Skocz do zawartości
dla syna

Prowadzenie zbiornika bez podmian

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, norbi2222 napisał:

Fajnie:clapping Które koralowce chcesz ciąć? W moim odczuciu to szczepki.

Dzięki, jedna to milka druga to chyba seriatopora ta zielona na prawo od milki bo obie już zbyt blisko akry są. Trzecia to acra tumida ta zielona z tyłu bo poszła za bardzo na prawo i parzy mój najwiekszy krzak, który za miesiąc będzie też do przyciecia. Czwarta to pavona zielona, za bardzo idzie na acre tricolor (jest za pavoną), która może w końcu ruszy do góry bo puki co się rozlewa po skale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem ile mam tak naprawdę no3. W okolicach 25.....

@jarek35 pytałeś o ustawienie lampy. Chciałem wrzucić navprv ale tam nie mam takiej opcji. Poniżej wykres dobowy ustawień kanałów. Mam nadzieję że coś z niego da się zobaczyć/odczytać 

Screenshot_20181219-220826.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszysz sie z tymi podcinkami , daj tym szczepkom trochę urosnąć  .
Spokojnie możesz to odpuścić  , dadzą sobie radę zobacz . 
 hNlWZo5.jpg
Aktualnie maja po 5 cm więcej i nic z tym nie robię  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SU1 napisał:

Spieszysz sie z tymi podcinkami , daj tym szczepkom trochę urosnąć  .
Spokojnie możesz to odpuścić  , dadzą sobie radę

Nie stykają sie? Ja już po cięciu hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stykają , ale to w niczym nie szkodzi ,na styku obumrą i tyle ,czasem akra uwali odnogę monti i ją zaczyna obrastać ,ale co z tego .
Gdybym na to reagował to bym miał pusty zbiornik  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SU1 napisał:

Gdybym na to reagował to bym miał pusty zbiornik  .

W takim razie z następnym seansem czekam aż zaczną wyłazić z wody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dla syna napisał:

Nie stykają sie? Ja już po cięciu hehe. 

Dokładnie, po cięciu a to co uciete to teraz u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie porównanie w barwie i wzroście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egon24 wiesz może ile można lać nitraphos minus na 100l? Obecnie leje 4,8ml i nie widzę efektu zbijania no3 i po4. Gluty się nie robią. Bakterie microbe lift special Blend. Obsada to kilka lps i reszta sps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dla syna napisał:

@egon24 wiesz może ile można lać nitraphos minus na 100l? Obecnie leje 4,8ml i nie widzę efektu zbijania no3 i po4. Gluty się nie robią. Bakterie microbe lift special Blend. Obsada to kilka lps i reszta sps. 

Daj razy dwa i zobaczymy  , w jednym systemie 24 ml na 500l jest ok , w drugim była za dużo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie leci już 6ml/100l/dobę. Parametry bez zmian, czyli 0,05 po4, brak glutów, special Blend microbe lift 18ml na tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pojawiających się problemów prowadzenia zbiornika metodą bez podmian z icp wychodzi że lit rośnie liniowo a siarka zaś ubywa. Problem z molibdenem udało się ogarnąć. Pozostałe parametry wg icp są do opanowania. Jest jeszcze dużo czasu aby wpaść na pomysł jak uporać się z problemem siarki i litu gdyż nie są to wartości aby wpadać w panikę. Jeśli ktoś ma pomysł chętnie posłucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś kontakt do Laszka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dla syna napisał:

Ma ktoś kontakt do Laszka? 

Napisz do niego na YT


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Napisz do niego na YT

Nie mogę właśnie. Jakby miał zablokowaną opcję. Kiedyś się dało. 

Napisałem tylko publiczny komentarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czsami wystawia coś na olx, ale teraz nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mati21 napisał:

Tu masz do niego telefon *******, może  się nie ze złości:)

Dzięki, natomiast modów proszę o usunięcie wpisów z widocznym kontaktem :)

Tylko kto jest teraz kolorowym? @Tester? Usunął byś wpisy z kontaktami? Dzięki wielkie z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zaszła konieczność uzupełniania dodatkowych pierwiastków (siarka oraz molibden). Pierwiastki te spadają liniowo i powoli zbliżam się do wartości minimalnych wg icp. Niestety aquaforest nie posiada tego w asortymencie, a molibden występujący w micro E nie wystarcza na uzupełnienie bieżącej konsumpcji. Od tego tygodnia, po pobraniu wody do analizy wprowadziłem dozowanie siarki (triton) w ilości 1ml tygodniowo oraz molibdenu (triton) 2 krople tygodniowo. Wartości dozowania poznam za miesiąc, ale mam jeszcze około pół roku na ustalenie prawidłowej dawki. Wyniki z przed dozowania powyższych pierwiastków powinienem otrzymać początkiem tygodnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta siarka od Tritona to wcale nie jest jakiś super koncentrat - chodzi o tą dużą białą butlę z literką S ? taka biała  Siarczany, spokojnie można więcej lać wyrównać do połowy zaleceń z Marin Laba i wysłać kolejnego ICPka po tym dać jakąś mini dawkę podtrzymującą,  Ja jak u siebie równałem poziom siarczanów to w kilka dni zużyłem sporo z tej litrowej butelki, ciekawe jakie jest zużycie bieżące, bo to że są niedobory to może też być spowodowane solą na jakiej startowałeś, ja startowałem na soli ubogiej w siarczany TM pro reef. 

W notatkach mam takie obliczenia, z tego co wiem nie ma tego na opakowaniu :)

S Triton - 2,25 ml podnosi o 1mg/l w na 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura teraz triton poszedł w ekonomię i butelka zamieniła się w kartonowe opakowanie jak po mleku. Miesięczne zużycie mam na poziomie 35-40 jednostek wg icp. O dziwo mam większe zużycie niż Krzysztof Laszek. Narazie chcę bezpiecznie zaaplikowac bo jak dodałem 1ml to acry włosy wysunęły na długość 5-6cm czego nigdy nie zaobserwowałem nawet w nocy. Ale te włosy były tak cienkie jak 1/5 prawdziwego włosa. Uwzględniłem Twoje notatki i wg nich powinienen do wyrównania podać ok 300ml a do tego 80ml miesięcznego zużycia. Jeśli pokryją się Twoje obliczenia z moimi to do dwóch miesięcy będę w stanie podpiąć pompę dozującą z dokładnie obliczoną dawką. Twoje notatki dużo mi pomogły bo obawiałem się czy 1ml nie ubije mi zbiornika. 

Źle wliczyłem bieżące zużycie. Wg informacji od Ciebie, będę musiał miesięcznie dolewać pomiedzy 78,75-90ml.

Jeszcze trochę a dolewka automatyczna będzie zbędna ;)

Pytanie co ta siarka jeszcze podnosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dla syna napisał:

@Ura teraz triton poszedł w ekonomię i butelka zamieniła się w kartonowe opakowanie jak po mleku.

Być może to nie tyle ekonomia co ekologia ;) Co jak co, ale firmy akwarystyczne jako pierwsze powinny przystopować z produkcją plastiku i dać trochę przykładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe testy icp. Zdjęcie aktualne dodam jak tylko będę w domu kiedy oswietlenie będzie w piku. 

Screenshot_20190128-093710.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, zdjęcie z kamery online. Zdjęcie bezpośrednio w pełnym oswietleniu uda mi się zrobić dopiero w weekend 

14176289_Screenshot_20190128-221250.png

 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.