Skocz do zawartości
SQNS

Czyscik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie czysciki? Probowalem tunze i bezfirmowke kolega pokazal mi magna float ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bawilem sie nim i zastanawiam sie czy cos jeszcze mozna innego zastosowac bo tunze okazal sie slaby dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
26 minut temu, SQNS napisał:

Jakie polecacie czysciki? Probowalem tunze i bezfirmowke kolega pokazal mi magna float ....

Fliper, bardzo fajnie czyści plus jest dwustronny, lub jak masz dużo kasy to robosnail :)

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem aquaela i jakieś no name niestety w tym przypadku za ceną idzie jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, SQNS napisał:

Fliper tez nie maly koszt

Tak ale czyści bardzo dobrze, ma bardzo mocny magnes, a jak szyba zajdzie nalotem wapiennym odwracasz i masz nożyk który też świetnie sobie radzi z takim nalotem, mam i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to poszukam ktorys z tych

A tego robosnaila gdzie mozna kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paragon napisał:

Tak ale czyści bardzo dobrze, ma bardzo mocny magnes, a jak szyba zajdzie nalotem wapiennym odwracasz i masz nożyk który też świetnie sobie radzi z takim nalotem, mam i polecam

Też mam i też uważam że jest dobry. Za to mam jedyny klopot wyczyścić narozniki dolne przy piasku. Poprostu nie potrafię tam scrapem wjechać żeby puścił nalot glonowo wapienny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam zwykły, najtańszy na żyletki i nie narzekam. Szyby czyści dobrze. Taki trixie-czyscik-do-szyb-z_1463.jpg.417cf3cbc701d85d99af1e5ac0799530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze care magnet mogę zdecydowanie polecić. Nie rysuje szyb, można założyć metalowe ostrze i działa bez problemów, jedyny minus to fakt że nie pływa. Nie wiem co znaczy, że jest za słaby ale ja używam nano do szyby 10mm czyli jego maks niby a daje sobie radę nawet z szerszym ostrzem metalowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Tunze Care Magnet Long, całkiem niezły,, jedyna wada nie wypływa po odczepieniu magnesu i czasem trzeba rękę moczyć żeby go wyciągnąć

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie slabo skrobie musze kilkakrotnie w jednym miejscu latac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, SQNS napisał:

No u mnie slabo skrobie musze kilkakrotnie w jednym miejscu latac

fliperem jedziesz raz i po temacie, na prawdę daje radę ale niestety tani nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za chwilę będzie 50 postów i witamy na targowisku :clapping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, maciej01 napisał:

I za chwilę będzie 50 postów i witamy na targowisku :clapping.

czyli nie tylko ja to zauważyłem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, SQNS napisał:

A tak z ciekawosci uzywki wogole kiedys trafiaja sie?

oczywiście - np. jak ktoś kasuje zbiornik - szukaj na allegro OLX czy naszym targowisku

Teraz, Paragon napisał:

czyli nie tylko ja to zauważyłem :)

 

wszyscy zauważyli ale .. szkoda słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz założone metalowe ostrze? Same plastiki są do kitu ale z metalową nakladka działa rewelacyjnie. Mam Long'a i radzi sobie rewelacyjnie - szybę mam 10mm, jak miałem poprzednie akwa z 8mm szyba to czasami ceizko go było przesunąć taki ma mocny magnes.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja regularnie używam plastikowych ostrzy i większość schodzi bez problemów, większe skupiska zwapniałych glonów usuwam raz na miesiąc ostrzem metalowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z jednej strony mam duże metalowe ostrze z drugiej mniejsze plastikowe i oba dają radę bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie z jednej strony mam duże metalowe ostrze z drugiej mniejsze plastikowe i oba dają radę bez problemu.
Dokładnie mam tak samo. Metalowe ostrze jest w wodzie od roku i nic się z nim nie dzieje. Tym szyscikiem nawet przegrzebuje piasek przy szybie albo przesuwam jak się gdzie górka zrobi przy szybie i nie nie rysuje.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

fliperem jedziesz raz i po temacie, na prawdę daje radę ale niestety tani nie jest

A jak sobie radzisz z narożnikami? U mnie się zbiera taki glon zielony twardszy od glonów wapiennych. Na tafli szkła uwuwam je bez problemu, ale w narożniku brakuje mi jakby siły docisku na powierzchni 2x2cm. Inne też stosowałem i flipper działa najlepiej ale i tak tego nie mogę doczyścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dla syna napisał:

A jak sobie radzisz z narożnikami? U mnie się zbiera taki glon zielony twardszy od glonów wapiennych. Na tafli szkła uwuwam je bez problemu, ale w narożniku brakuje mi jakby siły docisku na powierzchni 2x2cm. Inne też stosowałem i flipper działa najlepiej ale i tak tego nie mogę doczyścić. 

Mam tak samo, też posiadam flippera i jest naprawdę dobry, ale z zielonymi w samych rogach akwarium nie radzi sobie. Ciekawy jestem jak inni radzą sobie w samych rogach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.