Skocz do zawartości
human_87

Czy czyścicie tylną szybę?

Czy czyścicie tylną szybę?  

21 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Czy czyścicie tylną szybę?

    • Tak
      6
    • Nie
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy w domu podzielone zdanie na temat czyszczenia tylnej szyby. Proszę o Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie, to łąka dla pokolców i ślimaków. Poza tym rosnąna niej rurówki a w nocy pasą się równonogi.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ankiecie brakuje sporadycznie = rzadziej niż raz na miesiąc :) czasami ponosi mnie fantazja i ją  wyczyszczę.

Myślę iż spore znaczenie ma tu kolor tła - przy czarnym glony nie straszne - przy niebieskim rzucają się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy , bo nie mam  dostępu .Nawet jej nie widzę .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę w miejscach gdzie sięgnę  przy okazji każdej podmianki...


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie czyszczę. To powierzchnia na której zawsze jest jakieś życie. Fakt posiadam czarne tło co może tłumaczyć braki czyszczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaznaczyłem w ankiecie tak, jednak w zasadzie czyszczę głównie cześć gdzie mam jasne tło, czarny lacobel czyszczę od czasu do czasu. Generalnie od 2 dni posiadam czyścik żyletkowy, którego używałem dawno temu ale na tylenj szybie sprawdza się doskonałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę  jak widzę  osad na szybie , jak będą glony wapniowe to przestanę czyścić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adam63 napisał:

Czyszczę  jak widzę  osad na szybie , jak będą glony wapniowe to przestanę czyścić:P

To im pozwól narosnąć - rosną wolniej niż osad - takie jest moje spostrzeżenie we własnym zbiorniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytałem na forum że rosną po sześciu miesiącach ,a moje akwarium  dopiero ma trzy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roman.P napisał:

Zawsze.

Poważnie ? :shock: Roman zaimponowałeś mi swoją systematycznością - 2800 dni czyszczenia tylnej szyby wnioskuję o medal za wytrwałość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wypolerowane na błysk (niebieskie tło). 2x w tygodniu przecieram specajlnie przyczepionym czyścikiem żyletkowym na 1.5-metrowej rurze PCV. 30 sekund bez moczenia rąk. Byłoby idealnie gładkie gdyby nie dziwne plamy od magnesów, które wyskoczyły tam gdzie choć przez 5 minut była pompa. Jakaś trefna ta folia jaką mi przykleili. Wcześniej miałem czarne tło i nic takiego się nie działo


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tło w kolorze ciemnoniebiskim. Nalot jest więc widoczny, ale go nie czyszcze. To stołówka dla slimakow. Raz jednak przejechalam takim zwykłym plastikowym czyscikiem, żeby usunąć rurowki spirorbis i jakąś inną inwazje takich dziwnych szarych okropnych pajeczyn zbudowanych bardzo bazie detrytusu. Zielony nalot jest bardzo twardy, potrzebna by była zyletka, ale tego nie usuwam, bo mam sporo slimakow które nie bardzo mają co jeść na skałach a widać, że im ten nalot pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, chwialek napisał:

Poważnie ? :shock: Roman zaimponowałeś mi swoją systematycznością - 2800 dni czyszczenia tylnej szyby wnioskuję o medal za wytrwałość ;)

no cóż czysta szyba z niebieskim tłem daje więcej światła.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Czyszcze codziennie rano po przebudzeniu wszystkie szyby, czasami tez wieczorem co zajmuje mi pare minut...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie co dwa dni:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie czyszczę 

Algi swoje zrobią 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie czyszczę ze względu na glony wapienne i briareum fluo. Akwarium wygląda przez to naturalniej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.