Skocz do zawartości
przemas8888

Cyrkulator do "jamnika"

Rekomendowane odpowiedzi

Z Waszą pomocą tematy pompy obiegowej, odpieniacza oraz oświetlenia już załatwione. Został tylko wybór czegoś co zamiesza odpowiednio woda w zbiorniku. Wiem że w tej kwestii przed ustawieniem skały pewności nie będzie ale...

Wymiary 80x30x35h. Najlepiej gdyby udało się taką powierzchnię ogarnąć jednym falownikiem bo wiadomo że sprzętu w zbiorniku każdy chce mieć jak najmniej. Myślicie że to może się udać? Myślałem o gyre xf 230 ale nie wiem czy to dobry kierunek.

Chętnie wysłucham Waszych propozycji jak to ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao RW-4 albo RW-8 tak przyszłościowo ale nie wiem czy nie będzie za duża. Zależy ile skały dasz, jak dużo to bym dał RW-8.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdania podzielone 1 vs 2.  Widzę że seria OW bardziej wyciszona (przynajmniej w teorii). Orientujecie się czy ten sterownik AQ 1 obsłuży dwa falowniki czy do każdego falownika osobny sterownik? Zależy mi na tym żeby nocą dmuchalo delikatnie bo córka będzie mieć głowę przy akwa.

https://reefhub.pl/maxspect-gyre-xf150-wir-ktory-wciaga/

Przeczytałem tę recenzję i chyba jednak postawie na gyre. Nowa wersja ma podobno poprawione niedociągnięcia starszej zatem może być tylko lepiej. Oczywiście wszelkie uwagi oraz propozycje mile widziane.

Edytowane przez przemas8888 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OW-10 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Pracuje praktycznie bezgłośnie, żadnego "cykania", "pukania" itp przy pracy cyklicznej nie zauważyłem. Obsługa sterowania banalna, tryby z cykliczną zmianą wydajności całkiem fajnie działają. Tryb "nocny" (czyli automatyczne zmniejszenie wydajności pompy po zgaszeniu światła) też fajna sprawa.

Co do współpracy dwóch pomp, to mam jedną, więc mogę powiedzieć tylko tyle co wyczytałem z instrukcji. Każda pompa musi mieć własny sterownik, bo to sterowniki ze sobą się komunikują bezprzewodowo, ale same pompy są jakby autonomiczne (każda niezależnie zasilana i sterowana). Praca w zestawie polega na tym, że pompy włączasz w tryb C,  jedna ustawiasz jako "master", resztę na "slave", i potem jakoś tam sobie naprzemiennie pracują wszystkie.

Polecam dwa cyrkulatory (niezależnie od marki) - łatwiej będzie ustawić przepływ. Przy jednym trudno będzie wyeliminować martwe strefy wszystkie. Opcja sterowania (zmiany wydajności, tryby cyklicznej pracy) też fajna sprawa. Warto kupić mocniejsze cyrkulatory i na początku (pusty zbiornik) je skręcić, żeby z czasem w miarę zapełniania akwarium koralami móc zwiększać ich wydajność i utrzymać pożądany przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdke a im więcej dumam tym większy mętlik. Do tego dochodzi tańsza wersja gyre czyli glamorca. 

Zakładając że stanie na jebao OW 10. Czy zamiast sterownika "Master"  mogę dać AQLink S1? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomijam kwestię cyrkulacji bo to relatywnie łatwo można zmienić ale głową przy akwarium to średni pomysł. Hałas z cyrkulatora to jedno a dojdzie odpieniacz, dolewka, obieg, do tego nagromadzenie gniazdek w jednym miejscu plus ogólnie spora wilgotność.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz będzie wyłączany na noc, dolewka typu grawitacyjnego więc bezglosna. W tym miejscu stało wcześniej słodkie i negatywnego wpływu wilgoci na zdrowie córki oraz zdrowie gniazdek nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem rozwiązany, będą dwa falowniki żeby łatwiej ogarnąć cyrkulację. Pierwszy to glamorca, drugi jebao OW 10. Ciekawi mnie opcja "wsteczneg" w glamorce i ten szeroki strumień...zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w akwarium 150x50x50 mam cp-55 i robi robotę na 3 biegu.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie. Cyrkulator jest dość szeroki więc strumień wody równomiernie płynie przez całe akwarium - fakt że układ skały mam specyficzny i to też pomaga.05a956214234b8de8c0c3da66ff28283.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gothmog napisał:

Ja w akwarium 150x50x50 mam cp-55 i robi robotę na 3 biegu.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

4 minuty temu, przemas8888 napisał:

Używasz tylko jednego, nie ma problemu martwych stref? 

Uprzedziłeś mnie. O to samo miałem pytać :)

Teraz, Gothmog napisał:

Jak narazie nie. Cyrkulator jest dość szeroki więc strumień wody równomiernie płynie przez całe akwarium - fakt że układ skały mam specyficzny i to też pomaga.05a956214234b8de8c0c3da66ff28283.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Aaa to dość świeże akwarium. Jak zarośnie to pewnie trzeba będzie dołożyć z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro nakręcę filmik jak będzie światło dzienne. Początkowo jak testowałem w pustym akwa wydawało mi się że będzie słabo radził ale teraz przy 4 biegu polipy euphilii targa niemiłosiernie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Pompy z seri CP oraz drozszy Maxpect Gyre sa zupelnie inne i nie da rady ich porownac do pomp tradycyjnych...

Moja CP-25 jest ustawiona w rogu w pozycji pionowej, gdyz tak metoda prob i bledow, ustalilem najbardziej optymalne polozenie...

Robi lepsza robote, nizeli trzy tradycyjne, dlatego tak mi przypadla do gustu...

W pozycji pionowej praktycznie nie ma martwych stref a jak dobrze pokombinowac to detrytus bedzie sie odkladal w jednym albo w dwoch miejscach z ktorych latwo go odessac przy cotygodniowej podmianie (mam gole szklo)...

Wada jest niezbyt precyzyjne dobranie i poskladanie czesci (przynajmniej u mnie), oraz to ze jadac np. na wakacje, balbym sie ze pompa moze stanac, no ale w takiej sytuacji na czas nieobecnosci mozna wstawic druga, dodatkowa...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi @Gothmog ustawienie skały jest wielkim sprzymierzeńcem a przynajmniej tak mi się wydaje. Chętnie zobaczę filmik jak to śmiga. W moim przypadku na 90% glamorca będzie w pionie czyli jak u @Iceberg Może zacząć od glamorci i ewentualnie dokupić drugą gdyby były problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.