Skocz do zawartości
lapsiak84

Maxpect Recurve R6-120 opinie/zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie. Czy ktoś posiada tą lampę i jej używa? Planuję zmienić PS Metis Hyperion R2+ 3x150W na powyższą bo bardziej mi pasować będzie do wystroju i wogóle. Czy ktoś może się podzielić już jakimiś opiniami spostrzeżeniami itd?

Czy ta lampa dobrze doświetla zbiornik i czy daje ładne efekty fluo?

 

Będę wdzięczny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś? Ale coś na filmie widać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. To akurat widziałem. Przejrzałem całe jutuby ale mało jest realnych filmików tylko większość animacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam YouTube często w poszukiwaniu jakiś filmów o Maxspect RSX i Recurve. I mogę też przyznać, że jest naprawdę mało filmów od użytkowników tych lamp. Większość to reklamówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją na zbiorniku testowym w akcji. Fluo ma mocniejsze niż rsx r5. Może dlatego że tam jest poprostu niezależny kanał. Jeśli chodzi o doświetlenie to przeżyłem szok. Zawsze widziałem różnice na korzyść t5 jeśli chodzi o jasność dla ludzkiego oka w porównaniu do ledów. A przy tej lampie zbiornik o głębokości 60cm korale nie tylko były doświetlone z góry jak ma to miejsce w przypadku ledów, ale też od przodu i tyłu dzięki skrzydełkom. Efekt był taki jakby były trzy lampy pod różnym kątem. Niestety mój zbiornik ma tylko 50cm długości a najkrótsza wersja ma 60cm. Dlatego musiałem się zadowolić rsx r5. Ale i tak jestem zadowolony. Uważam że nie powinieneś żałować w przypadku zakupu. Proponuje do niej zakupić sterownik icv6. Jest stosunkowo niedrogi w porównaniu do innych producentów. Przy max fluo w recurve fajnie widać miejsca gdzie koral ma uszkodzoną tkankę coś w rodzaju powierzchniowego rentgena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem ją na zbiorniku testowym w akcji. Fluo ma mocniejsze niż rsx r5. Może dlatego że tam jest poprostu niezależny kanał. Jeśli chodzi o doświetlenie to przeżyłem szok. Zawsze widziałem różnice na korzyść t5 jeśli chodzi o jasność dla ludzkiego oka w porównaniu do ledów. A przy tej lampie zbiornik o głębokości 60cm korale nie tylko były doświetlone z góry jak ma to miejsce w przypadku ledów, ale też od przodu i tyłu dzięki skrzydełkom. Efekt był taki jakby były trzy lampy pod różnym kątem. Niestety mój zbiornik ma tylko 50cm długości a najkrótsza wersja ma 60cm. Dlatego musiałem się zadowolić rsx r5. Ale i tak jestem zadowolony. Uważam że nie powinieneś żałować w przypadku zakupu. Proponuje do niej zakupić sterownik icv6. Jest stosunkowo niedrogi w porównaniu do innych producentów. Przy max fluo w recurve fajnie widać miejsca gdzie koral ma uszkodzoną tkankę coś w rodzaju powierzchniowego rentgena. 


Ooo dzięki. I to już jest jakiś konkret.
Jedna opinia za :) czekam na kolejne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rsx 300. Jestem z lampy bardzo zadowolony. Nie znam R6 ale uważam że te 4 kanały z R5 w zupełności wystarczą.

Fluo świeci bardzo ładnie pod kanałem b czyli niebieskim.

Niektórzy twierdzą że lampa zwłaszcza na zdjęciach daje różowawy poblask. Na to też jest lekarstwo, wystarczy wyłączyć kanał c czyli kanał UV. Swoją drogą, kanał UV ustawiony na 1% robi za swietne oświetlenie nocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2018 o 16:00, lapsiak84 napisał:

Dzieki. To już kolejne „za”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedy planujesz zakup nowej lampy? 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lapsiak84 napisał:

Juz kupiłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I jak wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak wrażenia? 


Na razie to co zastałem w pudełku i jak się obsługuje za pomocą połączenia wi-fi to nie powiem. Jestem pod wrażeniem. Cały interfejs, czytelność i łatwość obsługi super. A jak się sprawuje nad akwarium i jak świeci to powiem dopiero po nowym roku i raczej nie wcześniej jak w połowie lutego jak uruchomię akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawuje się ta lampa bo też jestem ją zainteresowany ale na baniak 150x50x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2018 o 23:37, lapsiak84 napisał:

 


Na razie to co zastałem w pudełku i jak się obsługuje za pomocą połączenia wi-fi to nie powiem. Jestem pod wrażeniem. Cały interfejs, czytelność i łatwość obsługi super. A jak się sprawuje nad akwarium i jak świeci to powiem dopiero po nowym roku i raczej nie wcześniej jak w połowie lutego jak uruchomię akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Witam jak tam Lampa mozesz cos opowiedziec? planuje jej zakup .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.