Skocz do zawartości
Nik@

Słodki projekt 225l

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego kolesiostwa??Ja nie mam tu żadnych "kolesi". Jeśli którykolwiek z nich straci nerwy i użyje podobnego wyzwiska, jak Ty również dostanie warn'a.  Jestem moderatorem na tym forum i nie pozwolę na wyzwiska, bez względu na to, przez kogo i do kogo są kierowane. Dobrze wiesz, co napisałeś, a ta wypowiedź została ukryta. 

Nie wiem, dlaczego się tak czepiles tego biznesu i co2. Raffy pisał, że zbiornik z wymagającymi roślinami prowadzi z co2, a ten regał, który pokazał bez co2.

Każdemu dam szansę, poczytam ten wątek wieczorem na spokojnie, jak wrócę ze spota akwarystycznego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ daj spokój, zwykły troll :) nie szkoda Ci czasu?

Zero konkretów, zero sensu, zero cokolwiek. Zero agumentow. Nie cieszy się z pomocy od innych osób, nic mu nie pasuje. Nic nie pokaze, do wypisywania bezsensownych postów jest pierwszy :) i czepia się o bzdury. Do tego wyzywa, poziom gimnazjum, a nawet niżej. Żeby tak wyzywać się na forum o rybkach to trzeba być genialnym.

Toksyczny człowiek.

Typowy janusz do kasacji :)

I wracamy do tematu zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Raffy14 napisał:

@Nik@

I wracamy do tematu zbiorniczka.

Kolego, tym razem zgadzam się na 100procent:) 10 stron tematu i najprostsze ze słodkich akwa leży!:) SZCZERE GRATULACJE. Jesteś żałosny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu leży? 

Baniak 2tygodnie się kreci i dojrzewa?

Rybki padły? 

 

Pisz chociaż z sensem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na spokojnie poczekać. zakwit minie cykl się zamknie glony znikną. Rośliny masz które pochłoną nadmiar fosforu i azotu. 

A co do "kolegi znającego się na wszystkim, który wszystkie ryby dostępne w Polsce wszystko już  rozmnożył" to niech pokarze chociaż jedno zdjęcie swoje słodkowodnego zbiornika???

Według toku rozumowania "kolegi" ja też jestem pseudo biznesmenem bo mam regał i sprzedaje nadmiar???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie zauważyłem, by tam jakieś rybki pływały, a już dawno by piwinny:)

Kolego, co tu leży? Jaja sobie robisz?:)) Anubisa, czyli jedna z najtwardszych roślin zgubiła liście, woda jak w szambie i wszystko oki???:)) Ja wiem co leży, tylko po co gadać skoro znawca czuwa...;)

1 minutę temu, Robert_T napisał:

 co do "kolegi znającego się na wszystkim, który wszystkie ryby dostępne w Polsce wszystko już  rozmnożył" to niech pokarze chociaż jedno zdjęcie swoje słodkowodnego zbiornika

 

Widzę jesteś mocno w temacie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co piszesz, do świeżego zbiornika bez dojrzewania, bez zamkniętego cyklu azotowego, z NH3, NH4 ty chcesz wpuszczać ryby?

A co do rozmnażania ryb to nie wiem czy jestem mocny w  temacie, to zdarzyło mi się trzymać różne ryby i nie chwalę się tym, że ja to już wszystko rozmnożyłem, zainteresowani wiedzą co rozmnażałem bo na różnych forach jest to opisane. Można poszukać. Są zdjęcia, opisy. A nie jak ty tylko słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uważam, że mam pojęcie poparte doświadczeniem i mogę pokazać jakie miałem i mam zbiorniki a ty?

Nie tylko ja cię proszę o chociaż jedno zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to troll, daj spokój. Nic nie pokaże :D to jak do ściany.

 

Anubiasy na handel są hodowane poza wodą, pod wodą nieraz gubią liście. Nie muszą ale czasem się to zdarza.

Sam twierdzileś ze to oszustwo, błądzisz kolego.

A z rybami @woldi to była drwina z twojej żałosnej rady, w zoo karinach pracujesz, że doradzasz klientom wpuszczać do świeżego zbiornika? Żałośny to Ty jesteś.

A mnożyłeś ryby w bajce chyba :D zwykłe bajkopisarstwo i podbudowanie swojego ego.

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czytałeś, że od ponad roku nie mam już słodkiego?

Jesteś taki mądry, to powiedz dlaczego Nik@ ma taki problem?

Kolego Rafi:) nie pracuję w sklepie, a jestem zwykłym kierowcą międzynarodowym, a co do anubiasa kolego, to sorki, ale pier...głupoty:)one mają tak twarde i grube liście, że by je zgubić musiałyby być totalnie zje..warunki:) co przy waszych podpowiedziach nie jest niemożliwe..tak na marginesie:)

Edytowane przez woldi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo akwarium jest świeże. A co zdziwiony zakwitem. Ja nie. U mnie na 8 zbiorników tylko raz miałem zakwit na ok. 7 dni i nie był to problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem zdziwiony zakwitem? Tak i to bardzo, a wiesz dlaczego? Bo morskie trochę różni się się od słodkiego, a wiesz czym? Jeśli tak, to odpowiedz, o co już prosiłem, dlaczego Nik@ ma takie problemy?

Słucham z utęsknieniem;e

Edytowane przez woldi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma problem ponieważ zbiornik jest świeży. 
A akurat fresz ma pojęcie i to dużo większe od Ciebie, ty w życiu nie widziałeś jego zbiorników więc proszę nie ubliżaj innym. Internet nie jest taki bardzo anonimowy jak Ci się wydaje. A naprawdę takich farmazonów co ty wypisujesz to dawno nie widziałem. Zresztą nie tylko ja. 

Co do zbiornika koleżanki to trochę trzeba poczekać. Świecić 6h. Co tydzień 0,5h. Jeżeli zmętnienie będzie się utrzymywało dłużej niż tydzień należny pomyśleć o większej  podmianie.

Jeżeli nawet kulki zostały poruszone i zabrudziły wodę to, to zabrudzenie powinno zostać szybko usunięte przez watę. 

Jedni leją bakterie inni nie leją i tutaj będzie 50/50 - nie zaszkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę wierzysz w to co napisałeś, to brak słów kolego:) a diagnoza cholernie błędna przyjacielu;)

Z utęsknieniem czekam na kolejną diagnozę, a szczególnie co kolega fresh wyczytał w necie?

Edytowane przez woldi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ jak tam przejrzystość wody, poprawę widać czy nie. W oczekiwaniu na nowe słone (trochę się odwlecze) tak mnie dziś naszło i zalałem słodkie. Światło morskie, czarne podłoże,  trzy duże rośliny i dwie skały Iwugami Stones.  Zapylenie wody przeokropne, normalnie sodomia i gomoria. Ciekawe kiedy się wyklaruje.

20181208_191950.jpg

20181208_192125.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodkie nie ma prawa tak wyglądać nawet godzinę od zalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda cały czas jest taka sama. Ani lepiej, ani gorzej. Na spocie akwarystycznym doradzono mi robić podmiany. Może woda jest za zyzna przez te kulki. Jutro podmienie ze 20l, a jak przyjdą rośliny od Raffyego, to może załatwią resztę. 

@woldi, ile razy mogę Cię prosić o zachowanie kultury? Za chwilę przez Ciebie będę musiała zamknąć ten wątek.  Wyzywasz ludzi od pedałów i przydupasow, albo sobie dasz wreszcie na wstrzymanie, albo może przyda Ci się urlop?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda po zalaniu akwa była oczywiście czyściutka, zmętnienie nastąpiło około godziny po aplikacji tabletek dla roślin. Zdaniem kolegi który je stosuje są niezbędne w niedojrzalym akwa żeby utrzymać nowe rośliny, zmetnienie jest normalne i po kilku dniach przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tydzień woda jest mętna, a rośliny mają jakiś nalot na liściach. Oprócz anubiasa reszta żyje, niektore nawet wypuszczają nowe liście, no ale w formie to niestety nie są.

Ja chyba za dużo tych kulek dałam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ ja bym wyjął wszystkie kulki. Masz niedojżałe akwarium i mało roślin a już zastosowałaś jak rozumiem kulki z nawozem. To słaby pomysł. Ja nie jestem zwolennikiem kulek ale jeżeli bym je stosował to tylko w zbiorniku , w którym jest duża masa roślin.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już, kto te kulki doradził:) wyjąć nie ma szans, rozpuścily się. Może przesadzilam z iloscia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ jeżeli to kulki są przyczyną a w akwarium nie masz rybek a tylko rośliny to ja bym zaczą od początku. Czyli wylał całą wodę i wlał nową z kranu lub pomieszaną z RO i wlał pełną dawkę bakterii jak zaleca salifert. I bakterie bym dawał zgodnie z harmonogramem saliferta.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostawiam ns ostateczność. Sytuacja się nie poprawia, ale też nie pogarsza. Morskie mnie nauczyło "żadnych gwałtownych ruchow". Póki co w akwarium jest tylko kilka roślin, nie ma ryb i nie będzie, póki wszystko nie zaskoczy i będą warunki, jakie trzeba.  

Najpierw podmiana 20% na rodi, zeby troszke rozrzedzic to bagienko, potem dołożę roslinki od @Raffy14

Jeśli to nie pomoże, to będziemy kombinować dalej :) mam nadzieję, ze już na spokojnie, bez nerwów;)

Tak z perspektywy myślę, że na start dawanie nawozow do podłoża powinno być symboliczne. Proszę o info, w jaki sposob rośliny czerpią pożywienie. Wydaje mi się, że zaleznie od rosliny, albo z kolumny wody, albo z podłoża, albo i tak i tak. Jak na te kilka roślinek nawalilam chyba tych kulek za dużo.  Świeża woda zawiera dość dużo substancji odżywczych, widać było, że dobę po zalaniu rośliny puszczaly bąbelki, a jeszcze nawet nie zdążyły "rozprostowac korzeni" w podłożu. Praktycznie wszystkie były pokryte bąbelkami powietrza. Potem ten pierwotniak czy co to tam się pojawiło zaczęło się mnożyć, pokrylo nalotem liście blokując proces "oddychania" i zabierając z kolumny wody coś, czego potrzebują, może właśnie dwutlenek węgla? Nie mam pojęcia, tak strzelam. Wydaje mi się, że podmiana wody na rodi pomoze obnizyc ph i pozwoli pozbyc sie czesci nadmiaru nawozu, a dołożenie roslin przyspieszy w naturalny sposob zuzywanie reszty nadmiarowego pokarmu.

Dobrze kombinuję? Dużo głosów słyszałam za opcją podmiany plus dołożenie roslin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.