Skocz do zawartości
Ben_sage

Czy to siporax? lub co ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dali mi do pompy AN na allegro takie coś i nie wiem co to jest wolę jednak zapytać.  Przypuszczam że siporax ale może jest jeszcze jakiś inny produkt przypominający go ? 

Wcześniej nigdy nie używałem tych wynalazków. Mam tego 1,4kg

Mam sporo miejsca w sumpie i tak myślę...

 

edit. Aaa , znalazłem paragon bo żona mi zamawiała pompę jak byłem w pracy  gdy padła okazało się że wzięła od Konrada z CH wiec chyba to rozwiąło moję wątpliwości. Nie wiedziałem skąd zamówiła po za allegro a że jej nie było.... Myślałem że jakieś inni handlarze oczek wodnych i dorzucili coś dla welonów.

 

Temat do kosza dzięki.

siporax.jpg

2018-10-17-11-51-47.jpg

 

 

 

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ben_sage napisał:

jakiś inny produkt przypominający go

tu masz odpowiedź... wg mnie jest to ceramika producenta pompy....  raczej nie siporax.

google + Super Porowata Ceramika Aqua Nova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowany również w akwarystyce, wizualnie wagowo, dotykowo różni się nieco od siporaxu, cenowo różni się bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siporax to nie wygląda, raczej na jakiś "zamiennik" siporaksu typu "bioceramika" czy "bacto rings". Jak patrzę na ceny, to jakieś 15-20 zł taka ilość może kosztować, to chyba nie warto ryzykować tylko kupić sobie ceramikę z pewnego źródła. Albo jeszcze lepiej odżałować kilka dukatów więcej (~50 zł za taką ilość) i zakupić prawdziwy siporax.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam głównie softy proste życie i deficyt skały a że miejsca sporo to myślę żeby dorzucić do komory z pompą bo coś z tym trzeba zrobić.

Chyba nie dorzuciłby mi chłop coś czym bym wykończył sinularie czy ukwiały'?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Wrzucaj, zawsze torche więcej miejsca dla bakterii. Jak czytam żeby uważać i kupić siporax to niezły ubaw mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ben_sage napisał:

Chyba nie dorzuciłby mi chłop coś czym bym wykończył sinularie czy ukwiały'?

Wykończyć byś pewnie nie wykończył, ale można lepiej wykorzystać tą przestrzeń w sumpie. Siporax, matriks... to są sprawdzone materiały, wiadomo jak się zachowują. A oszczędność rzędu kilkudziesięciu złotych jednorazowo... wg mnie nie warto. Może jakbym potrzebował kilkadziesiąt litrów do jakiegoś oczka wodnego, to bym się zastanowił nad tym. Ale litr czy półtora?

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem kiedyś do testu 5L takiego medium 

Efekt - glony po dwóch tygodniach :) 

To było wtedy co było pisane o Siporax (2012) - wtedy nawet urlop dostałem :ice: - starzy pamiętają za wykasowanie całego tematu 

Dobrze  że  drodze na Milówkę - był ubaw (pamiętam Włodzimierza - Ant masz urlop :gathering: ) 

Drugi raz tego nie użyje 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie pchał do akwarium. Uważam, że jak już coś dokładać to sprawdzonego i wydajnego, po prostu szkoda miejsca. Sam mam siporax, ale zaczynam też dodawać maxspec  nano-tech, a że mam możliwość zakupu na sztuki to jeszcze dopchałem do siporaxu.

Edytowane przez ciepok77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 4 tygodnie nie 2  i nie mam glonów, korale bez zmian, akwarium bez zmian(brak sps)

Nie wrzuciłem 5l tylko 0,9kg około do sumpa. Nie zaobserwowałem czegoś niepokojącego. 

Czy coś to daje obiektywnie i subiektywnie nie wiem nie będę więc zachwalać ani odradzać. Traktuje to jako uzupełnienie niewielkiej ilości skały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.