Skocz do zawartości
Robteos

[+18l] Słone Cuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
A więc tak
Zbiornik:
30[DŁ]x20[szer]x30[wys] = 18l  szkło 4mm Full Opthiwhite
sprzęt :
Kaskada : FZN-3 (w kaskadzie około 8kulek Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere ożywione z 300l zbiornika)
Oświetlenie lampka Blau 9W
Sucha skała Fiji Man Made Rock: około 6kg.
Start 29.09.18r
8UpOI3F.jpg
9AHDqE6.jpg
mwmlnAi.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dużo za dużo skały, nie będzie gdzie zwierzaków dać...

 

Dałbym góra 3kg.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo. Ja bym dał 2kg. Ciężko ci będzi co kolwiek dołożyć. Korale, jakieś zwierzątka. Choć w tak malym oczu to z dwie krewetki i kilka ślimaków i krabik to max. Piasek planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skały niby dużo, pytanie jaki masz pomysł na to maleństwo. Potencjał jest tylko światło strasznie białe albo takie na zdjęciach. Najważniejsze to się nie zrażać, że małe, czasem sam tęsknię za kostką 27l i marzy mi so słoik z poko rafą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zgadzam się - za dużo skały - no chyba że np. same zoaski :)  będą?  ..  dodasz kilka korali nie przejedziesz czyścikiem po szybach nie uszkadzając ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gothmog napisał:

Jak dla mnie dużo za dużo skały, nie będzie gdzie zwierzaków dać...Dałbym góra 3kg.

 

 

 

 

Wiem widzę ,że skały jest dużo jak na taki zbiornik ale tak kompozycja jakoś wyszła została sklejona i niestety pozostanie bo myślę ,że i w obecnej formie jest duży potencjał :),fakt wyczyścić boczne szyby będzie nie możliwe ale i tak ich nie planowałem aby zarosły algami wapiennymi które mi się najbardziej podobają.

18 godzin temu, pawellb napisał:

Zdecydowanie za dużo. Ja bym dał 2kg. Ciężko ci będzi co kolwiek dołożyć. Korale, jakieś zwierzątka. Choć w tak malym oczu to z dwie krewetki i kilka ślimaków i krabik to max. Piasek planujesz?

Z obsady jak na razie nie wiem co jeszcze planuję ale jakieś ślimaki czy kraby i krewetki może ale ryby ? raczej nie bo za małe.
Piasek ? jak najbardziej chcę dodać tylko obecnie szukam gdzieś jakiegoś grubiej ziarnistego a nie pyłku 0

17 godzin temu, zipke napisał:

Skały niby dużo, pytanie jaki masz pomysł na to maleństwo. Potencjał jest tylko światło strasznie białe albo takie na zdjęciach. Najważniejsze to się nie zrażać, że małe, czasem sam tęsknię za kostką 27l i marzy mi so słoik z poko rafą. 

Co do światła to tutaj nie da się nic zrobić bo jest to taka lampka kompakt świetlówkowa ? 9W i jest ona w proporcji 50-50 Białe/Niebieskie może kiedyś zdecyduję i zrobię lampkę LED DIY ale to na pewno nie teraz :(

17 godzin temu, silvia napisał:

zgadzam się - za dużo skały - no chyba że np. same zoaski :)  będą?  ..  dodasz kilka korali nie przejedziesz czyścikiem po szybach nie uszkadzając ich

Co do obsady ? powiedzmy byłeś blisko :thumbsup:,lecz nie ZOA a Ricordey w różnych konfiguracjach już 4 grzybki czekają aby je w tym akwarium zasiedlić a potem dodawać kolejne sztuki jak tak aby to ładnie wyglądało dlatego też ta skała ma tak wiele półek i jest nie inaczej sklejona,co do szyb ? po za przednią nie planuję czyścić :Blush2 by porosły algami wapiennymi też dlatego dałem tło czarne by brudne szybki z początku aż tak nie raziły po oczach.
 

  • Pozdrawiam czytających :)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed końcem roku warto wstawić aktualizację :D tak by była pamiątka archiwalna.
Akwarium żyje :lol:.
Przez ostatni czas praktycznie w akwarium nic się nie działo,brak dojrzewania brak jakich kolwiek oznak życia,stosowałem codziennie bakterię Specjal Blend i jakoś nie było widać żadnych efektów.. Dodałem około 300g żywej skały i dalej czekałem i oznaki są średnie,następnie do kaskady zostało około 800ml dodane Life Bio Fil by trochę wspomóc dojrzewanie,również zostały zmienione bakterie na Microbacter7 z B-A. I jakoś z trzy tygodnie temu zaczęły się pojawiać okrzemki i pierwsze oznaki ,że coś rusza w zbiorniczku.Jak i również zostało dodane podłoże by wyglądało to lepiej.I dołożyłem cyrkulację JVP-110

A wygląda to następująco tak :
6m7Y6e2l.jpg
fTD2KWpl.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2019 o 20:23, piotr07 napisał:

I jak akwa?

Żyję Żyję nadal :lol: akwarium i szczerze myślę ,że ma się dobrze fakt szału ni ma ale idziemy do przodu :strutinzgodnie z założeniem do akwarium trafiły trzy grzybki rico jak na razie nadal poluję na kolejne kolorowe okazy :wub:
Jak i dwie sztuki trochusów które jak dwa wariatki wzięły i całość akwarium i skały wyczyściły z glonów zielonych które troszkę porosły wykonują dobrą idealną robotę aż 150% zadowolenia mam z nich.

Jfi7CuQ.jpg
T6Xejoq.jpg
TzTMAdB.jpg
N5w7zoQ.jpg
ZmaFrJb.jpg
ls0g0mN.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robteos mam pytanie..czemu dałeś tyle skały? jest wiecej jak samej wody?

Chyba że trzymasz tam tylko same ślimaki? 

Każdy ma oczywiście swoją wizję własnego akwarium ale pytam to Cię kierowało taką aranżacją?

 

W dniu 20.10.2018 o 16:38, Robteos napisał:

Wiem widzę ,że skały jest dużo jak na taki zbiornik ale tak kompozycja jakoś wyszła została sklejona i niestety pozostanie bo myślę ,że i w obecnej formie jest duży potencjał :),fakt wyczyścić boczne szyby będzie nie możliwe ale i tak ich nie planowałem aby zarosły algami wapiennymi które mi się najbardziej podobają.

Jakoś to nie ogarniam,zawsze mozesz połowę skały wyciągnąć przecież


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, @Beti napisał:

@Robteos mam pytanie..czemu dałeś tyle skały? jest wiecej jak samej wody?

Chyba że trzymasz tam tylko same ślimaki? 

Każdy ma oczywiście swoją wizję własnego akwarium ale pytam to Cię kierowało taką aranżacją?

 

Szczerze ? dobre pytanie :lol::Blush2
Przyznaję na zdjęciach wygląda to bardzo masywnie.A realnie ? nie jest źle :huh:,bo odstęp od przedniej szyby jest znaczny jedynie fakt po bokach ciężko coś czyścić. A samo klejenie ? miałem resztki tej skały różne bryły trochę je się połupało i tak kleiłem kawałek do kawałku i Bam wyszła taka konstrukcja :lol:,inaczej tego nie potrafię wyjaśnić....(samo tak wyszło) szkoda było zostawić resztki z którymi nie miał bym co zrobić a tak wykorzystałem wszystko co miałem.
Nie liczyłem ale może tak być ,że skały więcej niż samej wody w akwarium fakt zbiornik jest nie wielki bo 18l brutto.
Na taki zbiornik nie planuję żadnych ryb za mały nie chcę męczyć,jedynie co planuję to tak jak są dwa trochusy,fajnie by było jak bym kupił pompon kraby bym chciał dać z 2-3 sztuki i może z 2-3 sztuki Sexy krewetek i tyle z obsady.

Pozdrawiam :)

tutaj takie zdjęcie poglądowe z góry 
j7vErs7.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przestał istnieć jakiś czas temu względem na inny główny projekt.
 


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tester napisał:

A powiesz coś więcej? 

Jako iż skała mi się bardzo podobała z tego zbiornika porowatość i to ,że została ożywiona to ją wykorzystałem przy obecnym projekcie który stworzyłem 165l i fajnie się tam komponują te kawałki ,że jestem z tego zadowolony.
A samego akwarium z wodą nie będę trzymać dlatego został zlikwidowany :thumbup:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.