Skocz do zawartości
aul30

Jaki filtr do osmozy?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nr 3 bo tam jest żywica czyli Ro/Di:D na niewielkie akwarium wystarczy:) ja mam podobne tylko membraną 2x 100 i leci szybciej gotowa Ro,większość chyba ma podobne zestawy do tego nr 3 jakoś tradycyjne zestawy to są:happy:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie żaden z nich. W komplecie niezbedne minimum to po kolei: filtr 5micron, filtr węglowy, filtr 1 micron, membrama, żywica oraz reduktor przeplywu na wyjściu do kanakizacji uzależniony od wydajności membramy. Pierwsza propozycja i druga to nawet nie ma co patrzeć. Trzecia oferta najbardziej zbliżona do realnego użycia, lecz jednego z filtrów polipropylenowych brakuje. Jeśli jest 5 micron lub wiecej szybko zajedzie membrame, która jest najdroższa. Jeśli jest w komplecie filtr polipropylenowy 1 micron to bardzo szybko dojdzie do jego zapchania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, aul30 napisał:

Mam kilka typów z np. Allegro.

nr 3 używam od .. kilku lat i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, silvia napisał:

nr 3 używam od .. kilku lat i jest OK

Ile micron ma polipropylenowy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, dla syna napisał:

Ile micron ma polipropylenowy? 

standardowy - 5mikron - wymieniam co pół roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

standardowy - 5mikron - wymieniam co pół roku

Membrama nie cierpi? Dużo wody przerabiasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, dla syna napisał:

Membrama nie cierpi?

Dużo wody przerabiasz? 

nie wiem nie pytałem :P parametry trzyma

jakieś ... 30-40l tygodniowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed węglowym mam 5n a po węglowym 1n żeby membrame chronić. Raz do roku wymieniam wszystkie a membrama zostaje. Cały czas 002 za membramą a za żywicą 000 tds. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem spcjalistą od osmozy ale kiedyś  ktoś  mądrzejszy powiedział  mi, że  nieistotny jest dokładny  przedział  liczbowy po wszystkich filtrach, najważniejsze żeby  przed żywicą wartość  nie była większa niż 10% wartości przed filtrami.

Co do zestawu też używam czegoś  na podobieństwo  nr 3 i jestem jak najbardziej zadowolony :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny filtr jak z trzeciego linku tylko innej firmy, zasobnik na żywicę większy. Dla mniejszego akwarium w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nr 3 jest sprawdzony to bierz i nie przepłacaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił  pare groszy i wybrał cos  co wystarczy na dłużej i ma niższe koszty eksploatacji. Np:

https://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-aquarius-demi-75-100-150-gpd-p-1542.html

tu bez problemów mozna wymienić przefiltruj za niewielkie pieniądze lub dostawić puszkę z dodatkowa żywica lub wkładem na silikaty (zima idzie)


650l w obiegu prowadzone na paletkach plus NoPOx, odpieniacz SKIMZ SM201, obieg Jebao 8000

f31473cc9dbf36503d2e9288bb38ee17u1843a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumię Panowie co chcecie od tego zestawu nr 3..wszystko to co potrzebuje ma ,mam bardzo podobny tylko jak pisalam 2x 100 membraną i miesięcznie około 400-450 litrów podaje bez problemu,wkłady i membranę wymieniłam dopiero trzy razy od marca 2017,jedynie żywica co okolo 90-100dni i wszelkie mierniki pokazuja na wyjściu 000:smile_wink:

wiadomo można kupić nie taki zestaw są i za ponad tysiaka ale do małego akwarium uważam że te daja radę:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam taki sam co nr 3 od trzech lat i szczerze polecam, maly zgrabny i wydajny. Miesięcznie leje ok 200l wody, wklady  wymieniam co 6-10 mcy, żywice podobnie, membrana nie wymieniana tds 000.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, @Beti napisał:

Nie bardzo rozumię Panowie co chcecie od tego zestawu nr 3..wszystko to co potrzebuje ma ,mam bardzo podobny tylko jak pisalam 2x 100 membraną i miesięcznie około 400-450 litrów podaje bez problemu,wkłady i membranę wymieniłam dopiero trzy razy od marca 2017,jedynie żywica co okolo 90-100dni i wszelkie mierniki pokazuja na wyjściu 000:smile_wink:

wiadomo można kupić nie taki zestaw są i za ponad tysiaka ale do małego akwarium uważam że te daja radę:)

Beti mam nadzieję, że to pomyłka  - 3x wymieniałaś membramę w ciągu półtora roku??

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kareks napisał:

Ja bym dorzucił  pare groszy i wybrał cos  co wystarczy na dłużej i ma niższe koszty eksploatacji. Np:

https://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-aquarius-demi-75-100-150-gpd-p-1542.html

tu bez problemów mozna wymienić przefiltruj za niewielkie pieniądze lub dostawić puszkę z dodatkowa żywica lub wkładem na silikaty (zima idzie)

Również rekomenduję ten filtr, od lat męczę dwa takie filtry i jestem bardzo zadowolony. Tylko puszkę na DI mam większą, niż na tym zdjęciu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montymick napisał:

Beti mam nadzieję, że to pomyłka  - 3x wymieniałaś membramę w ciągu półtora roku??

 

No tak się rozpedziłam:)na myśli oczywiście miałam filtry,membranę wymieniałam w lutym tego roku,przepraszam za pomyłkę myślę że sprostowałam:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, aul30 napisał:

I jeszcze jedno pytanko .Co to jest RO 3  i  RO4 ?

RO3 bez żywicy / dodatkowych modułów

bierz ten nr 3  (poprzedni) a za jakieś pół roku dokup drugi zasobnik z żywicą - i potem wymieniaj raz w jednym raz w drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, aul30 napisał:

Czy on jest warty plecenia?

sercem filtra jest membrana - ona jest najważniejsza a to jak się nazywa czy ile kosztuje obudowa ...

kupując w sklepie "morskim"  dostaniesz to samo co w "normalnym" sklepie tylko z inną nalepką i drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, aul30 napisał:

Jeszcze jeden ze sklepu "Obok mnie" :http://www.salarias.pl/pl/p/Filtr-osmozy-Aquarius-Plus-Midi-osmoza/1615

Czy on jest warty plecenia?

To jest aquarius mini, pewnie jakiś błąd w opisie. Tu można kupić sporo taniej https://sklep.osmoza.pl/filtry-akwarystyczne-c-113_4.html . Używam taki od początku mojej przygody z akwarystyką morską, według mnie dobry filtr. Tylko do niego trzeba kupić dodatkowo zasobnik na żywicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Kupiłem filtr do osmozy .

Mam taki problem. Woda wychodzi mi taka.

Po osmozie 016, po żywicy 002.

Od uruchomienia zrobiłem chyba z 15-20 litrów wody z tym parametrem 002.

Lala się ta woda chyba ze trzy godziny,do ścieku poszła pewnie wanna wody złej. Czy do ścieku ma aż tyle wody polecieć?

Czy tak to ma być, i co zrobić żeby była w końcu 000.?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.