Skocz do zawartości
miech

Morskie 450l 150x60x50h + panel

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, miech napisał:

 

Nie będe ściemniał od czwartku 08.11.2018 w akwarium 4 ślimaki Tectus, krewetka czyszcząca, krewetka Debelius, Rozgwiazda piaskowa, Rurówka nie wiem jaka, 1 brzydal Acreichthys tomentosus.

Jak dla mnie wszystko za szybko. Po co te krewetki czyszczące na starcie, czym rozgwiazda piaskowa ma się żywić w tak młodym akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciej01 napisał:

Jak dla mnie wszystko za szybko. Po co te krewetki czyszczące na starcie, czym rozgwiazda piaskowa ma się żywić w tak młodym akwarium?

Tak za, wcześnie zgadzam się i wiem to, ale krewetka dziś przeszła wylinkę co świadczy o tym że rośnie a czyszczą chyba skały, brzydal też plywa, pobiera pokarm itp. Rozgwiazda to zakupy żony byłem przed faktem dokonanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pipetą mrożonki zaaplikuj do piasku. Rozgwiazda będzie miała co jeść:). Te krewetki czyszczą ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, to są krewetki czyszczące, czyszczą ryby z pasożytów. To normalne, że krewetka przeszła wylinkę, tak się często zdarza jak trafi do nowego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok wiem że czyszczą ryby, ale myślałem, że ze skały też tam coś wydrapią dokarmiam je pałkami mrożonek to tsk minimalnie podaje

Przy okazji rurówki pobierają pokarm z toni wodnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rurówki pobierają pokarm z toni wodnej, mikroplankton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci tych zwierząt co wpuściłeś .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2018 o 16:17, pawellb napisał:

Pipetą mrożonki zaaplikuj do piasku. Rozgwiazda będzie miała co jeść:). Te krewetki czyszczą ryby.

To niewiele da. U mnie chudła i tak. Jedynie co to spowoduje to wzrost po4 po krótkim czasie. Dopiero w późniejszym etapie rozgwiazda zaczęła przybierać na masie jakby bardziej odchody jej pasowały niż jedzenie w piachu czy gnijąca żywność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przeszło parę zmian:
panel został zdemontowany a w jego miejsce pojawił się sump o wymiarach 80x40x45, w sumpie

pierwsza komora to odpieniacz, matrix, grys koralowy, biobale i ceramika (będą zastąpione siporaxem lub matrixem), grzałka i lampa UV uruchamiana podczas wpuszczania nowych zwierząt lub korali

druga komora to żywa skała, szkielety koralowców twardych, refugium oświetlane naświetlaczem led 10W, 2 bloczki maxspect nano tech block,

trzecia komora to pompa obiegowa Jecod FA-4000 (grzebień nie wyrabia przy mocniejszej :/ ) i purigen x 3szt, pływaki z automatycznej dolewki

komin zewnętrzny spływ + rewizja

oświetlenie to w kolejności od tyłu:

sylvania coralstar 54W

giesemann pure actinic 24W x 2szt jedna obok drugiej (niedługo wymiana na   1 54W)

giesemann actinic blue 54W

giesemann aquablue 54W

 

Cyrkulacja to Jebao/Jecod RW-8 + Jebao/Jecod SW-8 (pracują synchronicznie na pełnej mocy w trybie W1)

Akwarium posiada pokrywę tak więc nie jest otwarte jak większość morskich a i tak woda paruje, w cieplejsze dni pokrywę odsłaniam na dłuższy czas

Obsada to:

Centropyga bicolor

Parka błazenków

Borsuk

Pteropogon samiec

Salarias fasciatus

Dascyllus melanurus

Pseudocheilinus hexataenia

Halichoeres chloropterus

Brzydal

Rozgwiazda piaskowa

10 ślimaków babylonia

ślimaki trochus i tectus oraz jakieś których nazw nie znam 

Krab pustelnik

Lysmata amboinensis

Lysmata debelius

Około 20szt rhodactis

3x Sarcopython

Discosomy

Moltipora talerzowa

Clavularia

Anthelia

Lobophytum

Sinularia,

Pavona cactus nie rośnie nic

Jakieś ricordea

Torchę Capnelli

Euphyllia chyba glabrescens (ta to wcale jest marna)

Sól jakiej teraz używam to: Blue Treasure SPS Sea Salt

Parametry wody z dnia 03.05.2019 godzina 11:00

Ph: 8-8.15

No2: 0

NH3: 0

NO3: 2-10

PO4: 0,03  w dniu 24.03 mierzone hanką 0.15

KH/ALK: dKH 9.6 mql 3.53

Zasolenie mierzone reflaktometrem ATC 1025

temperatura 25C 

Wszystkie testy to salifert

 

Dziennie dolewam wódkę w ilości 5ml, dziennie 5 kropli Aquaforest fluorine karmienie korali 3x w tygodniu jbl korall fluid (kropie bezpośrednio do akwarium) oraz czerwony plankton i ikra homara co jakiś czas

Dodatkowo karmię artemia, mysis, kiełż, około 2 do 3 kostek dziennie, spirulina w płatkach, Algi morskie z Kauflandu

Zdjęcia dodam w niedziele 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.