Skocz do zawartości
_Artur_

SeaFarm.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam tego sklepu z jednego względu. Zdjęcia koralowców mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Rozumiem, że ciężko jest zrobić dobre zdjęcie w akwarium morskim, ale obróbka w programie graficznym powinna obejmować przywrócenie na zdjęciu realnych kolorów, a nie dodanie przynajmniej trzy razy tyle intensywności barw w porównaniu do rzeczywistości. Na załączonym zdjęciu po prawej zdjęcie z profilu sklepu, po lewej zdjęcie z akwarium. Chciałbym zaznaczyć, że zdjęcie z akwarium nie jest obrobione, ale można sobie porównać np. wybarwienie i intensywność kolorów ukwiała w porównaniu z  caulastra furcata (której kolory większość akwarystów zna) do "ultra rainbow" ukwiała za którego zapłaciłem 349zł + koszt przesyłki. Zanim coś kupicie w tym sklepie radzę kilka razy się zastanowić.

 

tapetowy.thumb.jpg.15b62391c585247bb9eb8d1d9ca13e72.jpg

 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety częsta praktyka w sklepach sprzedających zwierzaki na odległość, mam od nich kilka Acropor które po dotarciu na miejsce też mocno odbiegały od tego co widziałem u nich na zdjęciu dlatego od pewnego czasu jestem zwolennikiem zakupu osobistego, tylko to daje gwarancje zabrania do domu tego co rzeczywiście Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Wszystkie Acropory jakie do tej pory kupiłem od Sebastiana zawsze przychodziły w świetnej kondycji. Czasami zdarzy się, że kolor ze strony nie do końca pokrywa się z rzeczywistością ale nie są to jakieś kolosalne różnice. Należy pamiętać, że są inne warunki oświetlenia i wiele innych zmiennych.

Ja jestem jak najbardziej zadowolony i zamierzam na bieżąco być z ofertą sklepu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, michalfa napisał:

Wszystkie Acropory jakie do tej pory kupiłem od Sebastiana zawsze przychodziły w świetnej kondycji. Czasami zdarzy się, że kolor ze strony nie do końca pokrywa się z rzeczywistością ale nie są to jakieś kolosalne różnice. Należy pamiętać, że są inne warunki oświetlenia i wiele innych zmiennych.

Ja jestem jak najbardziej zadowolony i zamierzam na bieżąco być z ofertą sklepu.

 

Widziałem potwierdzam bardzo ładne ;) i do tego jak mi powiedział Michał w atrakcyjnej cenie porównując inne sklepy...

Byłem też osobiście w seafarm i oni mają tam zbiorniki oświetlane T5 z przewagą niebieskich rur i to w połączeniu ze zdjęciem zrobionym od góry daje taki a nie inny efekt ;) 

ZielonyAmator skręć białe, podkręć niebieskie i zobacz od góry jak będzie pięknie wyglądać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego korala i uwierz fresz33, że tu żadne niebieskie nie pomoże. Artur ma świetne warunki w akwarium i na pewno nie jest to wina światła. Na moje oko to jest po prostu stichodactyla tapetum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wielokrotnie robiłem u nich zakupy i nigdy nie miałem problemu z kolorami - zamawiałem Acany a nie Acry ale kolorystycznie  zawsze było to co chciałem.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reklamowałeś w sklepie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZielonyAmator napisał:

Nie polecam tego sklepu z jednego względu. Zdjęcia koralowców mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Rozumiem, że ciężko jest zrobić dobre zdjęcie w akwarium morskim, ale obróbka w programie graficznym powinna obejmować przywrócenie na zdjęciu realnych kolorów, a nie dodanie przynajmniej trzy razy tyle intensywności barw w porównaniu do rzeczywistości. Na załączonym zdjęciu po prawej zdjęcie z profilu sklepu, po lewej zdjęcie z akwarium. Chciałbym zaznaczyć, że zdjęcie z akwarium nie jest obrobione, ale można sobie porównać np. wybarwienie i intensywność kolorów ukwiała w porównaniu z  caulastra furcata (której kolory większość akwarystów zna) do "ultra rainbow" ukwiała za którego zapłaciłem 349zł + koszt przesyłki. Zanim coś kupicie w tym sklepie radzę kilka razy się zastanowić.

 

tapetowy.thumb.jpg.15b62391c585247bb9eb8d1d9ca13e72.jpg

 

Jeżeli uważasz ze ta Furcata na zdjęciu ma odpowiedni kolor to nie dziw się ze ukwiał nie wygląda jak na zdjęciu ze sklepu, u mnie jest o wiele jaśniejsza i mocno świecąca...


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ludzie zawsze będą gadać, ludzie zawsze będą gadać, ludzie zawsze będą gadać... 

Kolory na zdjęciu są zależne od wielu zmiennych takich jak między innymi ogólnie rzecz biorąc aparat, którym się je robi, ustawień tego aparatu, oprogamowania, oświetlenia a także od wyświetlacza na którym te zdjęcia się ogląda.  Temat rzeka...

W dodatku kolory korali, które są na zdjęciach powstają w wyniku fluorescencji. Wystarczy, że zmienisz światło i będą miały zupełnie inne kolory. Jeśli chcesz mieć tak samo wyglądające korale musisz mieć dokładnie taką samą lampę, ustawioną w ten sam sposób.  W dodatku kolor tych korali zależy od składu chemicznego wody i zmienia się wraz z tym jakie i ile mikroelementów dozujesz. 

Ze zdjęcia, które zrobiłeś wynika że albo nałożyłeś filtr który sprawia że zdjęcie robi się czerwone albo masz akwarium oświetlone czerwonym światłem. Argument o tym że niby korale wyglądają inaczej niż na zdjęciu jest zupełnie bezpodstawny... Dowodzi tego samo zdjęcie. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem do czynienia porównywać fotki robione aparatem z prawdziwego zdarzenia a telefonem. A z tego co widziałem Seba byle czym fotek nie robi. Nie chce tutaj nikogo bronić, ale czy uważasz @ZielonyAmator , że ktoś miałby czas koloryzować po 200 zdjęć po każdej dostawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ZielonyAmator napisał:

Nie polecam tego sklepu z jednego względu. Zdjęcia koralowców mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Rozumiem, że ciężko jest zrobić dobre zdjęcie w akwarium morskim, ale obróbka w programie graficznym powinna obejmować przywrócenie na zdjęciu realnych kolorów, a nie dodanie przynajmniej trzy razy tyle intensywności barw w porównaniu do rzeczywistości. Na załączonym zdjęciu po prawej zdjęcie z profilu sklepu, po lewej zdjęcie z akwarium. Chciałbym zaznaczyć, że zdjęcie z akwarium nie jest obrobione, ale można sobie porównać np. wybarwienie i intensywność kolorów ukwiała w porównaniu z  caulastra furcata (której kolory większość akwarystów zna) do "ultra rainbow" ukwiała za którego zapłaciłem 349zł + koszt przesyłki. Zanim coś kupicie w tym sklepie radzę kilka razy się zastanowić.

 

tapetowy.thumb.jpg.15b62391c585247bb9eb8d1d9ca13e72.jpg

 

zapytam jak długo masz ten koralowiec u siebie juz w zbiorniku?

Coś ze swiatlem tez u ciebie nie tak,dwa obok koralowiec,jak i tez za nim tez nie zbyt dobrej formie


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło full fluo LED. Dla ułatwienia na lewo od ukwiała zoasy i acanthastrea w odcieniach czerwonych. Zdjęcie z telefonu, ale barwy widać. Ile w tym ukwiale różowego koloru niech każdy oceni sam.199552685_IMG_20181116_1746321.thumb.jpg.9311a9e50e6ca131e3b7c7e8642a52cf.jpg

 

 

 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, ZielonyAmator napisał:

tapetowy.thumb.jpg.15b62391c585247bb9eb8d1d9ca13e72.jpg

 

d5181fd2128c6.jpg

"cyk" zwykły automat do balansu "tego i tamtego" - nie obróbka czy żadne wyciąganie na silę kolorów

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Co to znaczy "full fluo led"?? Te słowa nie mówią nic.  Proszę określić jakie jest widmo światła. 

Czy jest to identyczne światło i czy zdjęcie było robione tym samym aparatem a w dodatku tak samo ustawionym jak zdjęcie do którego są kierowane zarzuty? 

Tak w temacie polecam:

 

 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, nanokaczor napisał:

Co to znaczy "full fluo led"?? Te słowa nie mówią nic.  Proszę określić jakie jest widmo światła. 

Czy jest to identyczne światło i czy zdjęcie było robione tym samym aparatem a w dodatku tak samo ustawionym jak zdjęcie do którego są kierowane zarzuty? 

Maxspect Razor r420r kanał B 100%, kanał A 25% czyli światło na którym najlepiej widać świecenie koralowców. Ktoś wcześniej napisał abym tak ustawił to wstawiłem. Co do reszty to nie będę się odnosił bo nie ma sensu. Ten ukwiał w żadnych warunkach oświetleniowych nie miał nawet 30% barw ze zdjęcia. 

Na koniec jeszcze film przedstawiający barwy w akwarium. Żeby nie było, że coś edytuję. Moja opinia jest taka, że takie praktyki w jakichkolwiek sklepach są nieuczciwe i tyle. 

https://www.youtube.com/watch?v=c4qYjR-NO_I


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, ZielonyAmator napisał:

 Ten ukwiał w żadnych warunkach oświetleniowych nie miał nawet 30% barw ze zdjęcia. 

Razor r420r  .. może tu lezy problem ? jakby oświetlić np. Radionem ..

ale sprzedawca mógłby robić po .. np. 3 fotki w różnym oświetleniu

bo tak to mamy np. jedne korale robione w takim a inne w innym świetle

(org. fotki ze str. sprzedawcy )

45453e2202295.jpg1cb260b8db61d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzeczywiście wygląda na innego. Reklamowałeś tak jak już tu ktoś wcześniej pisał?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fresz33 napisał:

Rzeczywiście wygląda na innego. Reklamowałeś tak jak już tu ktoś wcześniej pisał?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Reklamowałem tydzień po zakupie. Rozmawiałem z pracownikiem, szef miał oddzwonić. Nie oddzwonił. Prosić się o kontakt nie będę.

Dałem również ukwiałowi czas na aklimatyzację i w kwestii barw nic się nie zmieniło. W sumie to miałem olać temat, ale zdjęcia które wrzucają skłoniły mnie do zmiany zdania i napisania co na temat takiej obróbki zdjęć sądzę.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, silvia napisał:

Razor r420r  .. może tu lezy problem ? jakby oświetlić np. Radionem ..

ale sprzedawca mógłby robić po .. np. 3 fotki w różnym oświetleniu

bo tak to mamy np. jedne korale robione w takim a inne w innym świetle

(org. fotki ze str. sprzedawcy )

45453e2202295.jpg1cb260b8db61d.jpg

To są fotki ze strony seafarmu?
Oni w sklepie maja tylko T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym nie odpuścił bo to nie 30zł choć i ja teraz z jednym sklepem o taką kwotę będę wojował hehe jak się nie uda to tu na forum "posmaruję" [emoji14] ale to będzie już ostateczność heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, sith114 napisał:

To są fotki ze strony seafarmu?

tak - z dziś żeby być dokładnym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się uda to co - przemilczysz... Super postawa ale cóż za pieniądze ksiądz się modli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie mówić tylko źle.

Sam czas realizacji zamówienia, sposób zapakowania był jak najbardziej w porządku. 

Szkoda tylko, że takimi zdjęciami zniechęcają - przynajmniej mnie - do ponownych zakupów. 


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A jak się uda to co - przemilczysz... Super postawa ale cóż za pieniądze ksiądz się modli.
A po co syf robić jak sprzedawca uderzy się w pierś i stanie na wysokości zadania? Ja nie z tych co publicznie "piorą brudy". Oj chwialek chwialek.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.