Skocz do zawartości
Monika0022

TMC V2 iLumen Air 1200 Pomoc z ustawieniami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w swoim akwa dwie lampy TMC V2 iLumen Air 1200. 

Po pewnym czasie korale wybarwiają się na bordowo i przypuszczam, że powodem są złe ustawienia lamp. 

Mam prośbę o podanie mi Waszych ustawień. Z góry bardzo dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trzeba dobrać moc do pojemności i obsady (a kolor do własnych upodobań)

słowem bez opisu zbiornika to można tylko wróżyć

 

ps. i zobacz np. tutaj

https://reefhub.pl/jak-odzywiaja-sie-korale-czesc-druga/

"Zaobserwowano też, że sam azot nieorganiczny w akwarium np. w postaci azotanów zwiększa ilość chlorofilu w zooksantellach. To jest powodem brązowienia korali w akwariach bogatych w nutrienty."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Chodziło mi o kogoś kto startował z taką samą lampą a tego nie dopisałam. 

19 godzin temu, Khermorh napisał:

Mam te same lampy od około roku. Światło jest OK, ale szału nie ma.

A korale mają ładne kolory? Jeżeli tak to mógłbyś się podzielić swoimi ustawieniami. Widziałam, że są tam ustawienia fabryczne, ale świeci ona wtedy bardziej jak do słodkiego według mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wałczyłem z lampą ok 6 miesięcy dziś mam pięknie wybarwione korale podaję moje ustawienia 

 świt od godz 5 .00 - 7.00 biały - 0 % , niebieski - 1% , czerwony - 0 %

- wschód od godz 7 .00 - 10.30  biały - 6 % , niebieski - 12% , czerwony - 4%

- dzień od godz 10 .30  - 16.30 biały - 39 % , niebieski - 100% , czerwony - 8%

- zachód od godz 16.30 - 18.30 biały - 6 % , niebieski - 12% , czerwony - 6 %

- księżyc  godz 18.30 - 22.00 biały - 0 % , niebieski - 12% , czerwony - 0 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię kotleta..
Ktoś jeszcze używa tej lampy?
Jakieś opinie po dłuższym użytkowaniu? Miloby było też zobaczyć zdjęcia zbiorników pod tą lampą. I opis jak duży jest zbiornik.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wersji 900 w zbiorniku 250l (100x50x50). Jest u mnie od około roku i jak nie spaprzę coś z chemią to korale rosną zadowolone. Wydaje mi się że do mojego akwarium lampa nie doświetla boków i przydało by się dołożyć jakieś świetlówki ale jakoś nie mogę się za to zabrać . Póki co na bokach rosną miękkie i jakoś dają radę Obsada miękko lps. Jedyne co mi w tej lampie nie pasuje to brak płynnego przejścia z poszczególnych trybów tylko wszystko dzieje się w przeciągu 5-10 sekund. W porównaniu do poprzednich lamp jebao jestem zadowolony chociaż nigdy nie miałem jakiejś bardziej markowej lampy czy świetlówek więc ciężko mi porównać. Zdjęcie postaram się dodać wieczorkiem ;)

E: Dodane zdjęcie.  Fotograf ze mnie żaden ale mniej więcej widać kolory i zakres światła

P1230660.JPG

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam wersji 900 w zbiorniku 250l (100x50x50). Jest u mnie od około roku i jak nie spaprzę coś z chemią to korale rosną zadowolone. Wydaje mi się że do mojego akwarium lampa nie doświetla boków i przydało by się dołożyć jakieś świetlówki ale jakoś nie mogę się za to zabrać . Póki co na bokach rosną miękkie i jakoś dają radę Obsada miękko lps. Jedyne co mi w tej lampie nie pasuje to brak płynnego przejścia z poszczególnych trybów tylko wszystko dzieje się w przeciągu 5-10 sekund. W porównaniu do poprzednich lamp jebao jestem zadowolony chociaż nigdy nie miałem jakiejś bardziej markowej lampy czy świetlówek więc ciężko mi porównać. Zdjęcie postaram się dodać wieczorkiem [emoji6]
E: Dodane zdjęcie.  Fotograf ze mnie żaden ale mniej więcej widać kolory i zakres światła
P1230660.thumb.JPG.f0fbf7600f739efd461010e52944e3d0.JPG
Jak masz ustawione? Ile niebieskiego, a ile białego?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.