Skocz do zawartości
BzykU

Coś idzie nie tak . ( A R M A G E D O N )

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Alfik1980 napisał:

Dlaczego nie przyjmiesz krytyki jak dorosły tylko

kiedy tego niby nie zrobiłem = normalnie cyrki

 

6 minut temu, chwialek napisał:

nie konia a komina

sorki za literówkę 

 

12 minut temu, Alfik1980 napisał:

Nie podmieniasz wody co w moim mniemaniu jest błędem . Zbiornik masz duży 600 l , a podmianę walnąłeś 10% i to po tygodniu. Sorry, ale to za mało jak z resztą pisali inni i nie mów że nie masz czasu , bo to coś wtedy jest nie tak. Sądzę, że było to spowodowane też brakiem soli ( bo po co sól jak się podmian nie robi- taka dygresja). Jeśli chodzi o przedawkowanie substancji to i masz rację,że dużo dodane mogło spowodować kryzys i co ciśnie się na usta -To po co dawać skoro testów nie mam i nie robię. więc moja rada na dziś : Zakup wiadro soli, zrób porządną podmianę , a nie jakieś 60 litrów. Oprócz tego ICP zainwestuj w testy i nie dodawaj już nic swojej roboty do baniaka, bo znów coś wysadzisz. Popraw cyrkulację , bo jedna jebałka i 2 małe tunziaki to za mało na taki litraż ( co najmniej powinny być 2x6105 i ze 2x rw15 by może starczyło). Niepokoi mnie też ten brak komina, bo przez pudełko to chyba 12000l/h się chyba nie przelewa. Życzę powodzenia w walce i przemyślenia podpowiedzi kolegów i koleżanek. Pozdrawiam Lotnik

o tą część wypowiedzi mocno szanuję i na pewno dokładnie wezmę sobie do serca.

 

Edytowane przez BzykU (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam ten temat. Autor wie najlepiej, czego mu potrzeba i tylko mu przeszkadzacie swoimi radami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę jednego z forumowiczów, który jest ciekawy wyników icp odblokowuję temat. Mam nadzieję, że kilka dni przerwy pozwoliło koledze @BzykU zastanowić się nad swoim zachowaniem i tym razem przyjmie, jak należy wszelkie grzeczne posty innych uzytkownikow, również te krytyczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc .

Dziękuję anonimowym wybawcom .

I moje zwierzęta i cały mój system też dziękują tym którzy przyczynili się na przedstawienie wyników, które to zablokowali nie wiedzieć czemu adminstratorzy,  oby  pomogły komuś teraz badz w przyszłości z tym z czym ja musiałem się zmierzyć .

Dopiero niestety dziś dostałem te oto wyniki ...

 

Zaraz je tu wkleję ... kilka minut..

 

wyniki.jpg

U matko 

Starzeję sie .

nie wiem czy coś widać bo walczyłem z tym jak z lwami w klatce żeby to tu wkleić .

 

Clipboard06.jpg

o może w takim formacie będzie lepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem. Jod zabija zwierzaki. Pali je inaczej mówiąc (przedawkowany x30 jeszcze w jego najgorszej postaci). Potas tez grubo przedawkowany. Co do podmian to musisz je wykonywać. Boję się tylko naglego spadku potasu do wartości wskazanych. Dlatego musisz wykonywać podmianki co 2-3 dni po 10%. Tych podmianek powinno być ok 10. Co do podmianek przydała by się jednak woda z innego zbiornika. Przynajmniej biologia utrzyma się na jakimś tam poziomie. Węgiel dawaj co 2 tygodnie w ilosci 1ml na 1l bo przy takim jodzie to koralowce o ile żyją będą walczyć chemicznie z wodą w której się znajdują(czyli slinią się jak się da a czasem tego nawet nie widać). Nie dodawaj nic przy takich podmianach, balling wylaczony musi być, bo tam raczej konsumpcji i tak nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 

Jeśli to ma być 10 % na raz to już taką podmiankę zrobiłem dwa razy tylko na wodzie ro czyli zmniejszyłem też zasolenie tak na wszelki wypadek .

A jeśli mam dodawać już nową solankę to ile rozpuścić soli w tych 60 l. ?

wychodzi mi jakieś 280 g. Tak może być ? to bym dziś strzelił 3-cią podmiankę .

 

Edytowane przez BzykU (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie rozcięczaj wody bo kh i zasolenie zabije resztę. Nie masz jakiegoś przyrządu do pomiaru zasolenia? Wagowo nigdy nie robiłem solanki ale o ile się nie myle to ok 35gram na litr rodi. Siarki i inne pierwiasrki też są kosmiczne... Ale to wyrówna się wraz z podmianami. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda tam są w tych wynikach. Jod 30 x za wysoko, potas kosmos, żelazo i stront za mało, siarka 3x za mało (nie wiem czy siarka na takim poziomie ma znaczenie). Magnez bardzo wysoko.

Każda sól ma na opakowaniu zalecaną ilość na 10 litrów. Do tego powinno się mierzyć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam może głupio, żyją tak korale? Coś polipują? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, BzykU napisał:

Ok 

Jeśli to ma być 10 % na raz to już taką podmiankę zrobiłem dwa razy tylko na wodzie ro czyli zmniejszyłem też zasolenie tak na wszelki wypadek .

A jeśli mam dodawać już nową solankę to ile rozpuścić soli w tych 60 l. ?

wychodzi mi jakieś 280 g. Tak może być ? to bym dziś strzelił 3-cią podmiankę .

 

Ty zaraz ten baniak naprawdę wysadzisz.

Nic nie kumasz i robisz wsio na pałę, tak się kończy kombinowanie z cudami.

Co da zmniejszenie zasolenia na wszelki wypadek?

Podmiany się robi na tym samym zasoleniu, u Ciebie praktycznie całą wodę trzeba wymienić tylko ETAPAM - rozłożyć na kilkanaście podmian co kilka dni. Rozcienczysz w ten sposób to co nakombinowałeś.

ZASOLENIE TE SAME!!!!!!

Kup refraktometr, skalibruj go i jedz na 1025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żyją .

Niektóre mają się nawet świetnie.

Ale najbardziej po d*pie dostaje monitopra różowa czy tam czerwona .

Wymiera jeden " krzak " co dwa trzy dni .

Reszta walczy szczególnie walczą ukwiały .

Teraz kolega mi tu w sms-e podesłal że jod po 10 - 15 dniach sam spadnie .

A może jest jakaś inna metoda na zbicie jodu ?

Co do korali to np pseudo gorgonia normalnie polipuje briareum też. Capnelle mają sie wyśmienicie . grzyby tak średnio

Najbardziej dostają akropory .

Wszystkie polipy u nich sa tak jakby do połowy wysunięte ale jeszcze nie bieleją . 

Co jest bardzo ważne koralowiec który zacznie bieleć jest prawie nie do uratowania i tym sposobem na razie nie padła zadna akra tylko monitpory lecą jeden krzak za drugim .

A i jeszcze talerzówki : mają się dobrze .

co do samego przedwkowania : to nie wiem jak to się stało ?

Nie weim jak to sprawdzić .

Może mam za duże stężenie roztworu.

Sprawdziłem płyn lugola diy zrobiłem z cytuję : JODU , JODKU POTASU I RO 

DODAŁEM OSTATNIO MOŻE 2 ML. 

1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Kup refraktometr, skalibruj go i jedz na 1025

a i tu ciekawostka też jest .

Mam refraktometr .

Kalibrowałem wielokrotnie na ro do 0 i mierzyłem zasolenie i wskazywało np. 1024 a w marin lab 10256 tak samo jest z testami np. ca 430 a w icp 499 i ot mierzenie .

 

 

4 minuty temu, Raffy14 napisał:

ZASOLENIE TE SAME!!!!!!

ok ale o jeden tylko zmniejszyłem .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ilości jodu nie wyparują szybko. Szybciej padną zwierzaki. Płyn lugola zawiera jod w najbardziej niebezpiecznej postaci. Takich ilości jodu nie widziałem nigdy. Uważam że jedyna metoda na uratowanie zbiornika to podmiany na tym samym zasoleniu co 2-3 dni po 10% bez dozowania czegokolwiek z wyjątkiem bakteri i węgiel zmieniać co 2 tygodnie w ilosci 600ml jeśli w obiegu jest 600l wody. 

Dodatkowo są też inne micro rozjechane na maxa które działają jak toksyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę więc kolegę z okolicy, to mi trochę upuści wody na podmianki .

Będę brał od niego i wymieniał jak  tylko mogę, bo on ma 200-tu litrowy zbiornik i ciężko będzie od niego się zaopatrywać .

 

Węgiel już jest .300 ml.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to tak podsumuję. Zrób podmianę jak radzą koledzy. Zasolenie 1.025 powinieneś otrzymać mieszając 35g/l RODI. Nie dodawaj na razie ballinga ,bo częstymi podmianami uzupełnisz niedobory pierwiastków. Jak już będziesz miał testy i po podmienieniu około 50-80%  wody w baniaku na kilka rat zacznij od pomiarów bez dozowania. Pierwszy pomiar następne co 2 dni. Najważniejsze będzie aby doprowadzić wodę do stanu początkowego. Dodasz wtedy bakterii tak jak na starcie podwójną dawkę. Na Twoim miejscu nie dodawałbym jodu już bo podmiany wystarczą, potem można raz w miesiącu po kilka kropli , a nie ml. Jak coś będziesz chciał skonsultować dawaj cynę postaram się szybko odpisać. Pozdrawiam Lotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok śledzę na bieżąco każdą pomoc i aż mi czacha dymi od ilości informacji ale fajnie że pomagacie .

Dziękuję .

Cały czas męczy mnie takie pytanie jak zbić jod lub czym może to było by łatwiejszym i lepszym sposobem na poprawę sytuacji, a podmianki swoją drogą .

Coś jak taki węgiel lub bufor na jod co by go pochłaniało !

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod sam wyparuje do normalnych poziomów... wystarczy przez parę dni nic nie dodawać.

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Masz w akwarium przekroczone stężenia wielu pierwiastków. Na przykład potasu jest ponad 3 razy za dużo i żeby podbić potas o prawie 900 mg/l w 600 litrach musiał byś sypać sól - np chlorek potasu łopatami. Do tego masz za dużo magnezu, wapnia itp itd... No i na przykład sodu albo bromu masz za mało... Te wyniki wydają się być zupełnie z kosmosu.  Ogólnie mówiąc wszystko jest nie tak. 

Parametry wody morskiej z nie z tej Ziemi. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak się porobiło.

Staram się to naprawić a nie zamieść wszystko pod dywan dlatego publikuję te wyniki .

Oczywiście do mojej niewiedzy przyczyniła się chyba też awaria pompy dozującej tu też muszę sprawdzić jej działanie .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ok ale w jaki sposób zmniejszyć stężenie bromu  z 65 do 27 mg/l w wyniku awarii pompy? Kompletnie tego nie rozumiem.

Reszty parametrów już nie chciało mi się analizować ale generalnie na oko patrząc bardzo dużo jest źle. Powinno być tak - mniej więcej:

  mg/l
Cl
18980
Na
10561
Mg
1272
S 884
Ca 400
K
380
Br 65.00
Sr 13.00
B 4.60
Si 2.00
F 1.40
Al 0.10
Rb 0.10
Li 0.10
Ba 0.05
I 0.06
Arsenic 0.010000
Fe 0.020000
Mn 0.001000
Cu 0.001000
Zn 0.005000
Co  
Lead 0.004000
Selenium 0.004000
Cesium 0.002000
Uranium 0.001500
Mo 0.000500
Thorium 0.000500
Cerium 0.000400
Silver 0.000300
Vanadium 0.000300
Lanthanum 0.000300
Yttrium 0.000300
Ni 0.000100
Cr  
4.00000 0.000040
Mercury 0.000030
Gold 0.000006

cos ta tabelka źle się wkleiła ale chyba jest czytelna.... 

Moim zdaniem trzeba znacznie zwiększyć podmiany i tylko w ten sposób można wyrównać parametry.  Przy 600 litrach to trzeba naprawdę sporo wody wymienić. Równie dobrze można zrobić restart i chyba nawet wyjdzie taniej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie całego baniaka i nadal podtrzymuję swoją prośbę o zdjęcie wytworu jaki masz zamontowany pod nazwą pudełko przelewowe.

Parametry to masz szambiaste. Widziałem iż organizowałeś spotkania w swojej okolicy - nikt nie zasili Twojego zbiornika swoją wodą z podmianki? To (nieco przepracowana woda) pozwoli nie dożywić plag a poratować parametry wody rozrzedzając to coś tam wytworzył... I nie zmieniaj zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.