Skocz do zawartości
sliwka220

Grzybki discosoma - co by je chętnie zjadło?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Może to wydawać się głupie, ale w końcu zaczynam myśleć o swoich baniakowych grzybkach jak o pladze. Jest ich wszędzie coraz więcej, niektóre w środku dnia mają średnicę może i 10 cm lub więcej. Nawet nie wyglądają jakoś źle, ale po prostu strasznie gromadzą pod sobą syf.

Pewnie większość bym mógł wyrwać, ale sporo z nich by się rozerwało, rozpadło i mogło by to bardzo źle wpłynąć na wodę (tak mi się wydaje).

Dlatego chętnie zadam pytanie - jaki zwierzak by je chętnie zeżarł i nie miał apetytu na inne korale? Jeśli taki w ogóle istnieje. No i najlepiej żeby nie była to ryba. Bardzo duże wymagania, może nie do spełnienia? 

Miałem już 2 lub 3 brzydale (po zrobieniu roboty szły do innych baniaków w potrzebie) i żaden nie ruszał grzybów.

Przez chwilę miałem też chelmona i ten z kolei wciągnął prawie wszystkie, ale moje 240L okazało się za małe na tą rybkę i musiałem sprzedać.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba takiej ryby ,musisz to ręcznie usuwać albo oddaj/sprzedaj komuś ze skałką 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie zaczną dymić i się rozkładać,teśrodki tylko zabijająi zostawiaja zwłoki :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były tu na forum opisane przypadki, że krewetki lysmata kuekenthali zjadały grzybki discosoma. Tylko u mnie nie miało to miejsca jak miałem tą krewetkę.

34 minuty temu, TMK napisał:

I wszystkie zaczną dymić i się rozkładać,teśrodki tylko zabijająi zostawiaja zwłoki :)

Tu masz rację, ale w ten sposób najprawdopodobniej można się ich pozbyć jak ktoś bardzo chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

można też odłupać kawałek "zbędnej/zarażonej" skały (najlepiej poza zbiornikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/forums/topic/60027-znikające-grzybki-discosoma/

 

w tym temacie autor umieścił nawet film na którym krewetka wcina discosomę, więc może to jakieś rozwiązanie dla Ciebie jest?

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze jest taka ryba ... cheatodon lunula i po sprawie ( skubie euphilie ,zjada rhodactisy , ricordea np. nie ruszy itd.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, miałem krewetkę lysmata kuekenthali i grzybki discosoma i rhodactis. U mnie krewetka ich nie ruszała, nie zjadała. Myślę, że jak krewetki będą miały co jeść to korali Ci nie ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak zawsze zależy od egzemplarza, może ktoś ma sprawdzoną i nawet chętnie się pozbędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie wierze w takie super ryby i krewetki ,miałem chateodoniki i owszem podgryzały korale ale nie grzybki ,miałem krewetki i tez ich nie jadły ,moi znajomi tez mieli i nic....wiec albo ktoś kto miał takie zwierzęta to miał farta  albo to po prostu ściema ...

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo krewetki zjadały grzybki z głodu bo nie miały wystarczającej ilości innego pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest też rozgwiazda taka duża czerwona od spodu od góry kremowa z czerwonymi kolcami. niestety nie pamiętam jak się nazywa. U mnie zjadła jednego, ale co jeszcze zje trudno powiedzieć. Chetodony chętnie wcinają korale ale wszystkie zwykle zacznają od tych drogich:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.