Skocz do zawartości
sliwka220

Lampa NeloLight 54W led - czy wystarczy na 240L ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój zbiornik to 240L (120cm/50/40)
Do tej pory (kilka lat) oświetlenie stanowiły 2 świetlówki niby 64W ale takie dość nietypowe bo od JBL po 105cm, jedna biała i jedna niebieska + nocne ledy.

Miękkasy, LPSy jak euphylie, blastomussy, clausera jak były w baniaku to rosły ładnie. Teraz mam same miękkasy i rosną strasznie, ale mam znów trochę więcej czasu i energii więc chcę wrócić do LPSów.

Czy ta lampa mi wystarczy

https://reefshop.pl/pl/p/NemoLight-Lampa-led-54W/5759

Czy np na lampie 4x T5 54W byłoby dużo dużo lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, sliwka220 napisał:

Czy ta lampa mi wystarczy

Świetlówka T5 24W w zależności od modelu ok. 1300 do 1500 lumenów
Świetlówka LED (czyli podobne diody co w tej lampie) 15W w zależności od użytych LEDów od ok. 1400 do 2100 lumenów

policz sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Brat Marian napisał:

na miękasy wystarczy

rozumiem że kolega ma podobną (lub zna kogoś kto ma) lampę w takim zbiorniku .. tak mniej więcej z pół roku i ma doświadczenia ?

bo stawianie tezy że da radę ... są "miękasy" które wymagają duuużo mocniejszego oświetlenia a są i takie którym w ogóle lampa niepotrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wydaje mi się, że 54 będzie za słaba(wiem, że lampa lamie nie równa). Mam obecnie nad akwarium 4 świetlówki aquaela 18w co daje nam 72w. Zbiornik 128x60x60. I miękkie i lps dają radę. Ale widzę, że bedę dokładał na pewno jescze jedną (poprawa koloru + jest trochę za ciemno). Twój zbiornik jest troszkę niższy i węższy, więc jeżeli faktycznie ma te 72w to jest szansa, że da radę.  Też myślałem nad tą lampą ale ze względu na ryzyko konieczności dostawienia drugiej, zdecydowałem się na prostrze i tańsze rozwiązanie (osobiście wystarcza mi prostota - on/off itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, mrppp14 napisał:

 więc jeżeli faktycznie ma te 72w

tyle to mają diody "brutto" a ile faktycznie prądu pobiera trzeba by sprawdzić watomierzem

przypominam że (zwłaszcza przy ledach) Waty to tylko info ile lampa pobiera prądu a nie jak mocno świeci 

ps i lampa ma nie 72W  a 54W 

a by nie offtopować ...

w/g mnie 2 sztuki dały by radę a 3 było by w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, silvia napisał:

ps i lampa ma nie 72W  a 54W 

 

Sorry, trochę się nieprecyzyjnie wyraziłem. To co chciałem powiedzieć to aby wziąć model mocniejszy 72w. 

Edytowane przez mrppp14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

też było by mało - chyba że wybrane korale (w co nie wierzę) miały by naprawdę małe potrzeby

i licząc że diody świecą nawet o połowę mocniej niż świetlówki ... (powiedzmy ale bez Watomierza i luxomierza ... to tylko założenia )

a lampa ustawiona była by na max  (tylko po co wtedy sterowanie którym można ustawić moc kanałów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 240L 150w LED to minimum nawet przy niewymagających koralach.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wojtek ma racje  przy ledach musisz mieć minimum pół wata na litr wody .  przy takiej lampie do której dałeś link wychodzi 0,25 w na litr .   myśle ze  bedziesz miał mało nawet dla miekasów.  będą niedoswietlone boki i przód lub tył akwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.