie z instrukcją. 

Stosowaliscie w tym czasie różne preparaty i nic się nie działo, koralowce były zdrowe i uśmiechnięte.  Wrzuccie choćby do tego tematu zdjęcie od ogryzka, z datą mniej więcej, kiedy do Was trafił, zdjęcie możliwie świeże przed kuracja i zdjęcie po kuracji. Może słowa nie docierają, ale dotrze obraz...

Szacun dla Ciebie za ,,życiowe,, podejście do sprawy .Byłaś u mnie ze dwa lata temu jak jeszcze miałem baniak 125l po glony culerpa ...znajdę jutro czas to zbiorę zdjęcia tej nieszczęsnej milki ,,do kupy,, tylko co to zmieni...dla nich to tylko biznes...

2 minuty temu, laszek napisał:

Czytam temat od początku. Włącznie z innymi tematami podobnymi na temat chemii i glonów. Zawsze było wiadomo że efekt może być fajny a skutki gorsze. Kwestia czasu czy dzień, tydzień, miesiąc. Fajnie mieć akwa bez plag. Ale stosując chemię każdy a zwłaszcza doświadczony morszczak powinien mieć 100% pewność co stosuję. Ulotka ulotką. Tak samo z testami. Tłumaczenia na polski nie raz mijały się z prawdą. Akwaria bez piasku i cyjano. Chęć szybkiego się jego pozbycia. Przepraszam ale dla mnie ta cała dyskusja to jest śmieszna. Oczekujecie cudów bo zakazano jednego preparatu. Chemia to chemia. W jednym zbiorniku się uda w drugim nie. Szkoda zwierzaków oczywiście. Znam koszty.
Ale kto chemię stosuję powinien znac ryzyko. Uda się lub nie. Ulotka ulotką. 100 osobom pomoże 10 nie.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo ,, patryjarchalne,, podejście do tematu. Nie życzę Ci podobnych problemów, ale jak przez przypadek podczas wakacji nawali Ci automat do podawania suchego futru (na pewno nie stosujesz) to zobaczymy czy będziesz taki pewny oświadczeń...( nie życzę)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Bardzo ,, patryjarchalne,, podejście do tematu. Nie życzę Ci podobnych problemów, ale jak przez przypadek podczas wakacji nawali Ci automat do podawania suchego futru (na pewno nie stosujesz) to zobaczymy czy będziesz taki pewny oświadczeń...( nie życzę)....
Z cyjano walczyłem 3-4 miesiące jak padły mi 3 cyrkulatory na raz. Mimo to chemii nie zastosowałe. Skoro się czujesz urażony Twoja sprawa. Ale jako doświadczony akwarysta nie wlewałbyś w ciemno specyfiku nie sprawdzonego. Ale chęć pozbycia się plagi szybko bywa zachęcająca.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, alenqer napisał:

Szacun dla Ciebie za ,,życiowe,, podejście do sprawy .Byłaś u mnie ze dwa lata temu jak jeszcze miałem baniak 125l po glony culerpa ...znajdę jutro czas to zbiorę zdjęcia tej nieszczęsnej milki ,,do kupy,, tylko co to zmieni...dla nich to tylko biznes...

Pamietam te wizytę :) byłam oczarowana kondycją korali. Dlatego serce mi się kraje, że z ludzi, którzy tyle lat hodowali piekne, zdrowe koralowce od ogryzkow teraz robi się idiotow. 

@laszek tu się nie zgodzę z Tobą. Jeśli marka taka, jak colombo, która "starym" preparatem uwolniła setki akwariów od cyjanobakterii wyprowadza z rynku nagle preparat uznany za dobry i skuteczy i po kilku miesiącach wprowadza coś nowego, to sprzedaż "ślizga sie" na opiniach o poprzednim produkcie. Sama go stosowałam i "była pani zadowolona". Teraz czytam coś, co mi się w głowie nie mieści.  Żeby z akwarystow, którzy z sukcesami hodowali najtrudniejsze acry teraz robić kretynow, który nie potrafią odróżnić marki od łopaty?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@laszek zawsze jest tak że to akwarysta bierze odpowiedzialność za to co dodaje do akwa 

 

Czyli tak w skrocie 

 

Oczywiscie  wina akwarysty ze zachciało mi sie takiego czy innego specyfiku dodac do akwa 

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem urażony ...też najpierw próbowałem ,,ekologicznie,, przez 2 miesiące, nigdy nie powiedziałbym o sobie ,, doświadczony akwarysta morski''   ale ten środek miał być właśnie bio... jak tak ma wyglądać również bio dla nas to ja dziękuję ( może trochę generalizuję)...to do p.Laszek..

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.