Skocz do zawartości
Pawflo

Akwa ukwiałowe w sumpie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie wstępnie rozważam nowe większe akwarium( pewnie jak tutaj każdy[emoji6]) i jednym z głównych założeń do niego jest to, żeby jakoś ogarnąć moje ukwiały bez pozbywania się ich. Rozmażają mi się jak 30 lat temu gupiki...i mam ich już 6 takich mało średnich. Od czasu do czasu któryś pospaceruje w reefer 170 l i wiadomo jakie ryzyko to niesie dla niego i innych korali. I tutaj widzę dwa sposoby rozwiązania problemu:

1. Stworzenie gruzowiska ze skały w jednej części akwa gdzie umieszcze tylko wszystkie ukwiały i tą wyspę odizoluje od innych skał i szyb conajmniej kilkunastoma cm piachu- jednak jest pytanie czy ukwiały wtedy będą skutecznie uwięzione na tej wyspie?

2. Zrobienie dużej komory w sumpie, która będzie pełniła rolę dedykowanej kostki dla ukwiałów - ktoś ma lub widział takie rozwiązanie, na co zwrócić uwagę? Wobrażam sobie, że zamówię czarne boczne i tylną szybe tej komory, a z przodu w obudowie stelaża będzie dziura, żeby podziwiać to ukwiałowo.

 

P.S. Najprostsze rozwiązanie, czyli posiadanie drugiego oddzielnego akwa na ukwiały odrzucam, bo nie dam rady prowadzić dwóch zbiorników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumpie komorę z anemonami, świeci im jedna świetlówka 24w ze słodkiego, za cyrkulacje robi pozostałość po filtrze gąbkowym i wcale nie marudzą. Jak by co, to możemy zrobic jakąś ukwiałową wymianę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ukwiałą w sumpie quadri jeden w głownym drugi w sumpie oswietlany lampa 8000k do słodkowodnego bo mam troszke makroglonow tam i ukwiał zadowolony chociaz ostatnio grymasi ale nie przez swiatło bo zaczoł grymasic z tym co w głownym akwa jednoczesnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

U mnie był ukwiał razem z krabikiem porcelanowym w sumpie, ale z racji ze mam oświetlenie typowe pod refugium z glonami czerwony/niebieski (5:1) to quadri słabo wygladał przenioslem do głównego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oddzielną skałkę na której siedzi quadri. Niestety z tego co słyszałem, to nawet gdy będzię mu bardzo źle w danym miejscu to i po piasku są wstanie przejść.

Mój to jakiś dziwny jest, mam go z rok czasu, urósł do znacznych rozmiarów, a jeszcze nigdy się nie podzielił. Siedzi sobie na skałce, stopa nisko i wyciąga się w górę. W nim dwa błazny i jak mu dobrze i jest karmiony to nie chodzi nigdzie :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
20 minut temu, 9866666 napisał:

Ja mam oddzielną skałkę na której siedzi quadri. Niestety z tego co słyszałem, to nawet gdy będzię mu bardzo źle w danym miejscu to i po piasku są wstanie przejść.

Mój to jakiś dziwny jest, mam go z rok czasu, urósł do znacznych rozmiarów, a jeszcze nigdy się nie podzielił. Siedzi sobie na skałce, stopa nisko i wyciąga się w górę. W nim dwa błazny i jak mu dobrze i jest karmiony to nie chodzi nigdzie :)

Widocznie jest mu dobrze, i warunki zapewniasz mu godziwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.