Skocz do zawartości
ciepok77

Pokarm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może natchnął się w jakimś sklepie na mrożone rozgwiazdy? Szukam po całym necie i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie ma.  Zastanawiałam się nad hodowlą harlekinów bo mam sporo malutkich asterin. Ale wiadomo jak to z plagami. Mijają i już. A w razie  czego  niestety jest problem.

Jestem z Krakowa,  koszt wysyłki    w stosunku do zawartości jest zbyt  wysoki. 

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były dostępne w erybce..ale ostatni wpis na stronie ponad rok temu:-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harlequin Ci głoduje? 

Jeśli tak to daj znać pw. Mam trochę asterin do oddania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie głoduje bo jeszcze go nie ma:-). Zbiornik jak narazie wolny od plag, wszystko robione według porad i opisów na forum, pierwsze moczenia w dipie itd. Chciałem dopiero zakupić, strasznie się spodobała żonie, ale jak nie znajdę dla kreweci pokarmu to po prostu ja sobie odpuszczę, szkoda zwierzaka. Szukam i szukam i nigdzie nie ma:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, ciepok77 napisał:

To trochę droga zabawa:-), wolałbym jakiś mrożony. 

może się okazać że mrożony będzie droższy :P

prościej jest np. postawić zbiornik "naście L" z hodowlą asterin

albo co jakiś czas odwiedzić kilku kolegów i odłowić co mają za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

prościej jest np. postawić zbiornik "naście L" z hodowlą asterin

Może to i jest jakieś rozwiązanie, ale czy takie np. 10l by wystarczyło? Czy asteriny zdążyły by się namnażać? I co do niego? Sama woda, czy np. 2kg skały? Co wogóle jedzą asteriny? Temat do przemyślenia:-). Zastanawia mnie jeszcze czy wtedy potrzeba jakąś prostą lampkę? Kurczę, dużo tych pytań i w ogóle się zastanawiam czy ta jedna krewecia jest warta takiego zachodu? I ostatni gwóźdź; czy jest sens samemu wpuszczać asteriny do głównego akwarium? Co jeśli krewetka nie nadąży z zjadaniem? :-)

Edytowane przez ciepok77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zwykle działa to tak, że jak masz w głównym to własciwie plaga. Jak chcesz hodować krewetki to okazuje się ,ze przestaja sie mnozyć, hodowla nie idzie i kiepsko.  Tak mam z aiptasią bo hoduję Berghię. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ciepok77 napisał:

Może to i jest jakieś rozwiązanie, ale czy takie np. 10l by wystarczyło? Czy asteriny zdążyły by się namnażać? I co do niego? Sama woda, czy np. 2kg skały? Co wogóle jedzą asteriny? Temat do przemyślenia:-). Zastanawia mnie jeszcze czy wtedy potrzeba jakąś prostą lampkę? Kurczę, dużo tych pytań i w ogóle się zastanawiam czy ta jedna krewecia jest warta takiego zachodu? I ostatni gwóźdź; czy jest sens samemu wpuszczać asteriny do głównego akwarium? Co jeśli krewetka nie nadąży z zjadaniem? :-)

Woda, skała, oświetlenie i pewnie jakiś cyrkulator np. jakaś głowica od filtra wewnętrznego bo asteriny najczęściej jedzą glony. Ale są też takie co jedzą polipy korali. Możesz coś o nich przeczytać np. tu https://pl.reeflex.net/kategorie/76.html#asterina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, ciepok77 napisał:

 ale czy takie np. 10l by wystarczyło?

licząc "wagowo" : 1 rozgwiazda piaskowa (duża) powinna wystarczyć na mniej więcej miesiąc dokarmiania ? no to "produkcja asterin" w 10l zbiorniku nie da podobnej wagi pokarmu

ps. problem w tym że piaskowe też nie są non stop dostępne w sklepach więc trzeba by kupić kilka na zapas

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając , że jedzą mrożone, trzeba  pozbierać od znajomych z foeum.

A słyszeliście , że in Post  wprowadza lodówkomaty??  -ma być -18. Będzie mozna kupować i przesylać mrożonki. ciekawe czy nadawać też.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, ale to dobrze, u mnie po sklepach lokalnych średni wybór,  a tak zrobię raz na 2 miesiące zapas. Wiesz może od kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię rozczarować  podobno już stoją w Krakowie i Warszawie, ale jak,  kiedy i co pojęcia nie mam.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruje was, jedna rozgwiazda piaskowa krewetce starcza na jeden dzień - średniej wielkości krewetka potrafi zjeść piaskowa w jeden dzień, żeby nie było wiem to z doświadczenia, bo swojego czasu miałem Harlequina i wposcilem piaskowa do tego samego akwarium, na drugi dzień już jej nie było a krewetka wcinała już kolejne małe asteriny.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, Gothmog napisał:

Rozczaruje was, jedna rozgwiazda piaskowa krewetce starcza na jeden dzień - średniej wielkości krewetka potrafi zjeść piaskowa w jeden dzień, żeby nie było wiem to z doświadczenia, bo swojego czasu miałem Harlequina i wposcilem piaskowa do tego samego akwarium, na drugi dzień już jej nie było a krewetka wcinała już kolejne małe asteriny.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

no bez żartów że krewetka wielkości 4-6cm zeżarła rozgwiazdę 8 - 10 cm ... mogła zabić ale nie zeżreć

piaskową dzielisz na porcje i zamrażasz a nie wrzucasz żywą do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bez żartów że krewetka wielkości 4-6cm zeżarła rozgwiazdę 8 - 10 cm ... mogła zabić ale nie zeżreć
piaskową dzielisz na porcje i zamrażasz a nie wrzucasz żywą do zbiornika
Miałeś Harlequina? Moja rozgwiazda nie była taka duża, raczej kolo 6cm i tak zjadła ją całą.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem arle tej wielkości... to naprawdę killer na rozgwiazdy..tej wielkości rozgwiazdę jedno ramię zjadła w jeden dzień.Przewiduję, że w tydzień by ją ,,cmokła'' . ale w dobę....na pewno nie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.