Skocz do zawartości
dla syna

Prowadzenie zbiornika bez podmian

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie wytrzymały acropory tenuis oraz florida. Tumida walczy puki co i jakby przestała dalej lecieć. Tricolor ma ubytku ok 10%. Red dragon, echinata, millepora, hiacyntus i reszta, trzyma się wzorowo. Jutro kolejna dawka PURGE AEFW. KH skoczyło o 0,56 w ciągu tygodnia w górę a po4 do 0,08. Resztę parametrów udaje się utrzymać na stałym poziomie. Mam wrażenie że tenuis poleciała z powodu zaaplikowanego środka, gdyż przed zastosowaniem była w dobrej kondycji. Zgon nastąpił w ciągu 48h od podania PURGE. Pozostałe zwierzaki nie wykazują zmian na podanie tej chemii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie red dragona przed podaniem drugiej dawki (był zdrowy, nie było żadnego śladu ataku aefw) eoObI7c.jpg

Po zastosowaniu drugiej dawki, w ciągu 24h tkanka się rozsypała. Pani z JadwigiMorskiej nadal twierdzi że skoro poleciał, koralowiec musiał być "bardzo mocno zainfekowany". O dziwo koralowce bardzo mocno zainfekowane nadal żyją. 

Tak wygląda po 36h oVLiqK2.jpg

Co prawda pierwsze zdjęcie jest zrobione w oświetleniu o zmierzchu a drugie o świcie. Natomiast uważam że różnica jest kolosalna

Dla przykładu zdjęcie zarażonego korala w jego środkowej części. Taki stan utrzymuje się od samego początku "leczenia" Purge aefw. 

PuqkEeq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne wyniki icp

Screenshot_20191016-230238.png

Jak widać pomimo że utrzymywałem parametry wg marinlabu, nie byłem w stanie utrzymać boru na stałym poziomie. Jakby środek purge aefw miał bor w składzie. Poprosiłem o kartę charakterystyki tego produktu, lecz od Pani ze sklepu Jadwiga Morska usłyszałem tylko że nie dostanę jej bo jest to "utajnione" i pozostała by mi jedynie droga sądowa. Oczywiście otrzymałem info z góry że przegrał bym walkę w sądzie hmmm.... Pan ze sklepu (najprawopodobniej syn) poinformował mnie mailem, że ten środek jest w 100% naturalny i nawet przedawkowanie 10x nie spowoduje śmierci acropor. Natomiast utraciłem acry można powiedzieć wszystkie bez wyjatku. Do tego padły dwie ryby żerujące na skałach po pojawieniu się glonów (salarias oraz picturatus). Nie przeżył żaden tectus 11szt oraz ślimaki turbo z populacji około 150szt pozostało może 20szt.

ADMQaPa.jpg

Tak zbiornik wygląda na chwilę obecną 

Środek był podawany zgodnie z opisem na stronie sklepu z dokładnością do 1/10grama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dla syna napisał:

nie dostanę jej bo jest to "utajnione"

Jak masz coś tego purge jeszcze, to może zwyczajnie wyślij to do marinlabu jako próbka wody (ewentualnie rozrób w określonej ilości rodi)? Zawsze można też nasłać na nich inspekcję handlową, sanepid itp...;-) "Utajnione", odsyłanie do sądu... słaba wizytówka dla sklepu...

Żal patrzeć na te kłaki glonów, ale wierzę, że uda Ci się jeszcze wyprowadzić akwarium na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ShrimpFarm

Jeżeli w wyniku tego środka doszło do takiego armagedonu w zbiorniku to imo można pomyśleć o powalczeniu w Sądzie, nie do końca byłbym przekonany, czy w istocie w Sądzie sprawa zostanie przegrana. W zasadzie Sąd może zobowiązać na takiej sprawie do wyjawienia całości składu produktu, powołać biegłego do ustalenia tego, ba wręcz może powołać biegłego do oceny czy ten produkt spowodował taką masakrę w zbiorniku - przy dobry skonfigurowaniu pozwu ryzyko kosztów może być wręcz znikome - 200 - 500 zł. Straszenie przegraniem sprawy sądowej to naturalny sposób na odstraszanie Klientów od takiej drogi - kilka zdań, a setki tysięcy o ile nie miliony oszczędzone przez wielkie firmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w necie że 1i2 partia tego leku który zastosowales była źle wymieszana dopiero 3 była ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADMQaPa.jpg

Takie włochy  ... pokryły u mnie skałę i szyby łącznie z sprzętem  po  wakacyjnym armagedonie .Który był spowodowany  karmieniem zgniłymi mrożonkami  . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, SU1 napisał:

ADMQaPa.jpg

Takie włochy  ... pokryły u mnie skałę i szyby łącznie z sprzętem  po  wakacyjnym armagedonie .Który był spowodowany  karmieniem zgniłymi mrożonkami  . 
 

Tez tak miałem . U mnie to wystąpiło przez za słabą filtrację . Syf sie zbierał pod skałą na piasku . Dla tego nowy projekt będzie bez piasku . Teraz tylko fluco ci zostało i kup z dwa jeże tylko one to jedzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zaburzyło parametrów ani nie karmiłem trefnym pokarmem. Raczej była głodówka. Jedynie co to bor poszedł do góry. A podczas stosowania preparatu acry się rozpuszczały. W zasadzie przetrwały te zarażone. Montipory i lpsy są zdrowe i nawet im przyrosty przyspieszyły. Milkę ucinałem co tydzień a jest jej więcej niż przed kuracją. Z glonami sobie poradzę w 2-3 tygodnie bez wycinania ich. Tylko pytanie co te glony  zawierały że tyle zgonów spowodowały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wlasnie od jakiegos czasu zaczalem moj zbiornik prowadzic znacznie zmniejszajac podmiany wody.....bo spotkalem paru kolesiow ,ktorzy mi w leb pukali zeby tyle drogiej solanki do kibla wyzucac.

Co dziwne,zaczely mi rosnac twarde korale a psiary przestaly.....sumplementuje pompami dozujacymi codziennie

MG = 1600....

.Ca= 500 

jod 24  -  5 kropli dziennie (tylko na noc bo jod sie utlenia od swiatla)

KH ma 8

Po4 prawie biale

No2 czyste

No3  w normie

Acanthastrea lordhowensis,Favie,Euphilie Barty i jeszcze inne rosna  i co pare tygodni je odcinam szczepki tarcza diamentowa i oddaje do sklepow 3/1 dostaje i dalej rozmnazam.....co ciekawe...2 miesiace nie wymienialem wody a te swiry rosna dalej,ale problem jest z miekkimi...clavularia i inne krzaki stoja.......

Czy mozna wlasnie tak prowadzic akwarium ?bo mi to rosnie ....dopiero 3 podmiany wody troche ruszyly miekkie....ale twarde na ta podmiane jakos nie zaaregowaly.

WIesz,ja sam tego w ogole nie rozumiem jak to wszystko jeszcze tak dziala.......

poz

T

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne icp po 3 miesiącach nierobienia. 

 

Na własnym przykładzie zrozumiałem rolę bromu. Koralowce potrzebują go do wytworzenia ochrony (śluz ochronny itp). Kiedy aefw zaatakował zbiornik, brom został mocno wchłonięty najprawdopodobniej przez korale, które mocno się sliniły przez około 4 tygodnie. W efekcie brom spadł do 23mg z 70mg/l. W każdym razie przy tak niskiej wartości, jak obecnie, nie widać nic niepożądanego. 

Screenshot_20200126-140127.png

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kompedium wiedzy jaki pierwiastek na co wpływa ;) za jakiś czas akwarium będzie baja.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, jak mówiłem w wątku @Jacek56 postanowiłem spróbować poprowadzić akwarium bez odpieniacza. Oczywiście podmian nadal nie robię. Ale tak jak u Jacka nadmieniłem, że rozpocznę to wszystko w większym zbiorniku bo mógłbym nie opanować całości systemu. Wczoraj uruchomiłem zbiornik o wymiarach 80*60*50h cm. Niestety musiałem uruchomić kolejną lampę bo jeden rsx świecił tak jak ja latareczką w telefonie po nocach. I nie krzyczcie po mnie bo od wczoraj (czyli od zalania) są już acry z poprzedniego zbiornika itp. Co się dało żywego przełożyłem z poprzedniego baniaka oprócz podłoża. Pierwsze icp za miesiąc. 

Screenshot_20200305-111600.png

Screenshot_20200305-222443.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony z tych lamp... Czekam na kolejne aktualizacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jaka będzie różnica w spadkach micro z odpieniaczem i bez odpieniacza. 

17 minut temu, dadario napisał:

Będziesz zadowolony z tych lamp... Czekam na kolejne aktualizacje...

Wiem, znam je i jestem z nich zadowolony. Ale mam jeden kłopot, nie mogę ustawić im parametrów kiedy są w grupie. Zawsze tylko jedna dziala właściwie. Musiałem ustawić każdą z osobna ten sam schemat. Będę miał kiedyś czas, to chyba przeczytam instrukcję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor, miałem też ten problem... Sprawdź, czy firmware jest ten sam... A później w ICV6 dodajesz je do grupy, ustawiasz czy są fresh czy marine i bangla jak ma banglać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za powroty? Locline jest dobry obrabiarki a nie akwarium morskiego. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dadario napisał:

Sprawdź, czy firmware jest ten sam... A później w ICV6 dodajesz je do grupy, ustawiasz czy są fresh czy marine i bangla jak ma banglać...

Sprawdzałem, firmware jest identyczny. Usunąłem wszystkie urządzenia, dodałem na nowo, skonfigurowałem typ na marine w obu lampach, utworzyłem grupę i dodałem obie lampy do grupy. Potem w grupie ustawiłem schemat świecenia i tylko lampa o nr 2 dodania do grupy właściwie działała. Lampa nr 1 szła swoim innym torem. Jak lampę nr 2 dodałem jako pierwszą to lampa nr 1 działała właściwie. 

5 minut temu, Jacek56 napisał:

Co to za powroty? Locline jest dobry obrabiarki a nie akwarium morskiego. 

Locline u mnie nie ma powrotu, no chyba że pompę wyłączę to trochę wody pójdzie wstecz ;) chyba nie zrozumiałem pytania :)

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie poradzę...
Ale...

@luft POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

w produktach Maxspect można wejść w tryb serwisowy poprzez wyłączenie zasilania, wcisniecie pokretła kontrolnego (trzymać caly czas) i przywrócic zasilanie

wybrać opcję reset (restore nie wybierac bo wyzeruje firmware do fabrycznego)

Jesli to nie pomoże - włączyć ocję test i sprawdzić mozna na 1% wszystkie kanały itp.

Jeśli to by nie pomogło jestem do dyspozycji (dane kontaktowe na www.csfrey.pl)

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @luft  jak się nie uda to odezwę się. 

Uuuu po przesiadce pierwsze pomiary kosmiczne. Zasolenie 35,5ppt, kh 9,35, no3 1, po4 0,14, temp 24.8st C. Czyli balling stop, tylko żelazo i jod z fluorem pójdzie z ręki a jak spadnie kh do 8 odpalę dozowanie jak wcześniej na 100l. Siarkę zostawiam na pompie. Bor też zatrzymany. 

Aa zapomniałem napisać że no2 trzyma na zero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dni po przesiadce no3 nadal 1 (a nawet ciut mniej) za to po4 spadło do 0,09 (mała hanka). Biologia widać że działa dobrze puki co bez odpieniacza. Skała zaczyna się zabarwiać na lekko zielono i bombelkuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 dni po przesiadce no3 nadal 1 (a nawet ciut mniej) za to po4 spadło do 0,09 (mała hanka). Biologia widać że działa dobrze puki co bez odpieniacza. Skała zaczyna się zabarwiać na lekko zielono i bombelkuje. 
No3 1 to super wynik.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 0, po4 0, kh 8.62, ph 8.15 o 23:00, zasolenie 35ppt, temp 25,2. Wynika z tego, że kh 8 zostanie złamane w ciągu 2 tygodni. Wtedy poleci woda na icp. Puki co nadal bez odpieniacza. Obawiam się tylko zbyt szybkiego wyzerowania nutreinow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi nadal szkoda kasy na ICP [emoji14] ale przynajmniej będziesz wiedział nas czym stoisz ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.