Skocz do zawartości
dla syna

Prowadzenie zbiornika bez podmian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Kh nie za niskie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2019 o 20:08, fresz33 napisał:

Kh nie za niskie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Za niskie :) spoko już podnoszę, obecnie 6,24. Zdjecie online w nocy. A myślałem że będzie kolorowo hehe

 

Screenshot_20190131-232738.png

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z dzisiaj wykonana telefonem

14205986_DSC_0722.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ura masz może jeszcze te notatki odnośnie Boru (B)? Chyba będę musiał dozować, tylko nie wiem od jakiej dawki wystartować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ura napisał:

:) podałem na PM dawkowanie.

To i ja  poproszę z ciekawosci 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AnT napisał:

To i ja  poproszę z ciekawosci 

B Triton 75 ml podnosi o 1.13mg/l w całym akwa - akwa mam 220 L 

 

Tak mam zapisane w notatkach powinno być OK, tak u siebie dolewałem ten preparat, tylko nie na raz tylko na kilka dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wyniki icp. Niebawem fotka aktualna ale to dopiero jak będę w domu i kiedy będzie oswietlenie w trybie daytime

 

 

Screenshot_20190302-160439.png

_20190223_122209.JPG

A powyżej to fotka z przed tygodnia z kamery online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam o co kaman z tym prowadzeniem zbiornika bez podmian? Traktując to jako wyzwanie to zgoda, ale czy przez to rzeczywiscie robimy dobrze mieszkańcą w akwarium? Jak można to proszę o jakiś link spektakularnego akwarium prowadzonego bez podmian. Pamiętam akwaria prowadzone na kranówce i to wcale niekiepskie ale.... Można wszystko tylko po co? Nie chce mi sie wierzyć że koszty czasowe i finansowe takiego prowadzenia są niższe, niż klasyczej podmianki 5% co tydzień. Pozdr., tomko

 

Ps. Sorry za offtopa


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak sie zastanawiam o co kaman z tym prowadzeniem zbiornika bez podmian? Traktując to jako wyzwanie to zgoda, ale czy przez to rzeczywiscie robimy dobrze mieszkańcą w akwarium? Jak można to proszę o jakiś link spektakularnego akwarium prowadzonego bez podmian. Pamiętam akwaria prowadzone na kranówce i to wcale niekiepskie ale.... Można wszystko tylko po co? Nie chce mi sie wierzyć że koszty czasowe i finansowe takiego prowadzenia są niższe, niż klasyczej podmianki 5% co tydzień. Pozdr., tomko
 
Ps. Sorry za offtopa
5% podmiana nawet gdyby, to raczej za mało żeby uzupełnić braki ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany są uzaleznione od potrzeb w baniaku, u jednego styknie 5%, u innego 20%. 

Tryc o podmianach pisał w swoim temacie, obserwuje kondycję skały i nalotu, coś w tym jest :)

A wraz z podmianami porządne odkurzanie baniaka.

 

Widziałem kilka baniaków na DSR, korale żyją i hula ale czegoś w nich 'brak', tylko nie wiem czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko dla zbiorników poniżej 400l w obiegu nie ma ekonomicznego uzasadnienia (oczywiście uwzględniam średnią konsumpcję o czym @Raffy14 wspominał). Co do wygody to jest to sprawa indywidualna. Metoda ta wymaga jakby jeszcze więcej systematyczności ale za razem mniejszym nakładem pracy (częściej ale mniej inaczej mówiąc). Tak naprawdę puki co jestem zadowolony z efektów. Powodem przejścia na tą metodę było wieczne grymaszenie korali po podmianie z niewiadomych powodów. Nawet icp niemal identyczne świeżej solanki było porównując ją do wody w baniaku. Od kiedy nie podmieniam, jest lepiej :) @Raffy14nawet nie wiedziałem że Tryc pisał o "podglądaniu" skały ale to prawda. Odkąd nie podmieniam wody, zmiany zachodzące w zbiorniku (wahania) są mniejsze. I zauważyłem że można wyczytać po nich wartość no3, po4 a nawet stront i niektóre pierwiastki znając wartości mierzone testami podstawowymi (ca, kh, mg). W metodzie berlińskiej nie byłem w stanie tego zaobserwować w moim zbiorniku bo wszystko po podmianie szalało. A o tych obserwacjach tu narazie nie pisałem bo uważałem że mi się tylko wydaje i znowu tylko "zgadłem" . A dziś nadmieniłeś o Krzysztofie i od razu skojazylem moje przypuszczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna fotka, oczywiście z telefonu co widać po jakości... 

14382986_DSC_0755.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lpsy będą do wywalenia. Powoli szukam chętnych do przyjęcia korali z okolicy. Niestety echinata wystawiła macki i spaliła 30% powierzchni milki, a mam dwie takie gadziny. 

Jakiś babol jest, pisze że wykorzystałem limit a mam jeszcze do dyspozycji 51%... I nie mogę fotek dodać.... Oczywiście fotka poniżej 1MB

140 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam serwer imgur.com zero limitów. Wrzuć lepsze foty.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dla syna napisał:

Lpsy będą do wywalenia. Powoli szukam chętnych do przyjęcia korali z okolicy. Niestety echinata wystawiła macki i spaliła 30% powierzchni milki, a mam dwie takie gadziny. 

Jakiś babol jest, pisze że wykorzystałem limit a mam jeszcze do dyspozycji 51%... I nie mogę fotek dodać.... Oczywiście fotka poniżej 1MB

140 140

mam tego korala hihi,wiem czym to pachnie potrafi wyciągnąć macki na 10cm i wszystko pali! 

mam nadal ale w koło nic nie ma.:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti ja to mam mniejsze pole manewru. Dwa takie są w stanie dosięgnąć ok 60% korali w moim byczym zbiorniku. Beata, a może Ty masz dużo miejsca jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dla syna napisał:

@@Beti ja to mam mniejsze pole manewru. Dwa takie są w stanie dosięgnąć ok 60% korali w moim byczym zbiorniku. Beata, a może Ty masz dużo miejsca jeszcze? 

Już nie mam serio,dwa korale to muszą mieć w koło sporo miejsca,ciasno:(nawet gratisa juz nie chcę


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2019 o 12:35, dla syna napisał:

Aktualna fotka, oczywiście z telefonu co widać po jakości... 

14382986_DSC_0755.JPG

Siema 

Jeśli mogę ? 

Pawonę wywal pozalewa skałę i się wk... 

Seriatopora czerwona przenie s zasłoni miejsce dla acropor 

Nad stylo fiolet masz acrę daj niżej nie ta partia akwa dla niej 

Seria zielona zacznie wbijać się w acry 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AnT napisał:

Siema 

Jeśli mogę ? 

Pawonę wywal pozalewa skałę i się wk... 

Seriatopora czerwona przenie s zasłoni miejsce dla acropor 

Nad stylo fiolet masz acrę daj niżej nie ta partia akwa dla niej 

Seria zielona zacznie wbijać się w acry 

 

Dzięki, za podpowiedzi. Ale masz rację, poczatkowo robiłem próby na sps czy wkońcu rusza (i tak zostało). Co do wycinki pavony zabieram już się od miesiąca ale nigdy nie mam czasu, wiec czekam na dostawę nowego życia. Za pavoną jest tricolor (wkońcu ruszyła). Mam dostać 10 szczepek i zamiast pavony (oraz na prawo echinata też wyleci) w tej okolicy bedzie hiacyntus i red dragon. Seriatopora czerwona/fioletowa czy jak tam ją zwał, jest tylko po to żeby wyciągnąć wapń bo mam go jeszcze ciut za dużo. Pewnie później wyleci. A seriatopora zielona hmm tu jest trochę namieszane i to na moje własne życzenie. Wiem że fotka kiepskiej jakości, ale jak się przypatrzysz to pod nią jest favia, ktora blokuje monti talerzową czerwoną. Ta seriatopora bedzie puki co bronić acre przed favią, a ona z kolei cofa się od acry nie uszkadzając jej, i sama traci w miejscu styku polipy. Acana z dołu z lewej też wyleci i na środku u dołu euphyllia również out... żeby zrobić miejsce na pozostałe acry. Czekam jeszcze na prywatny transport z Australii millepory czerwonej z dostawą do Niemiec i dopiero pojedzie do mnie. Ehh, aż się boję tej rewolucji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca za wysokie a jakie masz kh ? 

Magnez pewnie wciągnięty ? 

Jak już tak się trzymasz parametrów to : ( z tabeli z marca z testów -  teraz zobaczyłem ) 

Mg - 1391 + Ca 450 = 1841   

I teraz 1841 / 265 = 6,947....     takie powinieneś mieć Kh  w/g  obliczeń  

Mg -Ca  wiadome  1/3   

 

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AnT napisał:

Ca za wysokie a jakie masz kh ? 

Magnez pewnie wciągnięty ? 

Jak już tak się trzymasz parametrów to : ( z tabeli z marca z testów -  teraz zobaczyłem ) 

Mg - 1391 + Ca 450 = 1841   

I teraz 1841 / 265 = 6,947....     takie powinieneś mieć Kh  w/g  obliczeń  

Mg -Ca  wiadome  1/3   

 

 

 

 

Dokładnie, teraz dzwignąłem kh do 7,22 wg hanki ale wcześniej miałem kh na 6,2-6,4. Stąd moje zapędy żeby kh trzymać 6,8-6,9 a wapń zjechać do 410-420. Jeszcze miesiąc i się wyrówna naturalnie bo podmian nie robię. Magnez by pozostał na  poziomie 1300.

@jarek35niebawem wpadnie po lpsy to część klopotu będzie z głowy. Bo puki co, lpsy zaczynają mi bardzo przeszkadzać w tak małym zbiorniku. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarek35 wykazał się pełną profeską. Jednym ruchem ręki wyłowił bicolora pogromcę korali. Teraz siedzi u Niego w karcerze :) Zwolniło się też miejsce bo lpsy znikły i oczekuję na dostawę acropor. Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu zbiornik będzie całkowicie obsadzony. Puki co jest prawie łysa skała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolejne icp i teraz zonk. Dosyć długo czekałem na wyniki gdyż odbywał się serwis sprzetu. Natomiast nie pojmuję wyników Na i zasolenia. Nie zmieniłem nic, wg refraktometru mam nadal w okolicy 35ppt a tu Na siup do góry a Zasolenie siup o dwa w dół? Jakby coś nie ten teges. 

Screenshot_20190409-222031.png

Praktycznie nie możliwe jest aby sód tak podskoczył przy tej samej konsumpcji (niby o 20%) a jednocześnie taki spadek zasolenia kiedy refraktometr elektroniczny i lunetkowy się pomylił o dwa punkty jednocześnie. Reklamować badanie icp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.