Skocz do zawartości
dla syna

Prowadzenie zbiornika bez podmian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A jakie dozujesz bakterie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, =Fresz= napisał:

A jakie dozujesz bakterie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

BioDigest Prodibio i wcześniej bio-mate, którego podejrzewam. Oprócz tego pożywkę nitraphos minus. Salariasy żywią się filmem bakteryjnym i drobnym porostem glonów na powierzchni. Dlatego zakupiłem jednego, który przyjmował mrożonki w sklepie a u mnie ma to w d...e. Ale jest gruby jak beczka więc filmu bakteryjnego musi być bardzo dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

bio-mate

Z jakiego powodu uważasz, że te bakterie stanowią problem. Stosuje je od 8 miesięcy nie obserwuje negatywnego działania, wręcz przeciwnie...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, norbi2222 napisał:

Z jakiego powodu uważasz, że te bakterie stanowią problem. Stosuje je od 8 miesięcy nie obserwuje negatywnego działania, wręcz przeciwnie...

Bio-mate to ponoć szczepy agresywnych bakterii. Też z nimi nie miałem problemu kiedy używałem odpieniacza. Pół roku po odstawieniu go, najprawdopodobniej rozwinął się ten szczep na tyle, że zaczęły atakować/drażnić spsy. Pierwsze atakuje te gatunki w których tkanka jest najcięższa. Słyszałem o takich przypadkach kiedy podanie bio-mate spowodowały właśnie takie efekty. W moim przypadku jest to domysł. Ale po odstawieniu tych bakterii i  uruchomieniu odpienoacza, zaczyna być poprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dla syna napisał:

Bio-mate to ponoć szczepy agresywnych bakterii

Może tak być. Jednak ja mam znacznie bardziej wymagające koralowce i brak odpieniacza i nie doświadczam takiego problemu. Ja bym jeszcze sprawdził, czy nie ma jakiegoś robactwa. Szczególnie na tych najbardziej dotkniętych koralowcach. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna

Ostatnio podobny problem z seriatoporami zgłaszał kolega na fb u niego przynajmniej wg jego wersji winne był wysokie Ca co prawda zgłaszasz wzorwe ICP ale podrzuce temat.

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sith114 napisał:

@dla syna

Ostatnio podobny problem z seriatoporami zgłaszał kolega na fb u niego przynajmniej wg jego wersji winne był wysokie Ca co prawda zgłaszasz wzorwe ICP ale podrzuce temat.

 

Chciałbym żeby tak bylo. Natomiast na mojej wodzie z ujęć aby zasolenie nie wzrastało, woda trafia do akwarium teścia i kompletnie nic złego się nie dzieje. Akwarium jest jak malowane. 

5aFgsvU.jpg 

 

Od miekkasów po acry. 

4 godziny temu, norbi2222 napisał:

Może tak być. Jednak ja mam znacznie bardziej wymagające koralowce i brak odpieniacza i nie doświadczam takiego problemu. Ja bym jeszcze sprawdził, czy nie ma jakiegoś robactwa. Szczególnie na tych najbardziej dotkniętych koralowcach. 

Jak moczyłem w dipach, nic nie wypadało. Wcześniej jeśli coś było, to coś tam zawsze szło zobaczyć. Powiększenie x 50 też nic nie wykazało. Poprostu tkanka się rozpuszcza w miejscu ślinienia się. Raczej to musi być coś na poziomie bakterii,których nie mogę zobaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychać w baniaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś z dna poprzestawiał na skałę to by było lepiej ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.