Skocz do zawartości
Johny191919

Korale przestały sie pompowac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie korali miekkich. Po przesiadce z 64 na 126l korale miekkie przestaly sie pompowac . Co moze byc powodem? I czy to wroci do normy? Woda do nowego zbiornika byla zywa, skala ta sama tylko okolo 2 kg zywego piasku doszlo. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz kiedy była ta przesiadka i jak dlugo korale się nie pompują może poprostu się aklimatyzują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda zmiana może być powodem słabszego się pompowania.

Inne parametry wody, inna cyrkulacja czy też oświetlenie.

Korale muszą się do tego przyzwyczaić.

Jak nieraz przestawię u siebie jakiegoś miękkiego na inną skałkę to też powili się przywyczaja i "układa" do  światła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w nowym akwa, woda jest 'za czysta', u mnie miękkie typu capnella, cladiella, lobopython, różne grzybki, pseudogorgonia, najlepiej się czują w lekkim syfie, a już szczególnie ładnie polipują jak się piasek wzruszy i zacznie wszystko fruwać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka byla we wtorek, no a woda na pewno jest bardziej czysta bo ze zbiornika z akroporami , no i swiatlo po czesci tez inne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak to spokojnie, daj im kilka dni i będzie dobrze. miekasy jak bylo to wcześniej mówione potrzebują trochę nutrientów w wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, NAP napisał:

jak tak to spokojnie, daj im kilka dni i będzie dobrze. miekasy jak bylo to wcześniej mówione potrzebują trochę nutrientów w wodzie

Ok. Dzieki bede czekal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przekładce na większe akwarium, a mam praktycznie większość miękkich korali następnego dnia zaczęły normalnie się pompować. Ale pewnie u Ciebie też zaczną się pompować, może kwestia kilku dni bo wiadomo każde akwarium jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostały czystej wody i tyle, za chwile  parametry siądą i będzie ok :)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, korale nadal calkiem klapniete, choc nie wszystkie. Moze dojrzewanie delikatne sie pojawilo, czy to moze byc powodem ? Dodam, ze takie korale jak caluastrea, kilka szczepek sps, rhodacis, czy zoantusy pompuja sie pieknie. Xenia, choc bylo jej duzo jakby zanikala , lobophyton caly czas klapniety, to samo briareum i anthelia. Poza tym pojawilo sie delikatne cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej korale pozamykane. Prosilbym o odpowiedz, czy wtorne dojrzewanie bedzie trwalo dlugo? I czy zwierzeta powinny to przezyc. Stosuje Biodigest i Nitraphos minus. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie? jakie i czy wynik jest pewny.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę dałeś całą nową czy mix nowej ze starą?

Aklimatyzację korali w nowej wodzie przeprowadziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 okolo 20 , po4 0.1 , KH 7.4, Ca 470, PH 8.1. Wszystkie testy Salifert. Zasolenie 1.025 . Aklimatyzacja byla taka, ze dwa zbiorniki staly obok siebie i przelewalem wode z jednego do drugiego okolo 1.5 godziny. Woda jest z dojrzalego zbiornika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być wiele. u mnie po przesiadce ksenia całkiem zniknęła. sinularia się utrzymała. Miałem też pavonę ale tę szlag trafił przy dojrzewaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Apolonia napisał:

przyczyn może być wiele. u mnie po przesiadce ksenia całkiem zniknęła. sinularia się utrzymała. Miałem też pavonę ale tę szlag trafił przy dojrzewaniu.

No xenia juz praktycznie zanika calkowicie. Ile u Ciebie to trwalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam ale marniała z dnia na dzień i calkiem się rozpuściła. Reszta wyglądała kiepsko ale przetrwała. Przeprowadzki takie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Apolonia napisał:

nie pamiętam ale marniała z dnia na dzień i calkiem się rozpuściła. Reszta wyglądała kiepsko ale przetrwała. Przeprowadzki takie są.

Dzieki za informacje, czekam na rozwoj sytuacji w moim baniaku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego wątku więc podepnę się.

Problem jak u kolegi - korale ledwo się pompują/otwierają, quadri też klapnięte od kilku tygodni,
parametry (Colombo):
- Zasolenie 1.024,
- NO2 0,
- NO3 0.2-0.5 (Salifert)
- PO4 0.03,
- KH 10,
- Ca 460,
- Mg 1430,
- temp. 25.2°C
- RO/DI na TDS 000/001

Sól Preis

Zbiornik 200l+sump, stoi ponad rok, światło 6x39W, cyrkulacja 2x Jecod RW-4 (na max, stały prąd) i Jecod CP-25 (tylko falowanie na 3stopniu mocy).
Nic do wody nie dodaję, w sumpie tylko odpieniacz i absorbent fosforanów.

Końcem sierpnia padło 5 z 6 ryb. Uchował się tylko brzydal. Wyskoczyło lekkie cyjano+Dino na piasku i skale, które już prawie opanowałem.
Nic nie było zmieniane w akwarium, nic dodawane.
Ktoś podpowie czym się jeszcze zainteresować?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby, ktore padły miały jakieś oznaki choroby. Padły dokładnie w jednym czasie? Może masz bardzo wysokie stężenie innych pierwiastków, których "standardowo" się nie mierzy. Może coś wpadło do systemu. Dobrze by bylo zrobić szczegółowe badania wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu kilku dni padły. Wcześniej nie miały żadnych objawów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz waty do filtracji?  Jeśli tak, to jakiej? (typowa ze sklepu artystycznego czy tzn. przemysłowa ). 

Jeśli nie było oznak choroby i padła prawie cała obsada w krótkim czasie to musiało się coś dostać do systemu. Pytam o wate, bo ta tzn. przemysłowa mogła coś uwolnić do wody.

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób śledztwo,czy ktoś ci czegoś nie nalał do akwarium (np.dziecko). Pytanie czy w akwarium nie miałeś jakiegoś zwierzaka który może wydzielać jakąś szkodliwa toksynę?Ja bym prewencyjnie wrzucił węgiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.