Skocz do zawartości
Xcome

Jaka lampa do 200L...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam akwarium o wymiarach 100x40x50 ,aktualnie od 6msc mam oświetlenie klasyczne dwie belki po 2 świetlówki t5,świecę 4x39W. Przymierzam się do kupna "normalnej" lampy T5 z porządnymi odbłyśnikami, tylko mam wątpliwości czy kupić 4x39W czy 6x39W ? W akwarium mam trochę montipor ,seriatopor oraz LPSów. Acry obie daruję. Doradzi ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 6x39w zawsze możesz skręcić jak będzie za dużo:)a jak będzie za mało zawsze masz zapas:) a przy 156w na 200L może być kiepsko przy SPS

Pozd:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, @Beti napisał:

Kup 6x39w zawsze możesz skręcić jak będzie za dużo:)a jak będzie za mało zawsze masz zapas:) a przy 156w na 200L może być kiepsko przy SPS

Pozd:smile_wink:

No tak też właśnie myślałem :) Aktualnie mam świetlówki ati 2x Blue plus 1x purple plus 1xcoral plus czy w nowej lampie dokładając 1x actinic jako przedostatnią świetlówkę uzyskam w zbiorniku efekt fluo ? Bo w obecnej konfiguracji korale fluo nie oddają prawie wcale tego efektu ,zresztą z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby było fluo zrób jakaś listwę led choć pare ledów,z samego t5 raczej bedzie słabe:(


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, @Beti napisał:

Aby było fluo zrób jakaś listwę led choć pare ledów,z samego t5 raczej bedzie słabe:(

To szkoda, będą musiał pomyśleć coś z tą listwą...A jakie w takim razie dołożyć te dwie dodatkowe świetlówki 2x coral plus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Xcome napisał:

To szkoda, będą musiał pomyśleć coś z tą listwą...A jakie w takim razie dołożyć te dwie dodatkowe świetlówki 2x coral plus ?

Pytaj chłopaków ja mam samą Led +t5 2szt,a co do twojego zestawu musza się wypowiedzieć Ci co mają samo t5:)jaka jest najlepsza konfiguracja:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

Pytaj chłopaków ja mam samą Led +t5 2szt,a co do twojego zestawu musza się wypowiedzieć Ci co mają samo t5:)jaka jest najlepsza konfiguracja:smile_wink:

A oki, poczekam może ktoś się wypowie :)

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Actynica od ati pomoże Ci uzyskać efekt fluo. Jednak nie daje rady jako światło nocne... Jest po prostu za jasna. Jeśli chcesz fajne nocne to musiał byś zainwestować w diody i sterownik. Koszt to około 50zl jako najprostszy 9w zestawik do samodzielnego montażu. Nie liczę kosztów przesyłki...  Plusem jest możliwość rozbudowy i stworzenie lampy hybrydowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dadario napisał:

Actynica od ati pomoże Ci uzyskać efekt fluo. Jednak nie daje rady jako światło nocne... Jest po prostu za jasna. Jeśli chcesz fajne nocne to musiał byś zainwestować w diody i sterownik. Koszt to około 50zl jako najprostszy 9w zestawik do samodzielnego montażu. Nie liczę kosztów przesyłki...  Plusem jest możliwość rozbudowy i stworzenie lampy hybrydowej. 

Na nocnym jakoś specjalnie mi nie zależy, ale jedynie w ciągu dnia chciałbym żeby ten efekt fluo był bardziej uwidoczniony, a tą actynice zamontować jako przed ostatnią czy lepiej gdzieś z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj będziesz musiał spróbować metodą prób i błędów... Ale raczej z przodu lub środku... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 6x39w wszystkie świetlówki sylvania 3-coralstar, 2-marinestar i 1-grolux i jest ok. Wszystko ładnie wygląda i rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Actynika T5 to tylko lekkie podkreślenie fluo,aby był efekt dobry trzeba coś z leda:) lub calkiem led zerknij na to i wyciąg wnioski..tego pod samym T5 nie uzyskasz..choć byś założył wszysykie T5 Actinike:)

13361018_20181007_183005.jpg

Proponuje Ci zostawić T5 ale dodaj sobie jakąś listwę z Leda lub Uv napewno podkreśli bardziej fluo:smile_wink:

zrobisz jak uważasz:)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, @Beti napisał:

Actynika T5 to tylko lekkie podkreślenie fluo,aby był efekt dobry trzeba coś z leda:) lub calkiem led zerknij na to i wyciąg wnioski..tego pod samym T5 nie uzyskasz..choć byś założył wszysykie T5 Actinike:)

13361018_20181007_183005.jpg

Proponuje Ci zostawić T5 ale dodaj sobie jakąś listwę z Leda lub Uv napewno podkreśli bardziej fluo:smile_wink:

zrobisz jak uważasz:)

 

No widać definitywnie ,że led robi tutaj robotę. Mimo wszystko zostanę jednak przy tej lampie 6x39w i zrobię jak radzisz i dorzucę jakiś pasek leda. Dzięki wszystkim za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie same wymiary akwa jak ty lampa 6x39 Althea PS ,ułożenie świetlówek od przodu ati Purple plus ,ati blue plus ,ati Coral plus,ati blue plus,Giesseman super actinic ,ati blue plus załączanie w kolejności 1-6,2-5,3-4,pod koniec dnia świecę 2-5 efekt fluo ok ale nie łał ,wcześniej miałem dwie super actinic efekt fluo znacznie lepszy tylko strasznie fioletowo .Dołożyłem aquaela led tube retro actinic 80cm przykręciłam do plexi pomiędzy 3-4 świetlówką załącza się chwile przed zgaszeniem t5 i świeci 2godziny ,dopiero efekt fluo łał . Wiadomo każdemu podoba się coś innego. Powodzenia w szukaniu swoich ustawień .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.