Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

I stało się !! Podczas remontu salonu padło hasło "przenosimy akwa do salonu". Oczywiście koleżanka małżonka średnio była tym uradowana :unsure:

A to, że woda może się rozlać, a to że różne "graty" stoją wokół akwarium i ogólnie foch. Ale koniec końców udało się ją przekonać :D

Oczywiście "solarium v2" nijak nie mogło się zmieścić w salonie - to postał nowy projekt - wersja "namber tri".

Po zachwytach nad zbiornikiem kolegi Norbi2222  i uwzględniając możliwości dostępności metrów kwadratowych podłogi, padło na kształt "prawie kostka" :rolleyes:

Rozebrałem ( i tak niedokończony ) barek i w te miejsce zainstalowałem już stelaż z profili aluminiowych 45x45.

Szkiełko standardowo zamówiono w erybce - rozmiar 115x100x70 z wewnętrznym kominem. 

Obudowa stelaża pod akwarium też już się robi. Będą to płyty meblowe 18 z okleiną pcv 2mm w formie zdejmowanych paneli mocowanych na magnes.

Co do osprzętu to w większości zostanie przeniesiony z poprzedniego zbiornika. Zmodyfikowane zostanie tylko oświetlenie - do dwóch DIV paneli LED dołożę jeszcze 6xT5 54W

Postaram się informować o postępach prac.

 

montymick


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar akwarium zacny :) sam bym taki chciał ,ale zona jak słyszy o zmianie akwarium to się krzywi.....Ale moze kiedyś sie uda .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "prawie kostka" to spore oczko:). Głębokie ale to kwestia wprawy. Po cóż chować po pokojach jak można w salonie ustawić wodny "ogród " i cieszyć oczy. A z technicznych rzeczy to jaka szafka - wysokość? Ja mam 90tke + 50akwa+ 12korona i drabinka się przydaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już Tobie pisałem - zacny rozmiar, w zasadzie zwiększysz ilość wody. Jedyne co bym zmienił to przeniósł komin na zewnątrz, bo trudno jest w kostce ogarnąć cyrkulację, a przy wewnętrznym jeszcze trudniej.  W mojej kostce na chwilę obecną cyrkulacji jest prawie 30000 litrów/h, czyli 90 x objętość akwarium i jak urosły korale to d..y nie urywa.  Jak będziesz potrzebował pomocy z przenosinami to daj znać. No oczywiście wpadaj ze styroboksem na szczepki.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ensso napisał:

Piękny wymiar. Czekamy na relację z prac :)

Oczywiście będzie fotorelacja.

2 godziny temu, pawellb napisał:

Ta "prawie kostka" to spore oczko:). Głębokie ale to kwestia wprawy. Po cóż chować po pokojach jak można w salonie ustawić wodny "ogród " i cieszyć oczy. A z technicznych rzeczy to jaka szafka - wysokość? Ja mam 90tke + 50akwa+ 12korona i drabinka się przydaje:)

U mnie podobnie - szafka 90 (+4cm blat) + 70 akwarium + jakieś 20cm korona. Drabinka na bank będzie potrzebna :)

2 godziny temu, dla syna napisał:

V3=Qbik w obiegu :-) 

A no Qbik 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie z plyta i magnesami calkiem ciekawe, podeslal bys zrodlo gdzie znalazles taki pomysl albo jakies realizacje? szukalem ale nie moge znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wiciak napisał:

Rozwiazanie z plyta i magnesami calkiem ciekawe, podeslal bys zrodlo gdzie znalazles taki pomysl albo jakies realizacje? szukalem ale nie moge znalezc

Źródło jest w mojej głowie :)

W piątek mam mieć płyty w domu to myślę, że w sobotę powstanie już jakaś próbna wersja alfa sposobu mocowania.

Ma to wyglądać tak: do dolnej krawędzi płyty przykręcam aluminiowy kątownik, który będzie się opierał na dolnym profilu stelaża.

Magnes będzie przykręcony do górnej krawędzi płyty panela i oczywiście drugi magnes ( lub kawał żelaza ) do górnego profilu stelaża.

Oczywiście nie omieszkam się pochwalić rozwiązaniem.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2018 o 07:16, montymick napisał:

Źródło jest w mojej głowie :)

W piątek mam mieć płyty w domu to myślę, że w sobotę powstanie już jakaś próbna wersja alfa sposobu mocowania.

Ma to wyglądać tak: do dolnej krawędzi płyty przykręcam aluminiowy kątownik, który będzie się opierał na dolnym profilu stelaża.

Magnes będzie przykręcony do górnej krawędzi płyty panela i oczywiście drugi magnes ( lub kawał żelaza ) do górnego profilu stelaża.

Oczywiście nie omieszkam się pochwalić rozwiązaniem.

Miałem tak w poprzednim akwa, teraz mam ale tylko boczne płyty na magnesie. Z przodu są otwierane drzwiczki, ściąganie przodu było upierdliwe bo gdzieś trzeba było to postawić na chwilę a ile razy to spadło, delikatnie mówiąc, uderzając o podłogę eeeh.

Wymiar bajka :clapping


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie z panelami na magnesy, ponieważ będzie krucho z miejscem na otwierane drzwiczki.

W opcji były panele przesuwane ale to (wg. mnie ) nie wygląda fajnie.

W oczekiwaniu na akwarium popełniłem takowy stolik:

image.png.bce693aa56b0998f5fa9566d033535bc.pngimage.png.e1cddbb5f4eb7655d651db883ebeb877.png


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to nie tajemnica to jaki wychodzi koszt takiego typu stelaża?


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy te podpórki w środku są potrzebne. Taki stelaż ma dużą sztywność, a przez słupki znacznie się zmniejsza możliwość zagospodarowania wnętrza. Na pewno zaś nie robił bym tej nogi w środku... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, okifaro napisał:

A jeśli to nie tajemnica to jaki wychodzi koszt takiego typu stelaża?

Profile mam gratis - zaległa przysługa zaprzyjaźnionej firmy :)

8 minut temu, dadario napisał:

Zastanawiam się czy te podpórki w środku są potrzebne. Taki stelaż ma dużą sztywność, a przez słupki znacznie się zmniejsza możliwość zagospodarowania wnętrza. Na pewno zaś nie robił bym tej nogi w środku... 

Nie robiłem obliczeń ale wolę dmuchać na zimne :), w końcu na tym będzie stało jakieś 900-950kg

Ten słupek nie będzie przeszkadzać - specjalnie nie jest montowany po środku - będzie na nim montowana ścianka rozdzielająca sump od elektryki i innych dupereli niezbędnych w szafce.

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że na początku tygodnia spodziewam się zbiornika apeluję o zbiórkę wody z podmianek z Lubina i bliskiej okolicy :)

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem po wodę do Lubina, jak ci się chce do Wro to w niedzielę 20-40l mogę oddać ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, katani napisał:

Ja jeździłem po wodę do Lubina, jak ci się chce do Wro to w niedzielę 20-40l mogę oddać ;]

Dzięki ale jeśli Wrocław to raczej przy okazj lub po drodze (jak będzie kilka miejsc do odwiedzenia).

Jak coś dam znać na priv.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało akwarium.....szok!!!

Stoi grzecznie w garażu na palecie.

Ani drgnie jak próbuję podnieść.

200kg martwej wagi :)

Akcja stawiania na stolik zaplanowana dziś na 19-20:00


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montymick napisał:

Przyjechało akwarium.....szok!!!

Stoi grzecznie w garażu na palecie.

Ani drgnie jak próbuję podnieść.

200kg martwej wagi :)

Akcja stawiania na stolik zaplanowana dziś na 19-20:00

No ładnie :w00t:

Czekamy z niecierpliwością ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy planujesz zalewać ?

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, katani napisał:

Kiedy planujesz zalewać ?

 

Jak tylko postawię akwa na stojak :)  Skała się moczy od kilku dni w słodkiej wodzie z bakteriami i odpieniaczem - woda zrobiła się klarowna i nie "woni".

Plan jest taki:

- akwarium na podest

- pokleić hydraulikę ( wszystko (chyba) już mam )

- pokleić skałę

- zalać solanką i kręcić wodą

- przerzucić sump z obecnego akwarium ( dodakowo czyszczenie wszystkiego w sumpie)

- uzupełnić wodę do pełnej wysokości

- odpalić obieg

- czekanie

- pomiary wody

- czekanie

- pomiary wody

-....czekanie

- pomiary wody

- wpuszczenie wstępnego próbnego życia ( ślimaki, asterinki )

- wpuszczenie miękkich

- wpuszczenie reszty życia etapami

- patrzenie na piękną rafę :)

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, montymick napisał:

Jak tylko postawię akwa na stojak

Utrzyma akwarium, wodę, skałę ? :P

Zbiorniczek będzie konkretny ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, montymick napisał:

Skała się moczy od kilku dni w słodkiej wodzie z bakteriami i odpieniaczem

Mam nadzieję, że to błąd tylko... 

A tak ogólnie powodzenia i pokaż jakieś fotki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.