Skocz do zawartości
BzykU

Coś idzie nie tak . ( A R M A G E D O N )

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, BzykU napisał:

akurat 50 % spiry ... mial na stanie

przez żołądek do solniczki;-) zrobiłeś podmianę? dużą podmianę ?

14 minut temu, BzykU napisał:

ale co wychodzi śmiesznie po bimberro

czasem może wyjść różnie np można wysadzić sobie baniak!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam, podmiana zrobiona i węgiel dodany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zapodam węgiel , podmianę jak znajdzie się czas zrobię jutro .

Próba wysłana w Poniedziałek dotarła dziś o 13,30,  ciekawe czy  zrobią ją jutro czy w piątek a może jeszcze dziś .

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zacząłeś wątek, koszmar w akwa od dłuższego czasu, a przez ten czas nawet nie dałeś rady zrobić podmiany wody? Przecież to nie jest cały dzień roboty. Może zrezygnuj z akwarium, skoro nie masz czasu na to. Z pożytkiem dla zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Leel00 napisał:

W sobotę zacząłeś wątek, koszmar w akwa od dłuższego czasu, a przez ten czas nawet nie dałeś rady zrobić podmiany wody? Przecież to nie jest cały dzień roboty. Może zrezygnuj z akwarium, skoro nie masz czasu na to. Z pożytkiem dla zwierzaków.

:clap:

Dokładnie 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 godziny temu, BzykU napisał:

Dziś zapodam węgiel , podmianę jak znajdzie się czas zrobię jutro .

Próba wysłana w Poniedziałek dotarła dziś o 13,30,  ciekawe czy  zrobią ją jutro czy w piątek a może jeszcze dziś .

Normalnie komedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, AnT napisał:

:clap:

Dokładnie 

Panowie nie w ten sposób bo zaraz będzie, że nie chcecie pomóc. Gość w ogóle nie chce słuchać rad, tylko liczy że dostanie czarodziejską różdżkę która odmieni jego "widzimisię". Bo hobby tego nie można nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku mi ten temat śmierdzi,pierw lamento a teraz brak czasu na podmiane i liczy że wynik ICP mu sprawę do końca załatwi.

Szkoda naszego czasu;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, sopel_13 napisał:

Panowie nie w ten sposób bo zaraz będzie, że nie chcecie pomóc. Gość w ogóle nie chce słuchać rad, tylko liczy że dostanie czarodziejską różdżkę która odmieni jego "widzimisię". Bo hobby tego nie można nazwać.

To nie w tym sens, chyba sporo osób się udzialelo z pomocą, mimo że niesmak po 1 Kwietnia jeszcze nie minął, przecież pomogli z testami odzew był,  a kolega Tomek nie kiwnął palcem bo nie ma czasu masakra, jak dla mnie to zwykły policzek dla tych co chcieli pomóc tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się podmianę zrobić i wrzucić węgiel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę  komentował tych nazwijmy to pesymistycznych komentarzy ,

no coments. a policzki to sami sobie wystawiacie z braku szacunku i tolerancji wobec innych 

i na tym zakończmy .

 

 

Węgiel wrzucony, podmianka zrobiona 10 % .

Teraz czekam tylko na "leniwców" z marin lab, jeszcze nie podali wyników.

Chyba dziś też nie pracują, ale poczekamy pożyjemy może jeszcze dziś coś się pokaże. Sprawdzam na bieżąco .

Chciał bym móc jak najszybciej zareagować.

Bo teraz jest jak po przejściu tornada,  są zniszczenia ale wszystko wraca do homeostazy .

Z niecierpliwością czekam na wyniki testów bo mam nadzieję iz to pomoże wykryć problem i go usunąć .

Po tym co się wydarzyło nie mam zamiaru znów wpuszczać zwierzaka który oddycha tlenem pobranym z wody bo tu jest chyba problem jak słusznie zauważyli koledzy .

Zastanawiam się nad radoxem czy tu coś może być na rzeczy ?

Może odpieniacz albo coś z odpieniaczem połączone . Powietrze do odpieniacza zaciągam wężykiem z zewnątrz, w ostatnim czasie dużo osób zaczeło palić w piecach i raz czy dwa czułem że nie tylko słabej jakości węglem palono w mojej okolicy.

Może ktoś palił jakieś gumy plastyki czy inne mocno toksyczne odpady, wtedy odpieniek by to zmieszał z moją wodą ?

Może o to tu chodzi, bo dużych jakichś błędów to nie przypominam sobie abym popełnił.

.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko możliwe. Trzeba brać pod uwagę różne scenariusze w Twoim przypadku. Jak to mówią tęgie głowy - lepiej zapobiegać niż leczyć. Skoro mieszkasz w okolicy gdzie panuje smog to na czorta zaciągasz "syf" i wpompowujesz do zbiornika? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BzykU napisał:

a policzki to sami sobie wystawiacie z braku szacunku i tolerancji wobec innych 

@BzykU no przykro mi i też za kolegów że tak myślisz,skoro uważasz że jest brak szacunku wobec Ciebie,to zgłoś przeciw do @Walker lub właścicieli.

 

Co do tematu,10% tylko zrobiłeś to tak jak by nic,miałeś zrobic min 30%

2 godziny temu, BzykU napisał:

Teraz czekam tylko na "leniwców" z marin lab, jeszcze nie podali wyników.

No to to już chyba bez komentarza:rofl:tydzień robiłeś podmiany 10% ejjj @BzykU


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

wobec Ciebie,to zgłoś przeciw do @Walker lub właścicieli.

Taka jak ty na pewno by to zgłosiła.

Temu dodam sobie taką ładną ikonkę gif czy jak to tam się nazywa , dzięki Tobie Beti .

A i dodam iż wiele razy prosiłem wszystkich którym nie leży ten temat aby nie trolowali .

To tak na marginesie tu naprawdę są osoby jeszcze nieztrolowane .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, BzykU napisał:

Taka jak ty na pewno by to zgłosiła.

Temu dodam sobie taką ładną ikonkę gif czy jak to tam się nazywa , dzięki Tobie Beti

Taka jak ja czyli jaka?

Chyba trochę przesadzasz,no przykro mi że tak myślisz radz sobie sam:P

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BzykU Zadam być może pytanie z czapki ale patrząc na Twoje zdjęcia zamieszone na początku wątku, widoczne są tam osady na skałach, gromadzący się detrytus i korale w średnim stanie. Nie mogę odnaleźć tematu dotyczącego budowy Twojego zbiornika. Czy mógłbyś umieścić zdjęcie ukazujące komin i sposób przelewu wody ze zbiornika głównego do sumpa?

Coś nie daje mi spokoju w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BzykU Kolego na prawdę duże grono ludzi chce Tobie pomóc a ty się obrażasz zanim przyjąć krytykę na klatę. Ja nie raz prosiłem o pomoc w nie jednej sprawie i nie uzyskałem tyle pomocy co Ty, uszanuj to i więcej pokory. Zrób podmianę jeszcze minimum 20% i wklej zdjęcia. To dużo czasu nie zajmuje a na prawdę dużo pomoże. Sump, akwarium i parę innych jakie tylko się da. Co do wypowiedzi kolegów @chwialek i @Arturro myślę nad kulejącą cyrkulacją w akwarium. 

Napisz coś o tym swoim akwarium bo jakoś nie mogę znaleźć żadnych informacji. Litraż + sump, jaki obieg, jaka cyrkulacja, światło, co lejesz, jaka sól to tak na początek.

I powtórzę jeszcze raz, więcej pokory i przyjmij krytykę na klatę. Ludzie do Ciebie wyciągają pomocną dłoń a Ty za przeproszeniem pokazujesz im środkowy palec. 

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2018 o 19:36, chwialek napisał:

Nie mogę odnaleźć tematu dotyczącego budowy Twojego zbiornika. Czy mógłbyś umieścić zdjęcie ukazujące komin i sposób przelewu wody ze zbiornika głównego do sumpa?

Nie prowadzę takiego tematu .

Masz rację .

Nie ma komina .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś woda spływa z głównego zbiornika do sumpa... Bo pokazałeś zdjęcia sumpa więc jakiś jest.
Dasz radę zrobić zdjęcie - być może coś nie tak z formą przelewu, pomiędzy zbiornikiem głównym a technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2018 o 19:43, Arturro napisał:

Mam (też) takie odczucie, że nie działa należycie odprowadzanie zanieczyszczeń akwarium -sump.

Właśnie jakiś czas temu poszła mi jedna pompa rw 15  więc jadę tylko na trzech małych tunze i małej pompie obiegowej bo tez jakiś czas temu padła .

Z chęcią kupię od kogoś pompę obiegową do 600 l. litrażu oraz silnik do rw 15 czyli stojan .

właśnie tez tak mam takie odczucie mam że własnie słabo jest z ruchem wody ale czy to było by przyczyną jakiś gwałtownych zmian w wodzie .

 

1 minutę temu, chwialek napisał:

Ale jakoś woda spływa z głównego zbiornika do sumpa... Bo pokazałeś zdjęcia sumpa więc jakiś jest.
Dasz radę zrobić zdjęcie - być może coś nie tak z formą przelewu, pomiędzy zbiornikiem głównym a technicznym.

nie nie ja nie mam konia tylko pudełko przelewowe.

 

W dniu 2.11.2018 o 20:18, ILUZJONISTA napisał:

chce Tobie pomóc a ty się obrażasz zanim przyjąć krytykę na klatę.

Kto tu się obraża .

 

W dniu 2.11.2018 o 20:18, ILUZJONISTA napisał:

Napisz coś o tym swoim akwarium bo jakoś nie mogę znaleźć żadnych informacji. Litraż + sump, jaki obieg, jaka cyrkulacja, światło, co lejesz, jaka sól to tak na początek

Jakos nie ma  takiego ostrego parcia na szkło.

A co do pomocy to już wielokrotnie pisałem że dziękuję że ci co naprawdę jej udzielają są bardzo pomocni i jeszcze raz dziękuje . Wszelkie uwagi biorę sobie do serca .

Powoli stosuje te wszystkie metody czyli podmianki, co jest sprzeczne w ogóle z moją naturą .

Robię to bardzo powoli bo cytuję Najgroźniejszym dla korali czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

 

 

W dniu 2.11.2018 o 20:18, ILUZJONISTA napisał:

, jaka sól

to będzie blue tresure jakieś 3 lata temu zasypana .

W dniu 2.11.2018 o 20:18, ILUZJONISTA napisał:

Litraż

w opisie .

W dniu 2.11.2018 o 20:18, ILUZJONISTA napisał:

sump

3 komorowy w 1 odpieniacz i spływ na dół do drugiego takiego pustego zbiornika z glonami ,

Z niego spada woda do trzeciego największego takiego na przyjecie wody z pompą obiegową w środku .

Opisuje to tak chatoczynie ale teraz jest po kilu głębszych i nie potrafię inaczej ale staram się jak najszybciej odpowiadać w temacie. szanując oczekująch na odpowiedz.

 

W dniu 2.11.2018 o 20:18, ILUZJONISTA napisał:

aka cyrkulacja

już trochę wyżej opisałem .

a światło 6 czy osiem żarówek t5 80 w w lampie sun power czy jak jej tam od ati.

W dniu 2.11.2018 o 20:18, ILUZJONISTA napisał:

, więcej pokory i przyjmij krytykę na klatę.

Znaczy że oprócz dziękuje i nie wiem co to jeszcze co mam napisać .

 

W dniu 1.11.2018 o 15:34, @Beti napisał:

Szkoda naszego czasu;)

No to właśnie pomagaj innym dzięki z góry .

 

W dniu 1.11.2018 o 15:26, Paragon napisał:

Normalnie komedia

To samo co do beti psujecie normalną rozmowę i chęć pomocy zwierzętom.

W dniu 2.11.2018 o 18:00, Tester napisał:

Wrzućcie sobie na luz, proszę...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego BzykU czytam temat od początku i zastanawia mnie jedno. Dlaczego nie przyjmiesz krytyki jak dorosły tylko od razu strzelasz kontr-riposty. Po pierwsze i to najważniejsze moim skromnym zdaniem sam przyczyniłeś się do wysadzenia baniaka w powietrze. Nie podmieniasz wody co w moim mniemaniu jest błędem . Zbiornik masz duży 600 l , a podmianę walnąłeś 10% i to po tygodniu. Sorry, ale to za mało jak z resztą pisali inni i nie mów że nie masz czasu , bo to coś wtedy jest nie tak. Sądzę, że było to spowodowane też brakiem soli ( bo po co sól jak się podmian nie robi- taka dygresja). Jeśli chodzi o przedawkowanie substancji to i masz rację,że dużo dodane mogło spowodować kryzys i co ciśnie się na usta -To po co dawać skoro testów nie mam i nie robię. więc moja rada na dziś : Zakup wiadro soli, zrób porządną podmianę , a nie jakieś 60 litrów. Oprócz tego ICP zainwestuj w testy i nie dodawaj już nic swojej roboty do baniaka, bo znów coś wysadzisz. Popraw cyrkulację , bo jedna jebałka i 2 małe tunziaki to za mało na taki litraż ( co najmniej powinny być 2x6105 i ze 2x rw15 by może starczyło). Niepokoi mnie też ten brak komina, bo przez pudełko to chyba 12000l/h się chyba nie przelewa. Życzę powodzenia w walce i przemyślenia podpowiedzi kolegów i koleżanek. Pozdrawiam Lotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Alfik1980 napisał:

Nie podmieniasz wody co w moim mniemaniu jest błędem

Każdy może mieć swoje zdanie i styl prowadzenia baniaka chyba to jest legalne czy może nie ?

do tego nie wszystki ale jak ktoś mnie atakuje to nie będę nadstawiał drugiego policzka .

Słucham tylko konstruktywnej  argumentacji a nie ojej lamentu cyganek , albo biedne zwierzątka itp.

O albo wysadziłem zbiornik nie no śmiac mi się chce jakoś do tej pory tego nie było , dodam tobie że nie wiem co zrobiłem że i próbuję to przy pomocy osób z tego forum naprawić więc nie wiem po co bijesz piane .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, BzykU napisał:

nie nie ja nie mam konia tylko pudełko przelewowe.

nie konia a komina - i to już ustaliliśmy w poprzednim poście.

Dlatego właśnie napisałem... i nadal podtrzymuję swoją prośbę...

Dasz radę zrobić zdjęcie - być może coś nie tak z formą przelewu, pomiędzy zbiornikiem głównym a technicznym.  Być może coś jest nie tak w samej konstrukcji pudełka.  Pokaż zdjęcie zbiornika - bo tego też nie uświadczyliśmy w temacie.


Opisuje to tak chatoczynie ale teraz jest po kilu głębszych i nie potrafię inaczej ale staram się jak najszybciej odpowiadać w temacie. szanując oczekująch na odpowiedz.



Pośpiech to jest wskazany przy sr.czce i łapaniu pcheł jak to mawiała moja babinka :) więc pozwól aby węgiel zaaplikowany oralnie zdążył ci się ulotnić i podeślij nam zdjęcie wynalazku o nazwie pudełko przelewowe którego to używasz. Zrób to gdy stan Twojego umysłu będzie już stabilny, ciężko czyta się opisowy stan chaosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.