Skocz do zawartości
Nik@

Słodki projekt 225l

Rekomendowane odpowiedzi

@Nika a po co ci lampa UV? Jak masz już założone obie T5 tonlej tego saliferta tyle ile pisze salifert, nie mniej. Lampe UV wyłącz.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@12dot12  resztki anubiasa położyłam na korzeniu. Dopiero przedwczoraj odebrałam korzenie od @dadario niestety anubias nie chciał poczekać.  Ale tego, co z niego zostało nie wrzucam, a nuż odżyje...

Lampa uv to chyba za dużo powiedziane ;) chodzi o to coś uv dołączone do filterka aquaela.  Włączyłam na jakiesc8h na noc, żeby zobaczyć, czy coś pomoże. Nie pomogło, więc rano wyłączyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ Poczekaj z tym stanem jaki jest aż wszystkie korzenie będą gotowe do wsadzenia do akwarium. Zupełnie nic nie rób poza dolewaniem odparowanej wody (zaznacz sobie markerem z boku na szkle poziom wody docelowy i co kilka dni do tej linii dodaj RODI). 
Jak wszystkie korzenie będą tonąć to jedna akcja układania aranżacji. Po tym czasie pchaj rośliny, im więcej tym lepiej. Mętną wodą i glutem na korzeniach się nie przejmuj. To stan przejściowy. Ustabilizuje się biologia to minie mętna woda. 
Nie przejmuj się tak. Na spokojnie i z pełnym luzem. 
PS: patent na pływające roślinki które trafiają do filtra jest prosty. Wężyk przezroczysty taki akwarystyczny i nim przedziel powierzchnię wody. 

https://goo.gl/images/5Ff8gF

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, nic nie ruszam :)

Przegroda panela mi wystarczy do oceny poziomu wody, 1.5  cm powyżej niej to docelowy poziom, to jestem w stanie trzymać "na oko". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, 12dot12 napisał:

Chętnie pomogę przy słodkim, jak tylko będę umiała :) tylko od razu zastrzegam, że jestem w grupie "tych biotopowych" akwarystów, czyli jak najbardziej naturalnie, bez chemikaliów czy CO2 itp., więc z Raffym na pewno w dyskusji zaiskrzy :P

Ależ prowadzę też biotopowe akwaria :P Wiele lat miałem low techy za czasów, jak chodziłem do szkoły :) Każdy system jest inny, ale co do roślinek to temat rzeka. W roślinnym uprawiam rośliny, które wymaganiami można porównać do akropor :) No niestety, jeden błąd i przykładowo piękna tonina potrafi się rozpuścić... do pewnych rzeczy natura je przystosowała przez miliony lat.

Jedno jest pewne, roślinom łatwiej żyć w bardziej miękkiej wodzie (wróć do biotopów SA i Azji), ale Nika ma akurat kh 4 i bardzo zazdroszczę :) pH spadnie, kwestia czasu

W pon leci paczka z mchami itp. z tego regału, nie dozuję Co2 ani nie nawozę, bo ten regał jest pod krewetki :) Ale parę szczepów z roślinnego też dołożę, warto spróbować ;) Rogatek, najas, limnobium, micro, anubiasy... no i kilka gat mchów, bo nie mam co z nimi robić :) 

 

A co do problemów z pływającymi kontra kaskada... myślę, że siatka lub krata rastrowa albo grzebień na przegrodę wystarczą :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebień będzie:) mam tylko niebieski na stanie, bo to miało być morskie, ale teraz nie chuchu nie pasuje. W tym tygodniu kupię czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ kolega sam się przyznał, że robi to dla kasy, bo chyba za free nie oddaje, a w takim razie zrobi dużo:) by roślinki rosły szybko. To jest naturalne i wcale nie oskarżam tylko wiem jak wygląda ten biznes. Z tymi roślinami błotnymi, nadwódkami to prawda co kolega napisał, że często sprzedaje się je jako akwariowe i niestety, ale niektóre gatunki nie potrafią się przystosować do życia w zanurzeniu. Ot takie handlowe oszustwo;) 

A co do dyskusji, to ja swoje podpowiedziałem, ale widzę, że robisz co "zawodowcy" mówią więc tylko się przyglądam:) Efekty niestety słabe, bo tak spie...najprostsze w prowadzeniu akwa słodkie/towarzyskie z łatwymi rybami i roślinami to już trzeba umieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry    . 
Jak by co to zielonego wywalam  na kompost co tydzień- dwa  pół wiadra Po soli AF , większość mszaki .Trochę z 200 L anubias ,kryptokoryny .... . 


Męty są  bo bogato jest  , kulki w podłożu ( jakoś jestem przeciwnikiem ) , korzenie . 
Mały filterek  , jak posiadasz jakiś jeszcze nie zawadzi na jakiś czas go dodatkowo wsadzić . 
Podmianki wskazane , usuniesz to co wyszło z kulek /podłoża /korzeni .
Krewetki może zapodaj , najtańsze żeby w razie co nie było szkoda , a pięknie zajmą się zbiornikiem i dopełnią biologię  . 
Mam co prawda odpad krewetkowy w ogromnych ilościach ale te żyją na ph 5,5 , więc nie pomogę  .
A ta LED uv z filterka to tylko "kolorowe światełko .... ( a który to aquael ? ) .
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie straszna lipa, zobaczymy, co będzie dalej.

Twoja metoda Woldi jest dla mnie zbyt drastyczna, żeby wrzucać ryby po 2h.  Nie dam rybek do świeżej wody, ze zbyt wysokim dla nich ph. Mnie się nigdzie nie spieszy.

Aquael unifilter 500

Teraz jest kaskada fzn2 zasypana keramzytem i ten aquael z gąbkami.

Ja nie chcę zieleniaka, lubię widzieć pusta plaże.  Myślałam raczej o kilku ładnych, wiekszych roślinach, a nie takie nawalone i potem co tydzien z nożyczkami golic.

Jestem zła o ten uv. Filtry bez tego są dużo tańsze, niepotrzebnie kasy więcej wydałam. Myślałam że aquael to poważna firma, a nie "chinczyk" co robi niepotrzebne swiecidelka, które nie działają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Nik@ napisał:

 

Aquael unifilter 500

Teraz jest kaskada fzn2 zasypana keramzytem i ten aquael z gąbkami.

 

Ta 500 to taka zabaweczka  , pompka jeszcze jako tako ale gąbka to do 30 L  . A Lampka zero działania .
Dlatego używam głowic i gąbek , npAqua Szut T-head 750 i gąbka 10x10x20  ( ledwo styka w 200L )  albo circiulator 500 i gąbka 15x21x9  "hamburg " w 34 L   .
Ten panel po boku jak dla mnie idealny do zrobienia filtracji  . 
Mam trzy podzielone zbiorniki z filtracją po boku  . 
CPRQoOb.jpg

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stówa psu w... poszła :(

Odkryłam, że to swiecidełko ma nałożony jakiś kapturek, zajęłam go. Pod nim jest kawałek rurki, moze to tędy woda sie przedostaje do tej lampki. Nigdzie nie jest opisane, jak uzywac uv, czy ta zatyczka ma byc, czy nie. Może teraz choć trochę pomoże. Mam normalna lampę uv, chyba 18w, jest podłączona do morskiego, ale na razie nie będę jej dawać, może to samo przejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ nie nakręcaj się... Czekaj, nie podmieniaj wody. Ustawiasz korzenie, na pewno coś znów wyjdzie z podłoża. Zrobisz aranż, podmienisz wodę, wszystko ruszy.

Filtr na razie wystarczy. Później będziemy myśleć co dalej z filtracją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robię, dolewam tylko rodi "do kreski". Pozostałe korzenie nadal pływają i nie wiem, kiedy je zwoduje :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nik@ napisał:

No na razie straszna lipa, zobaczymy, co będzie dalej.

Twoja metoda Woldi jest dla mnie zbyt drastycz

 

To powiedz jak mam pomóc, gdy tego nie chcesz? Zrozum, że rośliny i forma ich uprawiania proponowana przez kolegę @raf nie jest dobra w zwykłym/pospolitym użytkowaniu! On to robi dla kasy, to jest biznes, kumasz?

Chcesz prawdy o słodkim, to spytaj może kolegi, który się oferował powyżej i mówił, że robi wszystko, bez co2 i innych cudów jak mi nie wierzysz. Może się sprawdzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadario napisał:

Czekaj, nie podmieniaj wody

I jak zwykle na forach sprzeczne porady :D , i kogo słuchać. 
U mnie czy ludzi którym zakładam zbiorniki podmiany podstawą  "regulacji" zbiornika  . Niestety w większości stawiam zbiorniki w dzień lub dwa i muszą  hulać od zaraz , bo wpuszczane zwierzaki muszą przeżyć . 
Oczywiście jest też sposób na wyczekanie , ot miesiąc dwa samo się ułoży ,niestety to nie dla mnie  . 
Temat prosty , czy pierwotniak -zabarwienie wody od korzeni -za "bogata woda " czy podłoże bogate ,odpowiednio rozplanowane podmianki usuwają naddatki  i po kłopocie . 
Czasem podłoże jest tak bogate że  po prostu nie da rady , tu musiałem wyjąć , za bogate było  . 
m30zagp.jpg

Tu filmik z zakładania zbiornika . Jakis hodowca z USA podpisał komentarz .krewety  RIP . Po przejrzeniu reszty filmów usunął  komentarz  :D .

 

3 minuty temu, woldi napisał:

To powiedz jak mam pomóc, gdy tego nie chcesz? Zrozum, że rośliny i forma ich uprawiania proponowana przez kolegę @raf nie jest dobra w zwykłym/pospolitym użytkowaniu! On to robi dla kasy, to jest biznes, kumasz?

Chcesz prawdy o słodkim, to spytaj może kolegi, który się oferował powyżej i mówił, że robi wszystko, bez co2 i innych cudów jak mi nie wierzysz. Może się sprawdzi;)

:banghead  

Pierwszy raz w życiu mam problem ze znalezieniem słowa w J Polskim które dostatecznie by zobrazowało jak bardzo ręce mi opadają jak czytam te twoje bzdury .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, słodkie w jeden dzień, to rzaden problem i pewnie dobrze o tym wiesz. I jeszcze tylko jedno sprostowanie z mojej strony. Nie atakuję kolego @raf tylko zwracam uwagę i uczulam go, że co innego akwa towarzyskie, a strikte nastawione na biznes. Pozdro dla kumatych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoncz z tym biznesem, dobra?

Nika dostaje ode mnie pake za friko, zaproponowalem jej to wczoraj czy przed. Podstawowe roslinki rozbujaja jej zbiornik.

A ty od rana spiewasz o biznesie, pomyliles fora

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SU1 napisał:

I jak zwykle na forach sprzeczne porady :D , i kogo słuchać. 
U mnie czy ludzi którym zakładam zbiorniki podmiany podstawą  "regulacji" zbiornika  . Niestety w większości stawiam zbiorniki w dzień lub dwa i muszą  hulać od zaraz , bo wpuszczane zwierzaki muszą przeżyć . 
Oczywiście jest też sposób na wyczekanie , ot miesiąc dwa samo się ułoży ,niestety to nie dla mnie  . 
Temat prosty , czy pierwotniak -zabarwienie wody od korzeni -za "bogata woda " czy podłoże bogate ,odpowiednio rozplanowane podmianki usuwają naddatki  i po kłopocie . 
Czasem podłoże jest tak bogate że  po prostu nie da rady , tu musiałem wyjąć , za bogate było  . 
m30zagp.jpg

Tu filmik z zakładania zbiornika . Jakis hodowca z USA podpisał komentarz .krewety  RIP . Po przejrzeniu reszty filmów usunął  komentarz  :D .

 

:banghead  

Pierwszy raz w życiu mam problem ze znalezieniem słowa w J Polskim które dostatecznie by zobrazowało jak bardzo ręce mi opadają jak czytam te twoje bzdury .

Kolego, odosze wrażenie, że jesteś jakimś przypadkiem kolegi @raf:) czyż nie? Bo o słodkim nie masz pojęcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SU1 Nie ma sensu podmieniać tej wody teraz, przed rearanżacją zbiornika. Niepotrzebny stres dla roślin na tym etapie. Przy wkładaniu korzeni i tak podłoże się wzruszy i znów coś wypłynie. Sam osobiście też nie byłem fanem kulek, ale skoro już są trzeba "z nimi żyć i dać sobie rady". Będą korzenie będzie czas na kilka większych podmian (pewnie trzeba będzie odessać część gluta z korzonków). 
 

@woldi do tej pory połowa Twojej aktywności na tym forum to ten temat. A jesteś zarejestrowany od 2011 roku. Skąd takie zainteresowanie właśnie tym zbiornikiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaz swoje pojecie, bo poki co tylko atakujesz i wypisujesz posty bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, że prowadzi biznes? To widocznie świadczy o tym, ze ma doświadczenie.  Mnie te roslinki chce podarować, nawet za wysyłkę nie chce kasy, a propozycja padła przed tymi oskarżeniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Skoncz z tym biznesem, dobra?f

Dobra, dobra kolego:; tylko pomóż koleżance wyjść z problemu, a nie rozdawać gratisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, woldi napisał:

Dobra, dobra kolego:; tylko pomóż koleżance wyjść z problemu, a nie rozdawać gratisy

Smutne musisz mieć życie

zdjecie.jpg

Milej soboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nerwowy ten wątek.  Maluch z kilkoma roslinkami, a emocje, jak na grzybach ;)

Jedni mówią zrób podmianę inni czekaj. Podobnie jest z bakteriami. Dawaj/nie dawaj. 

Jedyne, z czym się wszyscy zgadzają, to dołożyć roślin, więc dołożę te, które jutro mi Raffy wyśle:)

PoA tym muszę dołożyć korzeni, a nie wiem, kiedy zechcą się utopić, więc faktycznie może nie ma sensu walczyć z tą woda, skoro po dołożeniu korzeni znów się zrobi dym.

Woldi proszę nie przeginaj z wyzwiskami!

Dziękuję za chęć pomocy i rady, ale po tym, w jaki sposób się wyrazasz nie będę się do nich stosować.  Nie mam zaufania do ludzi tak niestabilnych i nerwowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła cenzura;) nik@ wiedz o co mi szumi, a podaj przykład kogo wyzwałem? Powiem, że jesteś szowinistycznie nastawiona do opcj kolesiostwa nie związanego z bezpośrednim związkiem z forum, czyl nie jestem w grupie, to jestem zły?!!!:) Słuchaj, mnie to wali i możesz sobie wielbić kogo chcesz, ale kumasz temat?

 

 

Napisałem, nie chcesz mi wierzyć, to posłuchaj gościa, który ma doświadczenie z akwa bez co2 i itp. wypowiedział chęć pomocy chwilę temu. Jemu

teźnie dasz szansy, bo nie należy do kolesiostwa?

P.S. 

Nie napisałem, by dokładać roślin do bólu na początek więc nie mów że wszyscy tak radzą

Edytowane przez woldi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.