Skocz do zawartości
Bzyk002

4 Euphyllie "padły" z dnia na dzień

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Bzyk002 napisał:

Tak sie zastanawiam czy podawanie balinga na raz ( u mnie o 9:00) może być dużym skokiem parametrów? podaje tylko 5ml z każdego ale na moje 40L w obiegu to może być sporo...

myślę ze tu jest przyczyna po części, bo dawka 1/8 objetosci dzieląc po 5ml, może być dla Lps ów skokiem dość sporym,proszę pamiętaj że to tylko 40litrow.jeśli nie posiadasz pompy rozbij dawki strzykawka np na 3x dziennie:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze zachowanie korali nie jest spowodowane podawaniem Ballinga o tej samej porze ,nie jest to jakaś kosmiczna dawka ( ale żeby to wykluczyć możesz rozbić dawkę na np.2 razy) 

takie zachowanie korali może być spowodowane wahaniem parametrów ,piszesz ze pojawiło się dino i glony zielone ...one się nie pojawiają ot tak sobie ...Twoje akwa jest tak malutkie ze nawet włożenie brudnych rak spowoduje wahniecie parametrów ...

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2018 o 22:23, Bzyk002 napisał:

Testu na Jod nie mam, musze go kupić. Ale ostatnio zaczołem lać Balinga z AF + Component Strong  

"Strong C zawiera skoncentrowany jod i fluor."

Wystarczy że masz skoki Kh a Lpsy reagują,lejesz 5ml niby nie kosmos na 40l ale netto wody to masz pewno 33-34litry,


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balinga rozbiłem na 5 razy (9:00, 14:00, 20:00, 01:00 i 6:00) zobaczymy czy bedzie jakaś róznica. Mój odpieniacz od jakiegos czasu też bardzo słabo pieni... niedawno dokupiłem też Siporaxu do sumpa, może to wpłynąć jakoś na stabilizacje zbiornika? 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bzyk002 napisał:

Balinga rozbiłem na 5 razy (9:00, 14:00, 20:00, 01:00 i 6:00) zobaczymy czy bedzie jakaś róznica. Mój odpieniacz od jakiegos czasu też bardzo słabo pieni... niedawno dokupiłem też Siporaxu do sumpa, może to wpłynąć jakoś na stabilizacje zbiornika? 

No to skoro masz pompę a podawała raz dziennie to tak jak byś jej nie mial i z ręki lał...bez sensu...;)

Co do siporaxu kiedyś wpłynie to pozytywnie na biologię w akwarium,daj temu czasu ale nie na pewno negatywnie.:smile_wink:

Edit wytrwałości zycze:)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bzyk002 napisał:

Balinga rozbiłem na 5 razy (9:00, 14:00, 20:00, 01:00 i 6:00)

 

A jak rozdzielisz x12 to wahania będą jeszcze mniejsze, minimalne. (Oczywiście dozowanie Kh z Ca nie w tym samym momencie)

1 godzinę temu, Bzyk002 napisał:

Siporaxu do sumpa, może to wpłynąć jakoś na stabilizacje zbiornika? 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki musi być odstęp pomiedzy Ca i KH? bo prędzej miałem 1 minute odstępu a teraz leją sie naraz... 

14 godzin temu, @Beti napisał:

No to skoro masz pompę a podawała raz dziennie to tak jak byś jej nie mial i z ręki lał...bez sensu...;)

bez sensu ale bez roboty :P

Jak miałem słodkie to lałem nawozy raz na dzień i bylo OK i tu odruchowo zrobiłem to samo :wallbash:


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bzyk002 napisał:

a jaki musi być odstęp pomiedzy Ca i KH? bo prędzej miałem 1 minute odstępu a teraz leją sie naraz...

taki aby się dobrze rozpuściło w wodzie :) ja mam np.5 min.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bzyk002 napisał:

a jaki musi być odstęp pomiedzy Ca i KH? bo prędzej miałem 1 minute odstępu a teraz leją sie naraz... 

nie wiem jaką masz pompę,ale u mnie w ATI każdy kanał jest z odstępem czasu min 5min(coś koło tego,)

 

5 godzin temu, Bzyk002 napisał:

bez sensu ale bez robot

to zależy jak kto na to patrzy:D

5 godzin temu, Bzyk002 napisał:

Jak miałem słodkie to lałem nawozy raz na dzień i bylo OK i tu odruchowo zrobiłem to samo

no to teraz widzisz różnicę:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.