Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Glossy Marine 437 Litrów - michalzgierz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka Ryb głównie babki i Ślizg oraz ta Atheryna u góry to jest ten biotop, Algi, Ukwiały, Krewetki również :-) kilka kolorowych dorzuciłem, zresztą od strony południowej co raz śmielej Chetoniki wchodzą, jeśli temperatura wody się podniesie to nie wykluczone że pojawią się u wybrzeży Europy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to jest hipotetyczny biotop z przyszłości?

Trochę naciagasz temat pod swoje potrzeby bracie. Nie pierwszy raz zresztą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie dodawałem, od jakiegoś już czasu polowałem na tą Rybę z Filmu i się to udało. Ze zmian technicznych wyleciał Odpieniacz Sebastka Aquaspeec 200, a wstawiłem zamiast niego Red Star Fish model RS-230,ponad to doszedł filtr na Biopelety oraz złożę na bakterie, PO4 utrzymuje się około 0.12, a NO3 poniżej 25. Ze względu na szybki wzrost Alg wpuściłem pokolca żeby je trochę przycinał, ale zazwyczaj robi to pomiędzy koralami i oto mi chodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej poczytałem pościk i widzę że masz lampę taka co mnie interesuje. Sam startuje z akwarium morskim pierwszy raz o rozmiarach 120x40x50 i mam pytanie czy lampa Cyrex A1 daje ci radę przy takim zbiorniku i czy da radę przy moich wymiarach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 7.05.2020 o 13:47, cheopsik napisał:

Hej poczytałem pościk i widzę że masz lampę taka co mnie interesuje. Sam startuje z akwarium morskim pierwszy raz o rozmiarach 120x40x50 i mam pytanie czy lampa Cyrex A1 daje ci radę przy takim zbiorniku i czy da radę przy moich wymiarach? 

Zależy co chcesz pod nią mieć, Algi i miękkie spoko, LPSy też, ale SPSy mogą nie chcieć pod nią rosnąć, i dodatkowo ci powiem że zasilacz strasznie zakłóca Radio na FM, szlak mnie trafia bo nie mogę tego wytłumić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png
spacer.png
spacer.png
Caulerpa Taxifolia
spacer.pngspacer.png
Caulerpa Prolifera
spacer.png
Codium sp
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png

Caulerpa Serrulata

spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
Paleomon Serratus

spacer.png
spacer.png
Lysmata Amboinensis

spacer.png
Caulerpa Racemosa

spacer.png
Chaetodon Semilarvatus

Mała aktualizacja zbiornik cały czas w fazie porostu makroglonami. Tym samym można powiedzieć wróciłem do dominującego w Akwarystyce Słodkowodnej koloru zielonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Motylek Niebieskolicy - Chaetodon Semilarvatus endemit który naturalnie występuje tylko w Morzu Czerwonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diacanthus się nie utrzymał? Ogólnie sporą rotację obsady rybnej można zauważyć od sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne ryby


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 19:48, chwialek napisał:

Diacanthus się nie utrzymał? Ogólnie sporą rotację obsady rybnej można zauważyć od sierpnia.

Nie utrzymał się bo się w dała zaraza, kuzynka mi przywoziła ryby kiedyś z Krakowa i od tego momentu zaczęły się cuda dziać, pomijam fakt że Navarchus którego przywiozła po jakimś czasie zniknął, szukałem go długo i nie znalazłem, wiesz ona się nie zna może czegoś nie zauważyła, a ja nie odpaliłem w tym czasie jeszcze drugiego zbiornika na Kwarantannę, teraz każdą rybę przed wpuszczeniem do głównego akwarium miesiąc obserwuje osobno, jak jest ok to dopiero wpuszczam i to polecam każdemu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mieszkaniec, od wczoraj w zbiorniku :-) 

 

 

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem nie tak dawno Hymenocere jak wymachiwała szczypcami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/gcbnanXoWSI

Marlena(Murena) podczas karmienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanko na jakiej wysokości masz powieszoną lampę cyrex? jeśli ją dalej masz albo na jakiej miałeś :) Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stała na nóżkach około 30-40 CM nad lustrem wody, pozbyłem się jej bo zasilacz powodował zakłócenia w odbiorze stacji radiowych na UKF i Długich. Obecnie świeci się lampa MaxSpect RAZOR R420, choć nad inną zawartością akwarium, z drugiego jeziora niż twój zbiornik, ale wygląda podobnie do poprzedniej aranżacji, z tym że skały Marco Rocks zastąpiłem Red Dragonem, chociaż mogłem w sumie je zostawić ale stwierdziłem że nie będę zabijał życia, które już na niej było bo sama skała w tym wypadku jest uniwersalna oraz zdemontowałem pompy cyrkulacyjne i odpieniacz oraz komputer, obecnie akwarium pracuje praktycznie tylko na pompie obiegowej i kuble.  Kolory ryb dobrałem podobne bo króluje żółty, pomarańczowy, niebieski i czerwony. :) Czy jeszcze wrócę do soli, to trudno powiedzieć, ale na pewno pobawię się z rybami które są dwuśrodowiskowe, Argus, Srebrzyca, Paleomon Elegans, oraz inne zwierzaki które do życia potrzebują nie wielkiej ilości soli, chociaż i typowe ryby morskie, są w stanie przeżyć w mniejszym zasoleniu w Bałtyku co jakiś czas pojawiają się nowe gatunki, więc gdyby była odpowiednia temperatura wody przez cały rok, to nie można wykluczyć pojawienia się jakiegoś kolorowego gatunku u nas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.