Skocz do zawartości
dla syna

Prowadzenie zbiornika bez podmian

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, =Fresz= napisał:

Mi nadal szkoda kasy na ICP emoji14.png ale przynajmniej będziesz wiedział nas czym stoisz ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie wychodzi obecnie 82zl na 2 miesiące. To taniej niż 10% podmiany w zbiorniku co tydzień kiedy w obiegu jest 250l. A tak prawdę mówiąc test ostatni robiłem już ponad 2 miesiące temu. Plus jest taki że jest lżejsza robota przy prowadzeniu zbiornika a minus, że trzeba być bardziej systematycznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy z godziny 23:00.

No3 i po4 niewykrywalne. Kh spadło do 7,28 (pompy poszły w ruch ustawione na 7,2ml), temp 25,1 zasolenie 35ppt, ph 8,1. Jak nie zapomnę to jutro idzie pierwsze icp. Montipora talerzową wystrzeliła (przyrost ok 5mm na każdej krawędzi w tydzień). Acry te co udało się uratować polipują od tygodnia 

Screenshot_20200329-232915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200401-141505.png

Myślałem że przy przesiadce i kropieniu na oko oraz usunięcie odpieniacza będzie większy rozjazd. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż prowadzę zbiornik od jakiś 5 lat też bez podmian, szczerze kibicuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z okolic Bielska-Białej węża silikonowego 32mm? Sprawa nieco pilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dla syna napisał:

Taki może być do pompy obiegowej? (wersja 32mm). Niby do spożywki non toxic

Jeśli zależy Ci na czasie to wąż możesz spokojnie dobrać w każdym hipermarkecie ogrodniczym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200605-144314.png

Najnowsze wyniki icp. Próbuję wyciągnąć żółty więc metale będą nieco wyższe ale wszystko staram się mieć w granicach normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Guban88ok3m napisał:

A od czego zależy zólte?

To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, lecz trzeba spełnić kilka kryteriów. Bor umożliwia uzyskanie ciepłych kolorów (żółty, pomarańcz, czerwień) ale to nie jest tak że jak jest boru więcej to będzie intensywniej, poprostu są możliwe do uzyskania kolory ciepłe. Odpowiednią ilość żelaza, gdyż nadmiar spowoduje przeciągnięcie żółtego w zieleń, pomarańczowego w ciemny zieleń a czerwony może czasem pójść w lekkie brązy. Napewno no3 i po4 musi być wykrywalne ale nie przesadzone (wyjątek stanowi ZV) w szczególności po4 nie powinno być wyższe niż 0,1 a no3 bliskie współczynniku 16:1 no3:po4. Na swoim przykładzie zauważyłem że siarka musi być conajmniej na poziomie 800mg/l inaczej wyjdzie blado zielony. Te podstawowe kryteria należy spełnić, ale pozostałe pierwiastki wpływające na barwę nie mogą być w nadmiarze, gdyż zaczną przeciągać w stronę pigmentu który podbijają. Przykładem jest jod wpływający na niebieski i fiolet, potas-czerwony oraz śladowe metale ciężkie wpływający na stalowy itp. Niby żółty jest najłatwiejszy do osiągnięcia i wystarczy tylko zachować odpowiednią chemię wody, ale u mnie to nie działało, więc napisałem swoje zdanie na przykładzie montipory rainbow. Tak naprawdę na temat barw można by napisać niezły essej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dla syna napisał:

16:1 no3:po4

Stosunek Redfielda dotyczy azotu do fosforu więc dla azotanów i fosforanów nie jest to dokładnie 16 :1.

 

 

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Tester napisał:

Stosunek Redfielda dotyczy azotu do fosforu więc dla azotanów i fosforanów nie jest to dokładnie 16 :1.

 

 

 

 

Tak, zgadza się. Późna godzina dała o sobie znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tL0ORLT.png

Na tym zdjęciu monti rainbow przy siarce 750mg/l przy 700mg polipy były zielone. Chcę dobić do 850mg i zobaczę jak się wybarwi

Zdjęcie jest robione bez filtra telefonem pod oświetleniem ledowym

Docelowo chcę uzyskać mocno wyraźny żółty kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guban88ok3m triton. Nie wiem dlaczego af wprowadzając linię pojedynczych pierwiastków, zapomniał o siarce. W zasadzie bez podmian, najszybciej ubywa siarki. Oczywiście nie wspominam o ballingu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak daje balling + strong w dodatku krople jod stront potas micro e( zapomniałem wymienić wcześniej) A ile się tego daje? I jak dużo na dobę podnosisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Tak daje balling + strong w dodatku krople jod stront potas micro e( zapomniałem wymienić wcześniej) A ile się tego daje? I jak dużo na dobę podnosisz? 

Na 250l w obiegu przy małej masie koralowej podaje pompą 7,2ml na dobę. W ciągu dwóch miesięcy siarka podnosi się o 45mg/l. W ciągu pół roku przy takim dozowaniu i takiej konsumpcji powinienem dobić do 850mg i będę chciał utrzymać wartość pomiędzy 850-900mg/l.

Dawkę dobową dzielę na 6 części. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Ok A można podnosić szybciej? Np o 1 sstopnie na dzień? 

Nie wiem, nie próbowałem. Ale do 1mg na dobę u mnie już niewiele brakuje więc nie powinno być problemu. Ja ustaliłem sobie taką dawkę gdyż dla mnie ważne jest że się stałe podnosi i jestem w stanie w porę nad tym zapanować. Większy problem jest na początku aby ustalić odpowiednią dawkę która będzie stałe podnosić wartość w miarę liniowo. Ustalenie mojej dawki wymagało 3 testów icp bo na początku wcale nie podnosiło się liniowo (raz podbijało o 15mg na dwa miesiące a w kolejnych spadało o 5mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem obsadzić szczepkami żeby zwiększyć masę koralową gdyż nadal bez odpieniacza

2tVU7xb.jpg

Przy okazji las bryopsis się pokazał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakiś pomysł z walką z bryopsis to chętnie usłyszę wskazówki. Odrazu zaznaczę że nie będę próbował kombinować z magnezem. Co do obsady to mam pokolca (i ewidetnie je dziubie ale są tak mocne że nie potrafi ich urwać), percnon się tym nie interesuje jak i pozostałe sześć krabów pustelników, a Globulus urywa je czasami niechcąco kiedy do macek mu się za mocno przykleją. Ślimaki omijają miejsca porośnięte. Chcę kupić z 2-3 mitrax, ale obecnie są nie do dostania. Na borsuka mam zaś za mały litraż conajmniej o połowę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dla syna napisał:

Jak macie jakiś pomysł z walką z bryopsis to chętnie usłyszę wskazówki

Mamy:

https://www.ebay.pl/itm/Reef-Flux-Bryopsis-Hair-algae-killer-200mg-x10-fluconazole-marine-treatment/193339190087?hash=item2d03e9eb47:g:m6cAAOSwoCdd09dA

20 minut temu, dla syna napisał:

Chcę kupić z 2-3 mitrax, ale obecnie są nie do dostania.

Mają w Seafarmie, ale niestety spóźniłeś się na promocję, minęła 5 minut temu  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, klossowski napisał:

Dzięki :) z tym że mam obawy co do takiej chemii. A co do mitraxów cena w tym przypadku jest bez znaczenia. Nie kupię zwierzaków wysyłkowo a na wycieczkę mam trochę za daleko. Puki co szukam bardziej lokalnie (do 2h jazdy w jedną stronę). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dla syna napisał:

z tym że mam obawy co do takiej chemii

No chemia to zawsze chemia, ale Bartek to stosował i sobie chwalił:

https://reefhub.pl/glony-wlosowate-metody-walki/

12 minut temu, dla syna napisał:

Nie kupię zwierzaków wysyłkowo a na wycieczkę mam trochę za daleko.

W skrzydlicy sprawdzałeś? W sklepie internetowym mają 2 sztuki i to po 70 zł, to w Bielsku-Białej jest , to chyba nawet piechotą dałbyś radę :clowning 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, klossowski napisał:

No chemia to zawsze chemia, ale Bartek to stosował i sobie chwalił:

https://reefhub.pl/glony-wlosowate-metody-walki/

W skrzydlicy sprawdzałeś? W sklepie internetowym mają 2 sztuki i to po 70 zł, to w Bielsku-Białej jest , to chyba nawet piechotą dałbyś radę :clowning 

Skrzydlica chyba już dwa lata nie istnieje. No chyba że jakieś przebudzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.