Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cała ta dyskusja to nic innego jak nabijanie postów. Pisanie dla pisania, warto jednak utwierdzić się w przekonaniu że niektóre osoby są specjalistami od wszystkiegoio, wszystkim coś muszą napisać. Od moralności /łamania regulaminu forum, przez najrzadsze ryby, aż do akcesorii z Chin, których nigdy na oczy nie widzieli. 

Ja nawet tego nie krytykuje, jedni mają chęć się uzewnętrznić we wszystkim, inni z kolei jak nie wiedzą czegoś "na pewno" wola milczec. Sa jeszcze tacy którzy uważają  się onieśmieleni splendorem gwiazd forum i milczą bo jak tu dyskutować z  tuzami, zwłaszcza gdy ma się inne zdanie. Niestety poza tymi pierwszymi by domknąć zapisy regulaminu, chcąc skorzystać z giełdy trzeba potem pisac cokolwiek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci 

To jest tylko dodatek do forum i raczej przywilej  dla ludzi tutaj się udzielających się ,wiec .

Kurcze 

Dalej nie rozumiecie idei tego działu 

Dalej marudzicie i  tyle 

Zostało tak ustalone i tego się trzymajmy 

Jak ktoś nie chce się udzielać na forum jego sprawa ,ale niech nie wymaga czegoś - bo mi się należy (przecież się zarejestrowałem na forum ) - litości 

Na pewno sklepy które mają tu reklamę i płacą za to co miesiąc pewną kwotę  są zafascynowane że jest ten dział ! ( to tak na marginesie ) 

Więc dajcie sobie już spokój - gorzej jak dzieci  

Ave 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rymar666 napisał:

Czyżby foch ?

Że ja? Nie:-) Po prostu mam już dość tego tematu. Co miałem napisać, to napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, greggoldi napisał:

Niestety poza tymi pierwszymi by domknąć zapisy regulaminu, chcąc skorzystać z giełdy trzeba potem pisac cokolwiek 

Właśnie, podrzuciłem pomysł a tu cisza jak po śmierci organisty...

42 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Że ja? Nie:-) Po prostu mam już dość tego tematu. Co miałem napisać, to napisałem.

Ależ nie, chciałem żeby właśnie któryś z modów zabrał głos, pochylił się nad pomysłem, ale widać jest zbyt dobry żeby go zganić lub pochwalić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2018 o 17:20, rymar666 napisał:

Właśnie, podrzuciłem pomysł a tu cisza jak po śmierci organisty...

Ależ nie, chciałem żeby właśnie któryś z modów zabrał głos, pochylił się nad pomysłem, ale widać jest zbyt dobry żeby go zganić lub pochwalić ;) 

Nie możemy robić tylu wyjątków i opcji - powinno być łatwiej a nie trudniej. W takich przypadkach bardzo trudno o ustalenie jasnych kryteriów. Naprawdę do takich szybkich akcji można wykorzystać np FB albo OLX - i nie , nie odsyłam Was ani nie wyrzucam na inne serwisy ale jak się tak spokojnie zastanowimy to naparwdę nie ma sensu prowadzać kolejnych punktów regulaminu. 

Widzę, ze jednak większość użytkowników jest za pozostawieniem obecnej opcji. Jeśli ktoś ma naprawdę dobre nastawienie i chce cokolwiek fajnego wnieść na forum to bariera 50 postów to właściwie żadna bariera. Kilka osób pisało, ze czyta latami ale się nie udziela - czerpie wiedzę od innych użytkowników. Bardzo fajnie ale ta baza wiedzy nie powstała z niczego, komuś chciało się jednak klepać posty, które przydają się kolejnym pokoleniom, tak więc czytajmy ale też i piszmy. Wiadomo - w naszym hobby nie ma być może tak dynamiczego tempa rozwoju czy nowości jak w innych tematach ale jesli próbujecie nowości - podzielcie się wrażeniami na forum, pojawił się interesujący temat na zagranicznym forum - warto streścić go dla tych, którzy być może nie znają angielskiego, ktoś odwiedził ciekawe miejsce - poleć go innym itp itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Moim zdaniem wprowadzanie nowych punktów regulaminu doprowadzi do zmniejszenia liczby użytkowników i dodatkowo zwiększy ilość pracy, którą muszą wykonać moderatorzy. Dlatego zgadzam się z tym, że to nie ma sensu. 

Moim zdaniem posty na forum mają szczególne znaczenie dla nowych w tym hobby.  Bardziej zaawansowani akwaryści zazwyczaj szukają bowiem wiedzy gdzie indziej. Tu, jeśli szukają, to tylko [albo aż ->> wszystko i nic nigdy się nie kończy] inspiracji.  Dlatego moim zdaniem podstawowym problemem jest otwarcie się na nowych i likwidacja czynników które ich odstraszają, w tym wyśmiewanie osób, które zadają "głupie" pytania. Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi. Mi na przykład często najprostsze [wydawało by się] pytania zmuszają często do refleksji i do zastanowienia.  Dlatego właśnie czytam fora - różne.  Na te najprostsze pytania często najtrudniej odpowiedzieć. Prosty przykład takiego pytania >> "Dlaczego istnieją jakiekolwiek prawa, które rządzą światem" - nauka nie zna na nie odpowiedzi i pewnie nigdy nie pozna. A podkreślmy że wystarczy zmienić jedną z fizycznych stałych [np liczbę Plancka] i świat przestaje istnieć w ciągu milisekundy... 

 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2018 o 21:20, Irmina napisał:

 

Widzę, ze jednak większość użytkowników jest za pozostawieniem obecnej opcji. Jeśli ktoś ma naprawdę dobre nastawienie i chce cokolwiek fajnego wnieść na forum to bariera 50 postów to właściwie żadna bariera. Kilka osób pisało, ze czyta latami ale się nie udziela - czerpie wiedzę od innych użytkowników. Bardzo fajnie ale ta baza wiedzy nie powstała z niczego, komuś chciało się jednak klepać posty, które przydają się kolejnym pokoleniom, tak więc czytajmy ale też i piszmy. Wiadomo - w naszym hobby nie ma być może tak dynamiczego tempa rozwoju czy nowości jak w innych tematach ale jesli próbujecie nowości - podzielcie się wrażeniami na forum, pojawił się interesujący temat na zagranicznym forum - warto streścić go dla tych, którzy być może nie znają angielskiego, ktoś odwiedził ciekawe miejsce - poleć go innym itp itd. 

Większość a była jakaś ankieta czy głosowanie? 

Frekwencja taka niska nigdy nie była więc to "większość"  to fikcja.  Siedzę na tym forum praktycznie od początku, ostatnio mniej ale to wystarczy by dostrzec różnicę.

Kilka osób siedzi na forum i czyta latami,. Tak kiedyś takie osoby były aktywne dziś wolą czytać i nie jest to na pewno kilka osób... ale coraz mniej osób to na pewno.

W naszym hobby - pięknie. Nie będzie tempa i rozwoju :yes .  Ja bym postawił na rozwój.   Spróbować nowość pewnie warto :smilieA13: . Więc w "naszym" hobby czy w naszej branży ? 

Jasno nakierowała pani osoby które chcą handlować i oddawać nowym  fb i olx. Czy jeszcze ktoś ma jakieś złudzenia? Nie nie chce wyrzucać ależ owszem właśnie to robi i to świadomie nawet ta myśl nie jest tutaj przypadkowa, że mogła by to pani robić.

Z pewnością jest pani miłą kobietę może też i bardzo atrakcyjną  ale kto ma odrobinki rozumu, umie czytać miedzy wierszami widzi to inaczej niż chciała by to pani przestawić.Sądzę że nie waży pani słów na forum publicznym świadomie." WIĘKSZOŚĆ"  nie powinni się doszukiwać w pani wypowiedzi niczego co niosło by ze sobą optymizm w dalszy rozwój tego forum i przyciąganie ludzi ambitnych innych niż tych co łapią się na haczyk, ja byłem tu wcześniej. Teraz każdy może sam ocenić i wyciągnąć wnioski.  Zupełnie nie ubolewam nad tym aktem ale proszę mówić ludziom prawdę a nie robić z nich wariatów i korzystać z ich naiwności. Spędziłem tutaj kiedyś trochę czasu i nie wypadało by zostać biernym ani też nie wziąć udziału w tej dyskusji kiedy idzie ona w niezbyt dobrym kierunku.

Skoro powołuje się pani na "większość" to chyba już od dawna wypadało by zwrócić uwagę na targowisko - jest ono problematyczne i nie dla jeden osoby i nie 10. Zupełnie też nie próbuje pani zrozumieć problemu ludzi który wyraźny chodź by w tym dziale.

kolejny cyt : Nie możemy robić tylu wyjątków i opcji - powinno być łatwiej a nie trudniej. W takich przypadkach bardzo trudno o ustalenie jasnych kryteriów. Naprawdę do takich szybkich akcji można wykorzystać np FB albo OLX

Nie powinno być szybko ale powinno być łatwiej nie trudniej. :clowning

 

 

Konrad  widzę że tobie jeszcze jakoś zależy na tym forum bo znasz początki i masz punkt odniesienia, ale charakter już dawno się zmienił i szczerze oszczędzaj siły na hodowle krewetek i wielu innych zwierzaków :)

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę dostępu do wystawiania na targowisku ogłoszeń aby uniknąć tego typu wątków:

dla nowych użytkowników forum ograniczyć liczbę postów do 3-4 na dobę

 


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też jest to ślepa uliczka. Ci "łaknący" dostępu do targowiska i tak będą szukać kolejnych dziur i furtek. Nie powinno się reguł dostosowywać do jakichś patologicznych przypadków skrajnych. W przypadku patologicznych przykładów łamania regulaminu (a nabijanie postów to jest łamanie regulaminu) jest idealna ścieżka postępowania: użycie guzika "zgłoś odpowiedź" i zostawienie dalszych kroków kolorowym. Jeszcze tak się zastanawiam, po co się ludzie nakręcają takimi tematami? Czytają te bzdury, odpowiadają... Nie lepiej po prostu zignorować taki wątek i oszczędzić sobie zdrowia? Więcej było wpisów pozostałych użytkowników o nabijaniu postów i odpowiedzi na te bzdurne posty, niż te kilka osób "nabijających" ostatnio faktycznie napisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tu ktoś sobie robi fajną reklamę filmikami :P 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpowiedziałem fresh w temacie, że nie chodziło o żadną reklamę. Skontaktowałem się także z Bartkiem (Tester), że jeśli tak to może być odebrane, to proszę o usunięcie tematu, bo ja na coś takiego nie wpadłem, że tak może to być odebrane. Być może to kwestia tego, że nie szukam wszędzie podtekstów, lub nie szukam wszędzie drugiego dna. Dobrego dnia kolego ;).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Bo też jest to ślepa uliczka. Ci "łaknący" dostępu do targowiska i tak będą szukać kolejnych dziur i furtek. Nie powinno się reguł dostosowywać do jakichś patologicznych przypadków skrajnych. W przypadku patologicznych przykładów łamania regulaminu (a nabijanie postów to jest łamanie regulaminu) jest idealna ścieżka postępowania: użycie guzika "zgłoś odpowiedź" i zostawienie dalszych kroków kolorowym. Jeszcze tak się zastanawiam, po co się ludzie nakręcają takimi tematami? Czytają te bzdury, odpowiadają... Nie lepiej po prostu zignorować taki wątek i oszczędzić sobie zdrowia? Więcej było wpisów pozostałych użytkowników o nabijaniu postów i odpowiedzi na te bzdurne posty, niż te kilka osób "nabijających" ostatnio faktycznie napisało.

Przy okazji nakręcania nabijają posty xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Już Ci odpowiedziałem fresh w temacie, że nie chodziło o żadną reklamę. Skontaktowałem się także z Bartkiem (Tester), że jeśli tak to może być odebrane, to proszę o usunięcie tematu, bo ja na coś takiego nie wpadłem, że tak może to być odebrane. Być może to kwestia tego, że nie szukam wszędzie podtekstów, lub nie szukam wszędzie drugiego dna. Dobrego dnia kolego ;).
I wzajemnie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja prośba jest taka aby moderator czy admin który usunął z targowiska czyjeś ogłoszenie łaskawie napisał jedno zdanie dlaczego to zrobił .  Czy to tak dużo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, jurko napisał:

A moja prośba jest taka aby moderator czy admin który usunął z targowiska czyjeś ogłoszenie łaskawie napisał jedno zdanie dlaczego to zrobił .  Czy to tak dużo ? 

już ktoś im pisał o tym  na forum , ale jakoś ta petycja nie dociera do tej władzy. Podobnie jak z obecnym rządem RP.  

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to brak kultury .. usunąć i nic nie napisać dlaczego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też uunięte...I nie wiem dlaczeego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak totalna ignorancja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się akceptować wszystkie ogłoszenia (spełniające regulamin) na bieząco. Ale prócz mnie jest jeszcze kilku innych moderatórów, którzy też podejmują jakieś działania na targowisku. A do tego Irmina i Przemek też zaglądają na forum. Dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć czemu dane ogłoszenie nie jest zaakceptowane o ile nie zostało to zrobione przeze mnie. Zapewniam, że ocena ogłoszenia (czy spełnia regulamin) jest możliwie obiektywna, jednak dochodzą aspekty subiektywne np czy ogłoszenie jest komercyjne czy nie. 

Najczęstszą przyczyną usunięcia (lub niezaakceptowania) ogłoszenia jest sprzedaż komercyjna ukryta pod przykrywką normalnego ogłoszenia, brak ceny lub innego wymaganego elementu ogloszenia np zdjęcia. 

@jar2789 - twoje ostatnie ogloszenie sam zaakceptowałem dzisiaj o 9 rano i nie wiem  o co Ci chodzi

@jurko - jesli masz wątpliwości przeczytaj regulamin targowiska. W przypadku dalszych wątpliwości proponuje pisać do Irminy lub Przemka - choć wątpie, żeby przywrócili ogłoszenie. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze jak ktos cyklicznie dodaje ogloszenia ze szczepkami bedzie uwazany za konkurencje sklepow, lub nawet za przedsiebiorce ktory pod przykrywka uzytkownika forum sprzedaje towar ? Moze jakos obrac to w jakis limit, albo chcoiaz ostrzezenie nim ogloszenie zniknie bez przyczyny. Po co pozniej jakiej plotki, domysly i pomowienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż zgadzam się z kolegą powyżej . Moim skromnym zdaniem wszystkie ogłoszenia są komercyjne w mniejszy lub większy sposób . Może wreszcie niech ktoś określi ile szczepek może być wystawianych w ogłoszeniu . Co jaki czas . I będzie czarno na białym czego nie można przekroczyć aby ogłoszenie nie stało się komercyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzedaż żywej nadwyżki z akwarium jest naprawdę komercją? Przecież koral jak ma dobre warunki i dobrego Pana, będzie cały czas rósł.

 

Komercję rozumiem sprzedaż :

a/ żywych ryb w stanie ciągłym - jak wiadomo, morskie ryby przeważnie się nie mnożą w niewoli - także krabów i coś tam

b/ ciągła sprzedaż nowego/nieużywanego sprzętu

c/ ciągła sprzedaż testów, preparatów nieużywanych, soli w dużej ilości

d/ można też podpiąć do tego sprzedaż lamp diy w dużych ilościach czy cuś

 

Ale koral? Przecież to pruje do przodu jak mu dobrze, a my akwaryści tak mamy, że z biegiem czasu poszukujemy coraz rzadszych, ciekawszych odmian gdzie się da. Korala nie da się zatrzymać, urośnie i zacznie się dzielić. Wolniej, czy szybciej - ale ciągle do przodu bo tak NATURA stworzyła.

A w Polskich sklepach i tak NIC godnego nie ma, pojawił się człowiek który pasjonuje się zoanthusami i pierwszy raz w życiu widziałem niektóre ich odmiany. Dzięki nim, akwarystyka się rozwija - jest zapał i chęć na dalszą hodowlę, bo ile razy to samo w kółko można hodować? Dawno już bym nie miał akwarium jakby nic nowego się nie pojawiało.

U jurko osobiście dwa razy robiłem zakupy, za każdym razem expresowy kontakt, expresowa wysyłka, wysyłka spakowana jak marzenie, korale we wzorowej kondycji. Zostałem u niego potraktowany tak, aż miło wracać do jego tematu i popatrzeć, co by wziąć następnym razem. O gratisach nie wspomnę już. Praktycznie w żadnym sklepie online tak nie byłem potraktowany, oprócz Jadwigi (ale oni w zoa nie siedzą). A tu pyk, tematu nie ma - usunęli bez wyjaśnienia. UCZCIWY forumowicz, płaci za własną kasę na utrzymanie korali, na nowe odmiany ... wykłada na to czas. Temat był bardzo przejrzysty, zdjęcia jak marzenie i przy zdjęciach ceny - czyli tak jak nakazał regulamin.

Ale poooooo co, to Polska - tu najwidoczniej się nie lubi ludzi, którzy mają sukcesy. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Raffy14 napisał:

Czy sprzedaż żywej nadwyżki z akwarium jest naprawdę komercją? Przecież koral jak ma dobre warunki i dobrego Pana, będzie cały czas rósł.

 

Komercję rozumiem sprzedaż :

a/ żywych ryb w stanie ciągłym - jak wiadomo, morskie ryby przeważnie się nie mnożą w niewoli - także krabów i coś tam

b/ ciągła sprzedaż nowego/nieużywanego sprzętu

c/ ciągła sprzedaż testów, preparatów nieużywanych, soli w dużej ilości

d/ można też podpiąć do tego sprzedaż lamp diy w dużych ilościach czy cuś

 

Ale koral? Przecież to pruje do przodu jak mu dobrze, a my akwaryści tak mamy, że z biegiem czasu poszukujemy coraz rzadszych, ciekawszych odmian gdzie się da. Korala nie da się zatrzymać, urośnie i zacznie się dzielić. Wolniej, czy szybciej - ale ciągle do przodu bo tak NATURA stworzyła.

A w Polskich sklepach i tak NIC godnego nie ma, pojawił się człowiek który pasjonuje się zoanthusami i pierwszy raz w życiu widziałem niektóre ich odmiany. Dzięki nim, akwarystyka się rozwija - jest zapał i chęć na dalszą hodowlę, bo ile razy to samo w kółko można hodować? Dawno już bym nie miał akwarium jakby nic nowego się nie pojawiało.

U jurko osobiście dwa razy robiłem zakupy, za każdym razem expresowy kontakt, expresowa wysyłka, wysyłka spakowana jak marzenie, korale we wzorowej kondycji. Zostałem u niego potraktowany tak, aż miło wracać do jego tematu i popatrzeć, co by wziąć następnym razem. O gratisach nie wspomnę już. Praktycznie w żadnym sklepie online tak nie byłem potraktowany, oprócz Jadwigi (ale oni w zoa nie siedzą). A tu pyk, tematu nie ma - usunęli bez wyjaśnienia. UCZCIWY forumowicz, płaci za własną kasę na utrzymanie korali, na nowe odmiany ... wykłada na to czas. Temat był bardzo przejrzysty, zdjęcia jak marzenie i przy zdjęciach ceny - czyli tak jak nakazał regulamin.

Ale poooooo co, to Polska - tu najwidoczniej się nie lubi ludzi, którzy mają sukcesy. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.

Dlatego jesteśmy sto lat za murzynami nie obrażając murzynów bo jak się ogląda choćby na yt co w USA społeczności akwarystyczne w miastach robią to aż miło popatrzeć. A u nas syf kiła i mogiła dobrze, że jest OLX i Facebook i prawdziwi pasjonaci się znajdą i dogadają. Ale po to powinno być forum. Ale nie bo sklepy muszą sprzedawać tylko wy ku**** w tych sklepach tą samą biedę od lat klepiecie jak ktoś tak jak Raffy dłużej siedzi w temacie to mu się wzbiera na... jak widzi waszą ofertę pomijając czas oczekiwania w Polskich sklepach na Towar po pare tygodni na głupie cyrkulatory czy lampę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.