Skocz do zawartości
Nik@

Słodki projekt 225l

Rekomendowane odpowiedzi

@Nik@zostaw tak jak jest. Roślin nie ruszaj, poczekaj do momentu aż będziesz miała wszystko do kompozycji.

Jakieś bakterie dałaś, teraz daj im czas na działanie, nie musisz niczego więcej kupować. Na roślinach też były szczepy różnych bakterii więc teraz już się rozmnażają. Korzenie ciągle pływają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście uparci na te bakterie, a to zbędny wydatek kasy. Już lepiej roślinkę więcej kup:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie masz chyba Anubiasa , ich się nie zaleca sadzić a mocować na korzeniu , skał itp. kłącze nie powinno być przysypane podłożem 


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anubiasa odkopalam, ale mi pływa teraz. Jak go przygwoździć  do dna żeby nie zakopac? Co do filtra to zaraz umyje  kaskade fzn2 i wloże. Co do niej dać? Mam tylko wate w domu. Póki nie ma ryb to kaskada może wisieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Anubiasy wiąże się do kawałka korzenia albo wygotowanej łupiny kokosa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda powinna krążyć w zbiorniku. Nie wiem jak się zachowa bez wkładu, ale dobrze, żeby tafla wody się poruszała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to jeśli tylko o ruch wody chodzi to włożyłam mały filterek z watą. Przez te kulki woda ciągle jest mętna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obsadzie zastanów się jeszcze nad zakupem 6-8 otosków , bardzo fajne rybki na glony .Ostatnio były w Knurowie w miarę dobrej cenie .Na start dałbym więcej roslin typu moczarka ,rogatek sztywny ostatnio ktoś na olx z Knurowa się ogłaszał tanio . Jak akwarium dojrzeje możesz je usunąć , na początku  czym więcej masy roślinnej tym lepiej 

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jadę do sklepu po świetlówkę, okazało się, że w Knurowie mam akwarystyczny, to pewnie ten, o którym piszesz :D

Cryptocoryne co chwilę puszcza serię drobnych bąbelkow które idą z samego środka rośliny, ten typ tak ma?

Otoski też są super, widziałam film, jak cierpliwie z roślin zeskrobywaly glony. Ale akwarium jest malutkie... może zrezygnuje z danio w takim razie. Dam z 15 neonek. Czy otoski i kiryski mogą mieszkać razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rośliny bąbelkują (fotosynteza) tylko nie zawsze jest to widać. A na zdjęciu nie widać filterka dlatego pytałem. 

Lepsza moim zdaniem do wyciągania nadmiaru macro elementów z wody to pistia - rewelacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej pistia jest lepsza , tylko nie wiadomo czy przy grzebieniu się utrzyma Otoski i kiryski mogą być razem , co do kirysków nie wiem w jakie celujesz ale ja bym się zastanowił nad pstrymi , panda , czarnymi lub  sterby  oczywiście wybrać jeden gatunek .

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - bakterie w słodkim są niepotrzebne, zaczynałem bez na kranówce, podłożu na ziemii ogrodowej i udało się bez żadnych plag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci pistia? Zarośnie ci całą taflę i utrudni dostęp światła. Otoski dobry pomysł. Anubisa ewentualnie dowiąż do skałki jak nie masz korzenia. Aha i temperatura - raczej trzymaj 22-24 max 25 wyższe temperatury 27-28 to dla dyskowców. Niższa temperatura i mniej światła = rośliny będą wolniej rosły( brak cotygodniowej przycinki) i mniej będzie potrzba nawozów dla nich.
Wata w kaskadzie -OK. Jak rośliny bąbelkują - to jest bardzo dobry objaw.[emoji1303][emoji1303]


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałam sobie, że kiedyś kupiłam kilka skałek do słodkiego. Już się ucieszyłam, ale zamoczyłam mały kawałek w occie i niestety babelkuje :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam o rogatku, podobno rośnie jak chwast. Nie chce takich roślin, moze wrośnie w podloze i się już nie pozbede:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tą skałą? Nie nadaje się do akwarium? Nie rozpuścila się, tylko trochę bąbelki idą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ktoś powyżej, nie pamiętam kto, kazał sprawdzić właśnie w ten sposób i jak się pieni, to się nie nadaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słuchaj dalej przypadkowych akwarystów, a daleko zajdziesz;) co chcesz z "natury" wrzucić do akwarium, to tylko wygotuj z dodatkiem soli kuchennej i będzie oki. Układasz kamienie, korzenie czy inne cuda wianki, zalewasz wodą, sadzisz/przyczepiasz rośliny, odpalasz filtr i tak niech się wszystko kręci przez powiedzmy 2h, potem wypuszczasz ryby i siadasz zadowolona przed akwarium i podziwiasz co zrobiłaś:) pamiętaj tylko o wyrównaniu temperatury przed wpuszczeniem ryb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię rozpoznać kto jest przypadkowym słodkim akwarystą ;)

Jesteś pierwszy, który mówi, żeby ryby wpuszczać po 2h... mnie sie z rybami nie spieszy. Poczekam że 3 tygodnie, pomierze parametry, jak będzie dobrze, to na gwiazdkę sobie wpuszcze neonki i może kiryski czy otoski. Widzialam też piękne, zoltawe glonojady.

Sporo pięknych rybek pływało w tym sklepie w Knurowie, a właściciel mówi, że już mało zostało bo jest przed dostawą :D

Powiedział, że w takim litrazu mogłabym mieć ze dwa gatunki malych rybek ławicowych powiedzmy po 10 sztuk plus glonojady, otoski i kiryski i finito. Mnie się to wydaje za dużo.  Może jedna ławica 15 sztuk neonów czerwonych, kiryski, otoski, glonojad, parka małych zbrojników i parka jakichś innych rybek które troszkę większe rosną, żeby nie była sama drobnica w toni? Myślałam o ksiezniczkach, litraz by dla pary pasował, jednak czytałam, że te ryby są agresywne, zwłaszcza w okresie tarła i nue nadają się do akwarium towarzyskiego:( szkoda bo mnie się bardzo te rybki podobają. Miałyby piach który lubią i groty skalne, jednak ja chcę też mieć kiryski i otoski. 

Z takich ławicowych to polecał mi też jarzence, cytrynki i takie pol przezroczyste z czerwonym pyszczkiem, zapomniałam nazwy.

Mam jeszcze jeden "problem". Podobają mi się zbiorniki z roślinami wystającymi ponad lustro wody. Takie akwarium musiałoby więc być odkryte i rybki będą skakac. Może wysoka korona? Jak wysoka musiałaby być, żeby ryby nie wyskoczyły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, podobają Ci się roślinki?

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

 

 

Lej osmozę, kup 2 nawozy - mikro i makro. Osmozę mineralizuj do 7gh i finito.

 

Ze sprzedawcą bym się zgodził ;)

 

Księżniczki to jezioro Tanganika, nie ten kierunek totalnie - zostaną one same

 

Te półprzezroczyste to rodostomusy raczej ;)

 

Korona 10cm stynkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1(najważniejsze)-Podobają się na pewno tylko bez co2, to raczej nie pociągną. Ostatnie zdjęcie aż kipi od CO2;)

2-po co osmoza skoro wystarczy uzupełnić kranówkę???..i nie polecaj z urzędu co kto ma kupić, bo to zależy od gatunków i ilości roślin, a do tego światło musi być być odpowiednie!

3-co do księżniczki, jak innych pielęgnicowatych, to zgoda

Nik@ tak jak pisałem wcześniej możesz spokojnie mieć nawet ze 20 neonów, 20 jarzeńców, które też polecałem i do tego z 7-10 np.tęczanek neonowych, a do tego parę dennych ryb i będzie git. Neony raczej trzymają się swoich stałych miejsc, zwinniki pływają po całości spokojnie i bez pośpiechu, a tęczanki tały czas w stadzie, ale i energicznie pływają najczęściej od połowy lustra wody w górę i wszystko pasi. Co do czasu wpuszczania życia, to widzę, że morszczuchy są nazbyt przewrażliwieni;)

P.S.

Kulki "dymią", bo pewnie nie wcisnęłaś ich zbyt głęboko. Zakopane w żwirze/piasku nie mają prawa się uwalniać

 

 

 

 

 

Edytowane przez woldi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.