Skocz do zawartości
TMK

PILNE biała aquabee 2000 up

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie padła wybijajac różnicówkę pompa  aquabee 2000 up  od odpieniacza. Mam ją z wirnikiem igiełkowym. 

Na mojej jest napisane  UP2000  i 18W  .

A na stronach widzę aquabee 2000  33W i 15W   A niektóre sa BIAŁE.    Pompy widziałam w erybce i coralhause.  Wirnik mam, wiec chciałam kupić pompę bez igły.   Ale jeśli ma  inną moc to wirnik będzie pasował??  ta biała to tylko kolor czy też jakieś inne  róznice? Ktoś coś wie? bo bez odpieniacza jestem...

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tymi pompami I ich mocami różnie bywa. Być może to te same modele tylko wirnik łopatkawy z racji większych oporów zużywa więcej prądu.
Musisz też zwrócić uwagę bo niegdyś w aquabee wirniki były nakładane na oski, teraz tworzą z oska całość.
Chyba najlepsza opcja to teraz dobrze napowietrzac akwa. Żeby wachnięć ph/kh nie bylo

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej niemozliwe żeby w odpieniacz była pompa 8 w 200l/H, poza tym chyba nie  ma Ab 200 z tego co wiem najmniejsza to Ab300 malutka pompka 

Swoja drogą ,dzisiaj już wiemy że bez odpieniacz system nie ucierpi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w coralhouse masz aquabee 2000/118w jest biała ona jest dużo lepsza od tej czarnej

Screenshot_20181101-212025.jpg

Jak się zarejestrujesz to będziesz miał 10%znizki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że wszystkie te pompy mają takie same wirniki. Ja mam pompę UP2000/1 10W w reaktorze wapnia i mam UP2000 18W. Niczym się nie różnią poza mocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, adrianguzik napisał:

Kolego w coralhouse masz aquabee 2000/118w jest biała  (...)

i kosztuje 4 stówki tyle że obok tez jest AB 2000UP ale za inną cenę i 15 W

https://www.coralhouse.pl/pompa-aquabee-up-2000~p33540

a jeszcze inna pompa i cena a tez 2000UP

7W

https://www.coralhouse.pl/pompa-aquabee-up-2000-skimmer~p33536

pytanie jest czy (stojany) są identyczne a nie czy w ogóle  pompy są

Godzinę temu, TMK napisał:

Na mojej jest napisane  UP2000  i 18W  .

najlepiej zrób fotkę (kilka) i wyślij maila do sprzedawcy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Z tymi pompami to jest troche namieszane i za bardzo nie wiem jaka jest roznica pomiedzy AB UP 2000 (18w) i AB UP 2000-1 (33w), podejrzewam ze ta ktora ja mam, czyli 33 w jest w stanie podniesc wode wyzej, gdyz jest mocniejsza a zeby bylo jeszcze smieszniej to moja 33 w, pobiera 20 w i tutaj podejrzewam ze sie nie meczy wtlaczajac wode do odpieniacza, tak jakby sie meczyla podnoszac ja na duza wysokosc...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompę proponujecie do odpieniacza? U mnie 2 miesiące temu padła pompa jak u kolegi TMK też wywaliło roznicówke okazało się że kabel pęknięty. Odpieniacz blau it 110

Jaka pompę polecacie bym do niego włożył? Dodam że wirnik mi został. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK, czyli KOLEŻANKA TAMARKA, a co do pompy, to ja zamieniłam UP2000 na jebao 3000, dokupiłem igłę, przerobiłem dyszę (grubsza rura doprowadzająca powietrze i wąż zasysajacy powietrze z zewnątrz - z pola) i na połowie mocy odpieniacz pieni, aż miło.

a tak przy okazji, to wyciagnąłem moją aquabee z szafy i okazało się, że ma chyba 15w (ciężko odczytać) jest to wersja z osią wkładaną do wirnika (jest osadzona nieruchomo w gniazdach pompy). Ośkę zrobilem z włókna węglowego. Okazało się, że po długim leżakowaniu pompa się lekko zapiekła, po wyciągnięciu wirnika nadal nie startuje - rdześ jakby sie wybulił z jednej strony... widać leżakowanie nie służy takim sprzętom.

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim deltec dcs 600 (czyli aquabee) wirnik spuchł I przerysowal połowę bloku pompy. Zauważyłem to dopiero gdy po głośnej jego pracy podjąłem próbę jego odpalenia - wirnik się zablokował, pompa buczala. Żeby nie spalić stojana odłączyłem od sieci.
W Ro pompa też raz świeżo po złożeniu kręci, jednak po trzecim, czwartym odpaleniu złapie blok.
Ogolnie to jak ktoś napisał, wirniki są raczej takie same tam, chyba nie warto przepłacać kupując go pod konkretny model (różnice w cenach są naprawdę takie ze wow).

Teraz po tych waszych wypadkach z blokami pompy sam się już zastanawiam, czy wymieniać wirnik, czy moze inwestować w nową i mieć spokój [emoji23]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adrianguzik napisał:

 w coralhouse masz aquabee 2000/118w jest biała ona jest dużo lepsza od tej czarnej

 

Jak się zarejestrujesz to będziesz miał 10%znizki 

 

Informacja o zniżce  może się przydać, ale co znaczy dużo lepsza?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padają wirnik w niej i nie puch a bo m lepsza konstrujecie

I daj więcej powietrza niż ta czarna

Dużo tych pomp aquaforest.eu wkłada do odpieniaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moja pompa   ma doklejaną hydraulikę. Jak bedzie inna to muszę   dociąć dokleić i dopasować.

Mam odpieniacz chyba h&s 110 (przerobiony) tylko właśnie  ta pompa jest dodatkowa. Odpieniacz jest trochę za słaby jak na  moje 450 litrów  bo uwielbiam karmić.

No i jak mam wydać 400 zł za pompę +przeróbki to zastanawiam się nad kupnem jakiegoś używanego  delteka czy coś

aquabee.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mówi że w tym używanym deltecu pompa pochodzi długo i nie staniesz znów przed tym samym dylematem. [emoji6]
Wszystko sie zużywa.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam odpieniacz jak ty mam go nawet na sprzedaż ale ja bym wolał kupić nową pompę i przerobic

 

Z tego zdj co widzę to nie będziesz miał przeróbki bo nowa ma taki sam wlot i oodepniesz pod to kolanko z gwintem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamara, z przeróbką hydrauliki nie ma problemu, bo albo kupisz nowe złączki, albo poprostu uciąć, wyskrobać pozostałości starej rury i wkleić nową. Wiele roboty przy tym nie ma, a bosy można zmienić. Jeśli masz wersję z wirniukiem w którym ośka nie jest wklejona, to daj mi znac, wyśle Ci moje body pompy. Jak podejdzie, to się dogadamy.. dasz jakieś ślimaczki i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wiesiek,  ciut za późno bo już kupiłam w Erybce 

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to,ze jednak nie pasuje. Pompa  praktyczmie taka sama, prawie. Bo  wirnik, a dokładniej ośka w nowej pompie jest ok pół cm dłuższa.

 Czyli mój  wirnik igiełkowy ma za krótką oś i mocowania  ośki te gumowe sa tez ciut inne.   Nie bardzo mam jak co zmierzyć,  bo posiadam tylko linijkę, ale chyba  zamiana wirnika nie  będzie mozliwa

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wolnego Delteca AP600 z taką pompą jak Twoja(ale białą). Mam też UP 2000 18W w wersji obiegowej(wirnik powinno dać się wymienić). Jeśli sytuacja jest kryzysowa -  to mogę Ci to gdzieś podrzucić na miasto i sobie podłączysz - u mnie na razie wszystko stoi na półce. A jak sobie temat ogarniesz, to oddasz.

Jeszcze mam wolnego BubbleMagusa 5 - też Ci mogę pożyczyć jakby co.

Edytowane przez heatbeat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze body pompy AquaBee 15W(na obudowie jest typ 07).  Jakby co - dawaj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ heatbeat  chętnie pożyczę delteca :) priv


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE PODZIEKOWANIA dla kolegi heatbeat

Pożyczony odpieniacz już działa  i mam jeszcze  rezerwowy-  Taka bezinteresowna pomoc obcej osobie zrobiła na mnie  wrażenie.Teraz na spokojnie mogę się zastanawiać  co dalej

Oczywiście dziękuję też wszystkim innym, którzy zaproponowali  pomoc.  


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.